BEZPIECZNA PRACA DLA CIEBIE

Ze względu na zwiększoną zachorowalność na COVID-19 wdrożyliśmy nowe standardy rekrutacji, transportu i pracy w Niemczech:

Przychodząc na spotkanie rekrutacyjne masz pewność, że w naszych biurach stosujemy się do standardów bezpieczeństwa i higieny. Rozmowa z rekruterem odbywa się w odizolowanym pomieszczeniu z zachowaniem dystansu 1,5-2m.

Zapewniamy możliwość rekrutacji przez telefon – bez wychodzenia z domu.
W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa naszym opiekunkom, każda osoba podejmująca u nas pracę będzie bezpłatnie przebadania testem na COVID-19. Test wykonasz w domu, bez obowiązku spotkania z lekarzem czy wizyty w punkcie badawczym!
Podróż do Niemiec odbywa się małymi, firmowymi busami w małych grupach. Jesteś odbierany spod Twojego domu i zawożony pod dom Podopiecznego. Bez narażania na kontakt z dużą grupą osób. Każdemu przed rozpoczęciem jazdy mierzona jest temperatura. Busy są odkażane oraz wyposażone płyny i chusteczki antybakteryjne.
Podopieczni jak i ich rodziny zostały poinformowane o naszych zaleceniach. Dbają o bezpieczeństwo i zdrowie Podopiecznego oraz Opiekuna. W przypadku pojawienia się objawów choroby, zarówno Podopieczny jak i Opiekun otrzyma najlepsze i najszybsze wsparcie Niemieckiej służby zdrowia.
Każdy z naszych Opiekunów posiada zagraniczne ubezpieczenie (Ergo) oraz kartę EKUZ, która upoważnia do świadczeń zdrowotnych poza granicami kraju.
Nasi Opiekunowie Kontraktów są z Tobą w stałym kontakcie telefonicznym. Poza tym, obsługujemy całodobową linię alarmową.

Czy Promedica24 dalej rekrutuje Opiekunki i Opiekunów do pracy w Niemczech?

Promedica24 cały czas rekrutuje nowych Opiekunów! Organizujemy wyjazdy i świadczymy usługi opieki dla naszych Klientów/Pacjentów. Jednak ze względu na obecną sytuację w kraju i całej Europie związaną ze zwiększoną zachorowalnością na COVID-19, wdrożyliśmy nowe standardy obsługi potencjalnych kandydatów, a także dbamy o bezpieczeństwo podróży i pracy na kontrakcie. Podróż do Niemiec odbywa się małymi, firmowymi busami bez narażania na kontakt z dużą grupą osób. W busach przebywa maksymalnie 5-6 osób oraz kierowca.

Jak wygląda rekrutacja? Czy jest ona bezpieczna?

Przychodząc na spotkanie masz pewność, że w naszych biurach stosujemy się do standardów bezpieczeństwa i higieny. Rozmowa z rekruterem odbywa się w odizolowanym pomieszczeniu z zachowaniem dystansu 1,5-2m.
Rekrutacja może także odbyć się telefonicznie. W takim przypadku zainteresowana osoba otrzyma dokumenty poprzez kuriera i zostanie przeszkolona zdalnie.

Czy na terenie Niemiec muszę przejść kwarantannę?

Nie, wszystkie opiekunki Promedica24 przed wyjazdem przechodzą testy na koronawirusa. Dzięki temu nie muszą przechodzić kwarantanny na terenie Niemiec.

Jak wygląda zrobienie testu na COVID-19? Czy jest on obowiązkowy?

Test na Covid-19 jest obowiązkowy, żeby uniknąć kwarantanny na terenie Niemiec. Wszystkie opiekunki Promedica24 podejmujące pracę wykonują test bezpłatnie we własnym domu. Test przywozi oraz odwozi do punktu laboratoryjnego nasz kurier. Nie musisz dzięki temu spotykać się z lekarzem czy samodzielnie zgłosić się na test.

Czy w busach znajdują się jakieś środki antybakteryjne umożliwiające dodatkową ochronę?

Każdemu przed rozpoczęciem jazdy mierzona jest temperatura. Busy są dezynfekowane oraz wyposażone w płyny i chusteczki antybakteryjne.

Czy mogę odbyć kurs z języka niemieckiego zdalnie?

Promedica24 umożliwia swoim Opiekunkom i Opiekunom odbycia kursu od podstaw w formie zdalnej, za pomocą Skype lub poprzez wiadomości w Messengerze.

Co w przypadku kiedy zachoruję za granicą i będę potrzebowała opieki lekarskiej?

Każdy z naszych Opiekunów posiada zagraniczne ubezpieczenie (Ergo) oraz kartę EKUZ, która upoważnia do świadczeń zdrowotnych poza granicami kraju. Jeżeli porady wymaga Opiekun i mówi dobrze w języku niemieckim może skorzystać z porady lekarskiej telefonicznej jak powyżej lub zgłosić problem zdrowotny do centrum alarmowego ubezpieczyciela ERGO w języku polskim lub niemieckim, który po wstępnym wywiadzie ustali dalsze działania i zaproponuje termin wizyty lekarskiej na terenie DE. Nr tel. do całodobowego centrum alarmowego ubezpieczyciela ERGO to: 0048 58 309 11 00.

Lekarz zbada, dopyta o dolegliwości i zrobi wywiad epidemiologiczny i oceni, czy w danym przypadku trzeba wykonać test czy to zwykła grypa lub przeziębienie i wyda zalecenia.
Po wykonaniu testu wyniki są najczęściej w przeciągu 24 H i wówczas dalszych wytycznych udzielają wyznaczeni w danym landzie przedstawiciele Bundesministerium für Gesundheit (Ministerstwa Zdrowia) .
W zależności od wyników testów i nasilenia objawów jest zalecana 14 dniowa kwarantanna w domu lub stacjonarnie we wskazanej placówce o ile objawy i sytuacja tego wymaga.

Wszelkie zapytania związane z podejrzeniem koronawirusa u naszych Opiekunów w Niemczech, Podopiecznych czy potwierdzone wyniki testów u osób z ich otoczenia prosimy kierować na nasz dedykowany adres mailowy: ERGO-ERV@promedica24.pl. Obsługujący ten adres zespół zajmuje się na co dzień obsługą zachorowań Opiekunów za granicą i współpracą z ubezpieczycielem. Infolinie w DE, gdzie można uzyskać informację na temat koronawirusa to:
• 0 8000 11 77 22
• 00 49 30 34 64 65 100
• 115

Czy Podopieczni i ich rodziny podejmują jakieś środki prewencyjne, żeby nie ulec zarażeniu?

Podopieczni jak i ich rodziny zostały poinformowane o naszych zaleceniach. Dbają o bezpieczeństwo i zdrowie Podopiecznego oraz Opiekuna. W przypadku pojawienia się objawów choroby, zarówno Podopieczny jak i Opiekun otrzyma najlepsze i najszybsze wsparcie niemieckiej służby zdrowia.

Czy moje ubezpieczenie pokrywa leczenie na koronawirusa w Niemczech?

Nasi Opiekunowie są podwójnie ubezpieczeni, mają odprowadzane składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne w kraju pochodzenia i na ich podstawie pozyskujemy dla nich karty EKUZ. Na czas wyjazdów za granicę wszyscy nasi Opiekunowie są dodatkowo objęci ubezpieczeniem podróżnym ERGO (dawna nazwa ERV). Ochrona polisy ERGO obowiązuje na czas wyjazdu z Promedica24. Ubezpieczenia te dają naszym Opiekunom uprawnienia do korzystania z opieki w krajach, w których przebywają i świadczą opiekę. W kwestii koronawirusa zgodnie z wytycznymi WHO każde Państwo jest zobligowane do udzielenia zarówno opieki prewencyjnej (testy, kwarantanna), jak i leczenia wszystkich osób w ramach ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

Więcej pytań i odpowiedzi w naszym poradniku >> Pobierz poradnik

DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ OPIEKUNKĄ W PROMEDICA24?

Atrakcyjne wynagrodzenie

Nawet 12 500zł na rękę

Oszczędność

Zarobisz więcej niż w Polsce oraz oszczędzisz na codziennych kosztach życia

Składki ZUS

Opłacamy ZUS od średniej krajowej i dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Organizacja wyjazdu

Organizacja wyjazdu i wszystkie formalności są po naszej stronie

Transport

Zapewniamy transport prosto do domu podopiecznego, wraz z zamieszkaniem i wyżywieniem

Wsparcie

Dajemy Ci całodobowe wsparcie podczas wyjazdu. Będziemy w stałym kontakcie

Dołącz do nas już dziś »

OFERTY PRACY DLA CIEBIE

PRACA U LEŻĄCEJ PANI - DOM Z OGRODEM

Pani G. (lat 96) cierpi na choroby układu kostnego, przez co jest osobą praktycznie nieporuszającą się, ma także lekkie problemy z pamięcią.

 • Magdeburg
 • 12 500zł za kontrakt na 45 dni i bonus do 250 euro
 • Wyjazd od zaraz
 • Kontrakt na 45 dni
 • Aplikuj
  Więcej informacji o ofercie udzielimy podczas rozmowy telefonicznej

SENIORKA Z PROBLEMEM ZE WZROKIEM

Pani R. (lat 93) jest po operacji zdjęcia zaćmy, przez co lekko niedowidzi. Nie może się też schylać, ani podnosić nic ciężkiego. Na codzień jest bardzo spokojna.

 • Hanower
 • 12 500zł za kontrakt na 62 dni
 • Nie wymagamy CV
 • OFERTA WAŻNA TYLKO DO 28.01.2021
 • Aplikuj
  Więcej informacji o ofercie udzielimy podczas rozmowy telefonicznej

PRACA U MOBILNEJ PANI

Pani H. (lat 80) cierpi na Alzheimera, jest w pełni sprawna ruchowo. Potrzebuje osoby, która spędzi z nią czas, przygotuje posiłki i przypilnuje dawkowania leków.

 • Kolonia
 • 4 500 zł
  kontrakt na 3 tygodnie
 • Nie wymagamy CV
 • NOWA OFERTA
 • Aplikuj
  Więcej informacji o ofercie udzielimy podczas rozmowy telefonicznej

STARSZY PAN POTRZEBUJE POMOCY PRZY PORUSZANIU

Pan B. (lat 90) cierpi na demencję starczą, potrzebuje pomocy przy transferze, na miejscu do wykorzystania rollator oraz wózek inwalidzki. Ma lekko zaburzoną orientację czasowo-przestrzenną.

 • Lipsk
 • długośc kontraktu do ustalenia z opiekunką
 • Blisko granicy
 • Komunikatywna znajomość j. niemieckiego
 • Aplikuj
  Więcej informacji o ofercie udzielimy podczas rozmowy telefonicznej

Prawdziwe historie naszych Opiekunek

Najnowsza historia!
Przez coronawirusa stałam się bezrobotna. Pracowałam w przygranicznym sklepie spożywczym. To był dla mnie cios. W życiu bym tego nie przewidziała. Trafiłam jednak na ogłoszenie Promediki. Okazało się, że oni potrzebują osób takich jak ja: zaradnych, gospodarnych, nie bojących się obowiązków domowych. Docenili też to, że znałam choć trochę niemiecki. Teraz, jestem pod Kolonią gdzie opiekuję się miłym starszym Panem. Odważyłam się na zmianę. Trzeba sobie przecież jakoś radzić.

Hanna ze Zgorzelca

Pracę w Promedica24 poleciła mi koleżanka, która już od kilku lat jeździ do Niemiec do pracy w opiece. Wcześniej próbowałam swoich sił w pracy fizycznych przy tulipanach w Holandii. Była to jednak praca tylko sezonowa, a poza tym cały wyjazd musiałam zorganizować sobie sama. Bardzo polecam współpracę z Promedica24, ponieważ zorganizowali mi pracę od A do Z, a także pomogli w nauce języka oraz przygotowaniu do pracy jako opiekun.Bożena z Łomży

Pierwszy raz wyjechałam do pracy w Niemczech w 2016 roku, gdy chciałam zarobić na komunię córki. Na początku bałam się jak to będzie, znałam tylko podstawowe zwroty po niemiecku, ale szybko praca jako opiekunka osób starszych w Promedica24 stała się moim sposobem na życie. Od 1,5 roku pracuję u pani Evy, pomagam jej w codziennych czynnościach, a po 2 miesiącach wracam do domu.

Maria z Kostrzyna n. Odrą

Zdecydowałam się na wyjazd, bo w Polsce brakowało mi pieniędzy. Komornik zajął nam samochód i bałam się co będzie dalej. Podszkoliłam niemiecki, podpisałam umowę i pojechałam. Najpierw na miesiąc - na próbę. Praca nie była łatwa, ale wypłata wynagrodziła mi trudy. Po kilku wyjazdach spłaciłam długi, a teraz stać mnie nawet na prezenty dla wnuków.

Irena z Grudziądza

Napisz z nami swoją historię »

Zgłoś się już teraz!

Upewnij się, że wszystkie wymagane pola są uzupełnione

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Aplikuj na  tę ofertę!

Seniorka z problemem ze wzrokiem (Bonn)

Upewnij się, że wszystkie wymagane pola są uzupełnione

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech

Nie znalazłaś pracy dla siebie? Posiadamy ponad 107 interesujących ofert pracy. Nasz rekruter na pewno znajdzie odpowiednią dla Ciebie!

Zgłoś się, żeby dowiedzieć się więcej!

Upewnij się, że wszystkie wymagane pola są uzupełnione

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej