Relacje z rodziną Podopiecznego i z Podopiecznym


Najważniejsza jest rozmowa

Rodzina podopiecznego i on sam powinni pamiętać, że nie odgadujemy pragnień innych i nie potrafimy czynić cudów. Potrafimy za to skutecznie i profesjonalnie zadbać o podopiecznego, jeśli w wyniku rozmowy poznamy jego potrzeby i oczekiwania.

Musimy uważać na pułapki językowe. Nie posługujemy się w rozmowach z podopiecznym językiem ojczystym, lecz językiem wyuczonym lepiej lub trochę gorzej. Z tego powodu może dojść do nieporozumień. Starajmy się je spokojnie wyjaśnić. Jeśli nie potrafimy sami temu zaradzić, nie czekajmy aż nieporozumienie przerodzi się w konflikt, skontaktujmy się z Menadżerem Kontraktów i poprośmy o pomoc. Opiekunowie kontraktu z Promedica24 są po to, aby dbać o dobro seniora i opiekuna, o wzajemne dobre relacje.

Przez cały czas trwania kontraktu nasze kontakty z rodziną podopiecznego powinny być jak najlepsze. Zazwyczaj to właśnie bliscy podopiecznego dokonują wyboru opiekuna dla swojego rodzica. Taka decyzja dla członków rodzin, szczególnie kobiet, jest bardzo trudna. Z zasady nie mają one dużego zaufania do opiekuna, gdyż uważają, że nikt inny nie zajmie się ich bliskim lepiej niż one same. Często jednak sytuacja zawodowa lub nadmiar obowiązków oraz obciążenie fizyczne i psychiczne powodują, że członkowie rodziny decydują się na wsparcie z zewnątrz. Pamiętając, że właśnie im zawdzięczamy pracę, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby nie zawieść ich zaufania.

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Wyjedź w maju do Opieki nad Seniorem!, Berlin

Data wyjazdu: 2021-04-27

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Berlin , Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty

Praca dla Opiekunki z prawem jazdy, Heusenstamm

Data wyjazdu: 2021-05-07

Okres wyjazdu: 1 miesiąc

Lokalizacja: Heusenstamm, Niemcy

Znajomość języka: podstawowa

Opis oferty

Poszukuję opiekunki do Berlina, Berlin

Data wyjazdu: 2020-04-26

Okres wyjazdu: 1 miesiąc

Lokalizacja: Berlin, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty