W domu Podopiecznego

 1. Promedica24 >
 2. Praca opiekunki >
 3. Warto wiedzieć >
 4. W domu Podopiecznego >
 5. Kontakt z naszymi bliskimi – telefonowanie i korzystanie z Internetu

Kontakt z naszymi bliskimi – telefonowanie i korzystanie z Internetu

 • Korzystanie z telefonu w domu podopiecznego możliwe jest jedynie po uzgodnieniu tego z rodziną lub z samym podopiecznym. Należy pamiętać, że pozwolenie na telefonowanie nie jest równoznaczne z finansowaniem
  rozmów przez seniora. Warto ustalić zasady korzystania z telefonu i wykonywania połączeń do Polski.
 • Jeżeli rodzina pozwoli nam korzystać z telefonu stacjonarnego seniora, warto zapytać o możliwość wykupienia pakietu „nielimitowane dzwonienie do Polski na telefony stacjonarne”. Koszt tego pakietu to ok. 5 euro miesięczne.
 • Na pewno warto zabrać ze sobą własny telefon komórkowy, a przed wyjazdem uruchomić usługę roamingu.
 • Po przyjeździe na miejsce można również zaopatrzyć się w niemiecką kartę do telefonu komórkowego. Na niemieckim rynku istnieje wielu operatorów telefonii komórkowej, którzy oferują korzystne karty pre-paid. Niektórzy z nich obecni są na rynku polskim, tak jak np. T-Mobile.
 • Pamiętaj, że nie warto korzystać z polskich abonamentów i kart, ponieważ będąc za granicą płacimy również za połączenia i smsy przychodzące. Powoduje to niepotrzebne, dodatkowe koszty.
 • W sieci sklepów Aldi można nabyć kartę pre-paid Aldi Talk.
 • Podstawowy zestaw startowy z kartą SIM kosztuje 12,99 Euro. Na start otrzymuje się 10 Euro do wykorzystania na połączenia i SMSy. Aktualnie koszt połączeń do Polski do sieci stacjonarnych to 0,12 Euro/min., do sieci komórkowych – 0,29 Euro/min. Koszt SMSa do Polski wynosi 0,13 Euro/SMS. My polecamy zakup pakietu EU Sprach-Paket 150, który kosztuje 4,99 Euro za 7 dni. W jego ramach otrzymujemy aż 150 minut na rozmowy z acałą UE (w tym Polska)
 • Bardzo znaną i często polecaną siecią jest LycaMobile, której zestaw startowy można zakupić zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. W przypadku zakupu karty w Polsce, polecamy pakiet Świat Lycamobile XL, który kosztuje 40 zł i jest ważny 30 dni. W jego ramach otrzymujemy 800 minut do wszystkich krajów, w którym działa LycaMobile (w tym Polska i Niemcy). Jeśli kupujemy zestaw w Niemczech, polecamy pakiet Global 750, który kosztuje 19,99 Euro i jest ważny 30 dni. W jego ramach otrzymujemy 750 minut na połączenia m.in. do Polski.
UWAGA! Podane koszty mogą ulec zmianie. Należy je sprawdzić na stronach operatorów. Podane stawki są obowiązujące na dzień 9.08.2016 r.
UWAGA! Kierując się wyborem sieci spójrz na oferty w regionie, w którym przebywasz, ponieważ wybierając najpopularniejszą sieć, masz pewność zasięgu.
UWAGA! Przed wyjazdem należy sprawdzić, czy nasz telefon komórkowy ma Simlocka. Simlock to blokada zakładana na telefon komórkowy przez operatora telefonii komórkowej, aby telefon działał tylko w jego sieci. Jeśli tak, należy go zdjąć, aby móc skorzystać w Niemczech z karty dowolnego operatora.

Korzystanie z Internetu w domu podopiecznego może odbywać się po ustaleniu z seniorem lub jego rodziną. Jeśli w domu podopiecznego jest komputer i Internet, można ustalić zasady, na jakich będziemy mogli z niego korzystać.

Nie wolno używać łącza internetowego podopiecznego do ściągania filmów, muzyki oraz udostępnianie takich plików innym. Jest to niezgodne z prawem i naraża podopiecznego na kary finansowe ze strony niemieckich urzędów.

Internet jest bardzo dobrym narzędziem do komunikowania się z naszą rodziną, a przy użyciu odpowiednich programów – nawet bezpłatnym. Dobrym programem do komunikowania się jest np. Skype. Skype umożliwia bezpłatną komunikację głosową lub video z innymi użytkownikami. Zarówno my, jak i nasza rodzina musimy mieć założone własne konto w Skype. Założenie konta jest darmowe. Pamiętajmy, by nie instalować samodzielnie na komputerze podopiecznego lub jego bliskich darmowych programów, jak np. Skype, gadu-gadu. Jeśli chcemy korzystać z takich programów, poprośmy właściciela komputera o możliwość zainstalowania danego programu.

Pamiętajmy, że internet dość rzadko jest w domach podopiecznych, którzy mieszkają samotnie. Jednak nie jest to przeszkodą, gdyż istnieje możliwość posiadania mobilnego internetu. Możliwe jest to wtedy, gdy posiadamy własny komputer, laptop, tablet.

Należy kupić modem/stick (można go zakupić zarówno w Polsce jak i w Niemczech), do którego włożysz później mobilną kartę internetową.

Ważne jest aby twoje urządzenie nie miało blokady Sim-Lock operatora u którego zakupiłeś dany produkt. Ceny pakietów internetowych zaczynają się już od 4.99 euro, Należy wybrać odpowiedni dla siebie, uzależniając to od częstotliwości z jaką chcemy korzystać z internetu.

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Oferta na zastępstwo - Bardzo Dobre Warunki Mieszkaniowe, Dislaken

Data wyjazdu: 2021-11-10

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Dislaken, Niemcy

Znajomość języka: dobra

Opis oferty

Sprawdzona oferta, sympatyczna rodzina!, Kolonia

Data wyjazdu: 2021-10-28

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Kolonia, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty

Wyjazd jeszcze w październiku, Wiesbaden

Data wyjazdu: 2021-10-26

Okres wyjazdu: 3 miesiące

Lokalizacja: Wiesbaden, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty