1. Promedica24 >
 2. Aktualności >
 3. Masz wolne wakacje? Wykorzystaj okazję i pomyśl o pracy za granicą!

Masz wolne wakacje? Wykorzystaj okazję i pomyśl o pracy za granicą!

07-06-2018 Praca za granicą
 

Dwa miesiące przerwy od stałej pracy, tak jak jest w przypadku nauczycieli, albo trzy miesiące studenckich wakacji, to doskonała okazja do tego, aby podreperować domowy budżet. Doskonałym rozwiązaniem jest podjęcie kilkutygodniowej pracy za granicą, np. w charakterze opiekuna osób starszych. Z pomocą Promedica24 znalezienie takiego zatrudnienia nie jest trudne, a korzyści, które za tym idą, dodatkowo czynią jeszcze atrakcyjniejszymi tego rodzaju oferty pracy.

Praca na wakacje – dlaczego warto?

Zalet, które wiążą się z podjęciem pracy za granicą podczas wakacji, jest wiele. Do najważniejszych należą:

 1. możliwość podreperowania domowego budżetu, ponieważ w kilka tygodni pracy jako opiekun seniorów w Niemczech czy Anglii, można zarobić więcej, niż w tym samym czasie podczas pracy dorywczej w kraju,
 2. kontakt z językiem obcym, którego w ten sposób można się lepiej nauczyć,
 3. poznanie obcej kultury.

Rozwój osobisty, poszerzanie horyzontów i atrakcyjne wynagrodzenie to główne korzyści, które wynikają z podjęcia pracy za granicą podczas wakacji. Warto wykorzystać taką okazję, zwłaszcza jeśli jest się nauczycielem lub studentem.

Jak wygląda praca dla opiekuna?

Praca dla opiekuna jest wymagająca i odpowiedzialna, ze względu na kontakt z drugim człowiekiem, często cierpiącym z powodu wielu ograniczeń, wynikających m.in. z wieku czy choroby. W związku z tym, chcąc podjąć pracę na wakacje w charakterze opiekuna seniora, trzeba wykazać się dużą dozą empatii. Cierpliwość, komunikatywność, otwartość i chęć niesienia pomocy to cechy, które z pewnością przydadzą się podczas takiej pracy.

Do obowiązków opiekuna osób starszych należy m.in. pomaganie seniorom w codziennych czynnościach, takich jak ubieranie się i mycie, jedzenie oraz korzystanie z toalety. Zadaniem opiekuna jest też dbanie o porządek w domu swojego podopiecznego i robienie zakupów. Nie powinno to być trudne do realizacji ze względu na fakt, że podczas trwania zatrudnienia, opiekun mieszka w domu swojego podopiecznego. Nie mniej ważne jest dotrzymywanie towarzystwa seniorowi. Wspólne spacery, rozmowy, a nawet oglądanie telewizji to z pozoru błahe zajęcia, które w rzeczywistości przynoszą wiele radości osobom starszym.

Ogromnym atutem kandydata na opiekuna jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji, dzięki którym będzie wiedział, jak reagować w niespodziewanych sytuacjach. Takie umiejętności pomogą również łatwiej otrzymać zatrudnienie.

Jak zdobyć pracę dla opiekuna seniorów?

Promedica24 stara się maksymalnie ułatwić zadanie każdemu, kto chciałby dostać pracę jako opiekun osób starszych. Wystarczy:

 • wypełnić specjalny formularz, który jest dostępny na stronie internetowej firmy,
 • odbyć rozmowę telefoniczną z konsultantem i ustalić termin spotkania rekrutacyjnego,
 • spotkać na rekrutacji, podczas której sprawdzane są kwalifikacje kandydata do pracy, m.in. znajomość języka obcego i doświadczenie w opiekowaniu się seniorami.

Jeśli rekrutacja zakończy się pomyślnie, opiekun zostaje przydzielony do wybranego podopiecznego. Decyzja o wyborze seniora jest podejmowana m.in. na podstawie oceny kwalifikacji opiekuna. Jeszcze przed wyjazdem podpisywana jest umowa, która obowiązuje podczas całego pobyt w pracy za granicą. To daje poczucie bezpieczeństwa i gwarancję zatrudnienia przez umówiony czas, który trwa od kilku tygodni do trzech miesięcy.

Bezpieczna praca za granicą z Promedica24

Promedica24 oferuje pracę dla opiekunek i opiekunów osób starszych w Unii Europejskiej, a niezwykle dużo atrakcyjnych propozycji dotyczy zatrudnienia w Niemczech oraz Anglii. To lider z 14-letnim doświadczeniem wśród firm, które świadczą tego rodzaju usługi. Swoją pozycję na rynku zawdzięcza odpowiedniej organizacji i podejściu do pracowników, ponieważ Promedica24:

 • organizuje szkolenia opiekuńcze, które podnoszą kwalifikacje osób, zainteresowanych pracą dla opiekuna m.in. w Anglii i Niemczech,
 • podnosi kwalifikacje kadry opiekuńczej i starannie przeprowadza rekrutacje, aby zagwarantować profesjonalną pomoc dla seniorów, będącą najlepszą alternatywą dla domów opieki,
 • oferuje wysokie zarobki i atrakcyjne bonusy,
 • organizuje szkolenia językowe, również od podstaw, aby opiekun wyjeżdżający do pracy za granicę nie musiał walczyć z barierą językową,
 • zapewnia ubezpieczenie oraz bilet na przejazd.

Najważniejsze jest jednak to, że firma oferuje w pełni bezpieczną i legalną pracę dla opiekunek i opiekunów za granicą. Wszystko to sprawia, że Promdeica24 cieszy się ogromnym zaufaniem i bardzo dobrą opinią wśród pracowników, którzy zdecydowali się na wyjazd za granicę, aby opiekować się seniorami. Jednocześnie, firma jest bezpiecznym partnerem dla swoich podopiecznych, którym oferuje komfort we własnym domu dzięki zorganizowaniu profesjonalnej opieki. A wszystko to przy minimum formalności. 

 

Pracuj z solidnym pracodawcą i zyskaj

 • atrakcyjne zarobki
 • sprawdzone i indywidualnie dobrane oferty pracy
 • pełną organizację podróży i pobytu: transport, zakwaterowanie i wyżywienie
 • kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki nad seniorami, udokumentowane certyfikatami
 • dodatkowe ubezpieczanie medyczne (ERGO)
 • całodobowe wsparcie telefoniczne 24/7
 • dedykowanego Opiekuna Kontraktu

Rekrutacja na terenie całej Polski. Prosty i szybki proces rekrutacji!

Zgłoś się »

Zgłoś się do nas. Bezpłatnie oddzwonimy!

Fields with * are required

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Wyjedź na Święta i otrzymaj do 750 EUR bonusu !, Wiesbaden

Data wyjazdu: 2021-12-10

Okres wyjazdu: 1 miesiąc

Lokalizacja: Wiesbaden, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty

Wyjedź z nami święta i zgarnij bonus nawet do 600euro!, Bexbach

Data wyjazdu: 2021-12-10

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Bexbach, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty

Sprawdzony klient - bardzo dobre warunki mieszkaniowe, Kolonia

Data wyjazdu: 2021-12-24

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Kolonia, Niemcy

Znajomość języka: dobra

Opis oferty