Działania społeczne

  1. Promedica24 >
  2. Działania społeczne

Kampania “Zrozumieć Starość”

Troska o seniorów jest jednym z priorytetów działalności Promedica24. Od lat obserwujemy zmiany demograficzne w Europie oraz rosnące potrzeby osób starszych, ich rodzin i opiekunów.

Jako lider w opiece nad seniorami bardzo dużo wiemy o starości. Czujemy się również odpowiedzialni i naturalnie predysponowani do dzielenia się wiedzą na ten temat. Żyjemy w czasach kiedy niemal ¼ populacji stanowią seniorzy, a ludzie młodzi nie rozumieją starości. Ludziom w podeszłym wieku żyje się coraz trudniej, a ich rodziny coraz częściej stają przed wyzwaniem opieki nad bliskimi nie mając ku temu kompetencji. Chcieliśmy pomóc w zrozumieniu starości i udostępnić niezbędną wiedzę z obszaru opieki. Tak powstał pomysł na kampanię edukacyjną “Zrozumieć Starość”.

Do współpracy zaprosiliśmy Fundację Zaczyn – organizację, która od lat działa na rzecz Seniorów. Połączyliśmy siły i stworzyliśmy największą w Polsce kampanię społeczną, która ma realne przełożenie na edukację w zakresie opieki nad osobami starszymi.

Kampanię z powodzeniem prowadzimy od 2017 roku. Cały czas aktywnie działamy i dostarczamy aktualną wiedzę na temat opieki nad seniorami. Oto elementy kampanii, które na stałe wpisały się w naszą działalność:

Prowadzimy magazyn online www.zrozumiecstarosc.pl – skierowany do opiekunów osób starszych, który dostarcza przystępnej dla każdego wiedzy z zakresu starzenia, schorzeń związanych z wiekiem, opieki i wsparcie socjalnego dla seniorów i ich rodzin.

Wydaliśmy Poradnik “Zrozumieć Starość” – kompleksowy podręcznik z zakresu opieki nad seniorami, napisany przez wybitnych specjalistów z zakresu geriatrii, neurologii, psychologii, opieki i polityki socjalnej. Poradnik udostępniamy bezpłatnie online, oraz w wersji drukowanej w szpitalach i państwowych placówkach opiekuńczych.

Prowadzimy bezpłatne warsztaty z użyciem kombinezonu geriatrycznego dla wolontariuszy, nieformalnych opiekunów seniorów, pracowników szpitali i domów pomocy społecznej.

Polko, odważ się na zmiany!

Jedną z kluczowych dla Promedica24 wartości jest wspieranie aktywności zawodowej i rozwoju kobiet 50+. Od lat jesteśmy świadkami pozytywnych przemian życiowych, jakich doświadczają współpracujące z nami Panie. Poznaliśmy setki niezwykłych kobiet, które po 50 roku życia zdecydowały się na zmianę zawodu, podjęcie pracy za granicą i naukę języka obcego.

Znana norweska urolog Kristin Rennesund przyjeżdża do nas

Bardzo chcieliśmy, aby kobiety, które w dojrzałym wieku są gotowe na zmiany i robią to – były zauważone. W 2017 roku wraz z Instytutem badawczym IQS przeprowadziliśmy badanie społeczne, na reprezentatywnej grupie kobiet 50+. Badanie udowodniło jednoznacznie, że Polki 50+ są otwarte na zmiany, chcą pracować, nie boją się nowych wyzwań, chcą się uczyć, podróżować, chcą i potrafią być niezależne. Od tego momentu prowadzimy szereg działań, których celem jest motywowanie kobiet 50+ do rozwoju i pozytywnych zmian w życiu. Promedica24 inspiruje kobiety i udowadnia, że w życiu nigdy nie jest za późno, aby zacząć od nowa, zdobyć niezależność i nowy zawód.