Organizacja wyjazdu

 1. Promedica24 >
 2. Praca opiekunki >
 3. Organizacja wyjazdu >
 4. Planowy powrót do Polski

Planowy powrót do Polski lub wymiana

Organizacja naszego powrotu do Polski lub wymiana odbywa się na ok. tydzień przed planowaną datą końca wyjazdu zagranicznego podróży. Dane dotyczące biletów otrzymamy w formie telefonicznej lub SMS-em. Bilet do Polski zamawiany jest przez Promedica24 w momencie ustalenia dokładnej daty powrotu do Polski lub przejazdu na terenie Niemiec do innego podopiecznego. Bilet powrotny najczęściej można odebrać u kierowcy autokaru, a dane biletowe (numer biletu, data, godzina, miejsce wyjazdu, przewoźnik oraz numer linii) podawane są przez telefon/ SMS-em na kilka dni przed wyjazdem do Polski. Pamiętajmy, że ze względu na różne sytuacje losowe, jak i brak możliwości zakupienia biletu na dany dzień, termin wyjazdu może ulec zmianie.

Jeżeli mamy konkretne preferencje odnośnie miejsca powrotu (np. nie wracamy do swojej miejscowości, lecz wolelibyśmy wrócić z Niemiec do innego miasta, aby kogoś odwiedzić), przekażmy taką informację Opiekunowi Kontraktu minimum na dwa tygodnie przed planowaną datą powrotu.

Promedica24 posiada również własną flotę busów, którymi opiekunowie podróżują na oraz wracają z kontraktów. W Polsce bus odbiera opiekunów najczęściej z dworców w miastach oddziałowych i zawozi w miejsce świadczenia usług na terenie Niemiec. Po zakończeniu kontraktu, bus przyjeżdża pod dom podopiecznego, skąd zawozi opiekunów do ustalonego punktu miasta oddziałowego.

Należy pamiętać, że w busie Promedica24 obowiązują poniższe zasady:

 • absolutny zakaz spożywania alkoholu;
 • zakaz palenia tytoniu;
 • należy dostosować się do zaleceń kierowców;
 • należy zachowywać się w sposób  właściwy wobec pozostałych pasażerów oraz kierowców a także w sposób niezagrażający bezpieczeństwu, zdrowiu oraz mieniu pasażerów i kierowców;
 • należy przybyć na przystanek co najmniej 20 minut przed planowanym odjazdem busa;
 • w busach Promedica24 istnieje obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa;
 • pasażer busa ma prawo do bezpłatnego przewozu jednej sztuki bagażu podstawowego, którego waga nie będzie przekraczała 25 kg. Oprócz bagażu podstawowego pasażer ma prawo do przewozu jednej sztuki bagażu podręcznego o wadze 5 kg. Suma wymiarów bagażu podstawowego nie może przekraczać 158 cm.
 • zabrania się przewozu rzeczy, których przewóz jest zakazany na podstawie przepisów prawa polskiego

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Opiekun seniora w Niemczech, Mannheim

Data wyjazdu: 2021-11-11

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Mannheim, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty

Kontrakt do samotnej podopiecznej, Mainz

Data wyjazdu: 2021-11-04

Okres wyjazdu: 2 miesiące

Lokalizacja: Mainz, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty

Sprawdzona oferta u Pani Helgi , Bad Homburg

Data wyjazdu: 2021-11-05

Okres wyjazdu: 2 miesiące

Lokalizacja: Bad Homburg, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty