W domu Podopiecznego


Pierwsze chwile

Pierwsze chwile po przyjeździe do domu podopiecznego to czas na zapoznanie się z obowiązkami. Jeśli na miejscu jest poprzedni opiekun z firmy Promedica24, będzie on mógł przekazać obowiązki nowemu opiekunowi.

Powinniśmy zebrać możliwie jak najwięcej informacji o podopiecznym, jego rodzinie i miejscu świadczenia usługi. Najlepiej posłużyć się listą pytań zamieszczoną w części językowej niniejszej broszury. Warto przygotować sobie na osobnej kartce pytania, które wcześniej nasunęły nam się na  myśl, a nie ma ich w informatorze. Często w stresie związanym z pierwszymi chwilami u podopiecznego zapominamy, o co chcieliśmy zapytać. Aby tego uniknąć wystarczy mieć przygotowane pytania i je odczytać.

UWAGA! Pamiętajmy, że jesteśmy GOŚCIEM w domu podopiecznego, przebywamy w nim przez kilka tygodni, stając się niejako członkiem rodziny.

Zalecane jest więc przestrzeganie ustalonych w nim zasad, dostosowanie się do panującego w nim rytmu i respektowanie zwyczajów podopiecznego. Warto pamiętać, że okazując szacunek i przyjazne nastawienie do rodziny i samego podopiecznego, łatwiej będzie zdobyć ich sympatię i zaufanie. Im lepiej ułożą się nasze relacje z rodziną seniora, tym większe prawdopodobieństwo powrotu do tego samego podopiecznego i zwiększona szansa na przedłużenie współpracy i uzyskanie atrakcyjnej podwyżki.

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Sprawdzony klient - bardzo dobre warunki mieszkaniowe, Ulm

Data wyjazdu: 2019-12-04

Okres wyjazdu: 3 miesiące

Lokalizacja: Ulm, Niemcy

Znajomość języka: podstawowa

Opis oferty

Komfortowe warunki pracy, spokojny kontrakt, Darmstadt

Data wyjazdu: 2019-12-03

Okres wyjazdu: 3 miesiące

Lokalizacja: Darmstadt, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty

Sprawdzone zlecenie, wysokie wynagrodzenie, Ulm

Data wyjazdu: 2019-12-03

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Ulm, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty