Rekrutacja

  1. Promedica24 >
  2. Praca opiekunki >
  3. Rekrutacja >
  4. Rozmowa rekrutacyjna w oddziale – jak się przygotować?

Rozmowa rekrutacyjna w oddziale – jak się przygotować?

Przychodząc na spotkanie rekrutacyjne, na pewno chcesz jak najlepiej zaprezentować się pracodawcy. Warto przy tym pamiętać, że każde stanowisko ma inne wymagania. Przy rekrutacji opiekuna osoby starszej zwracamy uwagę przede wszystkim na doświadczenie oraz znajomość języka niemieckiego lub angielskiego. Jednak to nie wszystko. Duże znaczenie ma Twoje zaangażowanie i chęć do pracy.

Jak zatem dobrze przygotować się do spotkania rekrutacyjnego?

Twoim pierwszym krokiem powinno być zdobycie informacji o firmie i stanowisku, na które aplikujesz. Znajomość branży i zakresu obowiązków w pracy opiekunki seniorów świadczy o Twoim profesjonalnym podejściu oraz silnej motywacji.

Posiadając taką wiedzę, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Jakie posiadam mocne strony i doświadczenie w opiece nad osobą starszą? Czego oczekuję od firmy?

Wybierając się na rozmowę, pamiętaj o schludnym stroju i punktualności. To prosty sposób na zbudowanie pozytywnego pierwszego wrażenia.

Spotkanie rekrutacyjne

Przychodząc na spotkanie, pamiętaj o uśmiechu i pozytywnym nastawieniu. Wprowadzenie przyjaznej atmosfery ułatwi swobodną rozmowę i pomoże opanować stres. Na początku spotkania  przedstaw się, opowiedz kilka słów o sobie oraz o powodach, dla których chcesz zostać opiekunem w naszej firmie. Na pytania rekrutera odpowiadaj szczerze i daj się poznać z jak najlepszej strony.

Pochwal się swoimi mocnymi stronami, osiągnięciami czy umiejętnościami. Może to być np. wolontariat, opieka nad kimś z rodziny, hobby, udział w akcjach społecznych. Nie muszą to być kwestie związane z doświadczeniem zawodowym, ale mówiące o Tobie dużo dobrego.

Pamiętaj, że spotkanie rekrutacyjne nie jest jednostronne – Ty też bierzesz w nim czynny udział. Przygotuj sobie wcześniej pytania, które zadasz rekruterowi. Pomoże Ci to rozwiać wątpliwości, a jednocześnie pokaże Twoje zaangażowanie.

Potraktuj spotkanie jako szansę na nawiązanie udanej współpracy i rozpoczęcie nowego etapu w swoim życiu zawodowym.

Życzymy powodzenia!

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Oferta na zastępstwo - Bardzo Dobre Warunki Mieszkaniowe, Dislaken

Data wyjazdu: 2021-11-10

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Dislaken, Niemcy

Znajomość języka: dobra

Opis oferty

Sprawdzona oferta, sympatyczna rodzina!, Kolonia

Data wyjazdu: 2021-10-28

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Kolonia, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty

Wyjazd jeszcze w październiku, Wiesbaden

Data wyjazdu: 2021-10-26

Okres wyjazdu: 3 miesiące

Lokalizacja: Wiesbaden, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty