W domu Podopiecznego

  1. Promedica24 >
  2. Praca opiekunki >
  3. Warto wiedzieć >
  4. W domu Podopiecznego >
  5. Ograniczony zakres czynności

Ograniczony zakres czynności

Zakres usług świadczonych przez opiekuna określony jest w umowie z Promedica24 i składa się na niego pomoc przy prowadzeniu gospodarstwa domowego oraz opieka nad podopiecznym.

Opiekunom zabrania się wykonywania czynności pielęgniarskich, takich jak:

  • ingerencja w powłoki skórne podopiecznego: wykonywanie zastrzyków, podawanie insuliny, pomiar cukru, opatrywanie otwartych ran itp.
  • podawanie leków – Opiekun nie rozdziela leków podopiecznemu, tą czynnością zajmuje się członek rodziny, pomoc medyczna lub pielęgniarska. Obowiązkiem opiekuna jest dopilnowanie, aby leki zostały zażyte przez Podopiecznego.
  • Wszystkie czynności pielęgnacyjne wymagające kontaktu z krwią lub z wydzielinami, tj. śliną, moczem czy kałem, opiekun wykonuje w rękawiczkach jednorazowych zapewnianych przez rodzinę. W przypadku problemów z udostępnieniem wyżej wymienionych przyrządów należy zgłosić się do Menadżera Kontraktów.
  • Opiekunki będące wcześniej w Polsce pielęgniarkami zatrudnione w Promedica24, które dbają o podopiecznych w domu, nie wykonują zastrzyków, skomplikowanych zabiegów opiekuńczo-pielęgnacyjnych ani żadnych zabiegów medycznych ingerujących w ciało podopiecznego. Te czynności wykonują osoby zatrudnione jako pielęgniarki w niemieckich instytucjach medycznych, ponieważ te przypadki wymagają uznania kwalifikacji zawodowych zgodnie z prawem niemieckim oraz bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego, potwierdzonej zaliczonym egzaminem w niemieckiej organizacji zawodowej pielęgniarek.
  • Podopiecznymi, którzy cierpią na przewlekłe choroby i bardzo często mają przyznane Pflegestufe (stopień wymaganej opieki), w niektórych przypadkach opiekują się niemieckie pielęgniarki, tzw. Pflegedienst, które wykonują zalecone przez lekarzy iniekcje i inne profesjonalne zabiegi.

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Sprawdzone zlecenie, wysokie wynagrodzenie, Monachium

Data wyjazdu: 2020-08-04

Okres wyjazdu: 2 miesiące

Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Znajomość języka: średnia

Opis oferty

Samotna Pani Sophie, Bremen

Data wyjazdu: 2020-08-18

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Bremen, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty

Berlin - Opiekunka na zastępstwo, Bonn

Data wyjazdu: 2020-07-16

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Bonn, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty