1. Promedica24 >
  2. Aktualności >
  3. Promedica24 z nagrodą Solidny Pracodawca 2016

Promedica24 z nagrodą Solidny Pracodawca 2016

19-05-2016
 

Promedica24, lider rynku usług opieki nad seniorami, otrzymała nagrodę Solidny Pracodawca 2016. Jednym
z wyróżnionych aspektów polityki personalnej firmy jest projekt mobilnej rekrutacji. Zakłada on dojazd rekruterów do osób potencjalnie zainteresowanych legalną pracą za granicą w celu przybliżenia im specyfiki pracy w zawodzie opiekuna oraz prezentacji dostępnych ofert pracy. To jeden z niewielu przykładów działań na p
olskim rynku, kiedy to firma i praca aktywnie poszukują kandydatów. 

Firma została wyróżniona i przyznano jej tytuł Solidnego Pracodawcy 2016. Nagroda ma na celu promowanie przedsiębiorstw wyróżniających się polityką personalną, co z kolei ma przełożyć się na jaSOLIDNY PRAC ROKU 2016kość usług. Promedica24, zatrudniająca w całej Polsce 430 pracowników, oprócz jasnych zasad prowadzenia polityki personalnej, z powodzeniem tworzy i rozwija nowy zawód – opiekuna osób starszych. W tym charakterze współpracowało z firmą do tej pory już ponad 25 000 opiekunów i opiekunek. Rodzinne doświadczenia w opiece nad osobami starszymi stanowią cenną umiejętność i kapitał, który można spożytkować w dynamicznie rozwijającym się zawodzie. Z kolei dane demograficzne dla społeczeństw Europy Zachodniej, ale również i Polski, wskazują na coraz większy odsetek osób w wieku senioralnym, a lekarze specjalizujący się w medycynie osób starszych, zapytani podkreślają, że najbardziej korzystnym środowiskiem dla osób w wieku podeszłym są ich własne domy, czy mieszkania. To z kolei otwiera szansę dla osób wchodzących do nowego zawodu – opiekuna osób starszych, towarzyszącego seniorowi na co dzień.

Łukasz Puciłowski, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Promedica24, komentując wyróżnienie, powiedział:„Do tej pory zorganizowaliśmy legalną – co podkreślę – pracę za granicą dla ponad dwudziestu pięciu tysięcy osób. Oczywiście wymaga to wysiłku  i sprawności organizacyjnej po stronie naszych pracowników w centrali i w każdym z czterdziestu oddziałów w całej Polsce. Wierząc w to, że wykluczenie zawodowe można przezwyciężyć, współpracujemy bardzo efektywnie z urzędami pracy w całym kraju.
Jeśli spojrzymy na profil naszego opiekuna, czy opiekunki, to zobaczymy, że jest to osoba jeszcze w sile wieku, ale już bardzo często dotknięta wykluczeniem zawodowym. Nie może znaleźć pracy odpowiadającej kwalifikacjom, słyszy, że są młodsi na jej miejsce, itp. Mówimy o osobach w wieku powyżej pięćdziesięciu lat. Dla nich, proszę zauważyć, często nie ma szans na jakąkolwiek pracę. Tymczasem w Promedica24 uparliśmy się, aby te właśnie osoby zaktywizować zawodowo.”

Maria Korzeniewska-Jeleń, dyrektor ds. personalnych w Promedica24, tak podsumowała otrzymanie nagrody przez firmę: „Cieszy nas szczególnie to, że kapituła nagrody doceniła nasz projekt mobilnej rekrutacji. Zdajemy sobie sprawę, że w Polsce jest wiele miejsc, w których zdobycie dobrze płatnej i legalnej pracy dla osób w średnim wieku jest prawie niemożliwe. To dlatego chcemy do nich docierać i dlatego wierzymy w sens mobilnej rekrutacji. Opiera się ona na dojazdach naszych rekruterów, którzy prezentują  oferty pracy za granicą i przekonują, że doświadczenie w opiece nad członkami własnej rodziny można zdyskontować z pożytkiem. Dla siebie, dla rodziny, dla domowego budżetu.”

Promedica24, jako Solidny Pracodawca 2016, dołączyła do prestiżowego grona Solidnych Pracodawców,
do którego należą tak uznane marki pracodawców jak  Coca-Cola HBC Polska, Decathlon, czy Ferrero w Polsce.


Materiały do pobrania:


Grupa Kapitałowa Promedica24 to dynamicznie rozwijająca się firma zajmująca się świadczeniem usług opiekuńczych.
Jest liderem rynku opieki domowej w Europie i oferuje profesjonalną i dostępną alternatywę dla domów opieki. Dostarcza opiekę na najwyższym poziomie, dlatego dokłada starań, aby rekrutować i podnosić kwalifikacje kadry opiekuńczej. W ciągu 12-letniej działalności firmy, do pracy w roli opiekuna seniorów pozyskano ponad 25 tysięcy osób, zaś liczba klientów firmy przekroczyła 20 tysięcy. Promedica24 świadczy usługi opieki domowej dla klientów na terenie Niemiec, Anglii i Polski. W ich imieniu poszukuje i przygotowuje do pracy kandydatów z Polski, Rumunii, Bułgarii i Niemiec, zapewniając im legalną formę współpracy oraz organizując pobyt za granicą. Promedica 24 jest wieloletnim członkiem podmiotów: Sekcja Agencji Opieki (SAO), Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia (SAZ), Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK). Usługi Promedica24 zostały wyróżnione certyfikatem jakości DEKRA oraz TÜV Rheinland.

Więcej: promedica24.com.pl, www.facebook.com/Promedica24 oraz www.linkedin.com/company/promedica24

 

Pracuj z solidnym pracodawcą i zyskaj

  • atrakcyjne zarobki
  • sprawdzone i indywidualnie dobrane oferty pracy
  • pełną organizację podróży i pobytu: transport, zakwaterowanie i wyżywienie
  • kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki nad seniorami, udokumentowane certyfikatami
  • dodatkowe ubezpieczanie medyczne (ERGO)
  • całodobowe wsparcie telefoniczne 24/7
  • dedykowanego Opiekuna Kontraktu

Rekrutacja na terenie całej Polski. Prosty i szybki proces rekrutacji!

Zgłoś się »

Zgłoś się do nas. Bezpłatnie oddzwonimy!

Fields with * are required

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Oferta na zastępstwo - Bardzo Dobre Warunki Mieszkaniowe, Dislaken

Data wyjazdu: 2021-11-10

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Dislaken, Niemcy

Znajomość języka: dobra

Opis oferty

Sprawdzona oferta, sympatyczna rodzina!, Kolonia

Data wyjazdu: 2021-10-28

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Kolonia, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty

Wyjazd jeszcze w październiku, Wiesbaden

Data wyjazdu: 2021-10-26

Okres wyjazdu: 3 miesiące

Lokalizacja: Wiesbaden, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty