Praca w Niemczech dla opiekunów osób starszych

Znajomość języka: Bardzo dobra
Od 15 grudnia 2023

Nawet: 2 825€

2 365€

BONUS ZIMOWY

Zlecenie dla Opiekunki z prawem jazdy

Zlecenie u 84 letniej seniorki mieszkającej z małżonkiem.

Ogłoszenie dodano: 09.12.2023
Znajomość języka: Bardzo dobra
Od 15 grudnia 2023

Nawet: 3 630€

3 200€

BONUS ZIMOWY

Praca przy opiece osób starszych

Pan A. (lat 86) ma kłopoty ze słuchem, nadciśnienie i zaburzoną orientację czasowo-przestrzenną. Potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach życiowych. Pan A. porusza się samodzielnie. Lubi oglądać telewizje, szczególnie programy przyrodnicze. Praca dla osób lubiących zwierzęta.

Ogłoszenie dodano: 08.12.2023
Znajomość języka: Dobra
Od 04 stycznia 2024

Nawet: 2 933€

2 556€

od zaraz!
BONUS ZIMOWY

Praca - od zaraz - opiekun osób starszych

Pan A. (lat 86) ma kłopoty ze słuchem. Potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach życiowych. Pan A. porusza się samodzielnie, jedynie potrzebuje asekuracji na schodach. Lubi oglądać telewizje, szczególnie programy przyrodnicze.

Ogłoszenie dodano: 08.12.2023
Znajomość języka: Bardzo dobra
Od 22 grudnia 2023

Nawet: 5 280€

4 830€

BONUS ZIMOWY

Praca dla opiekunów osób starszych.

Pani (lat 93) ma kłopoty ze słuchem, cukrzycę, jest po wylewie. Porusza się przy rollatorze. Lubi oglądać telewizję

Ogłoszenie dodano: 08.12.2023
Znajomość języka: Bardzo dobra
Od 22 grudnia 2023

Nawet: 1 067€

Praca dla opiekunów osób starszych.

Pani (lat 93) ma kłopoty ze słuchem, cukrzycę, jest po wylewie. Porusza się przy rollatorze. Lubi oglądać telewizję.

Ogłoszenie dodano: 08.12.2023

Chcę tę pracę

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody + zobacz więcej
Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej


Praca opieka Niemcy

Promedica24 poszukuje i przygotowuje do pracy opiekunki i opiekunów osób starszych na terenie Niemiec. Współpracującym z nami osobom zapewniamy legalną formę zatrudnienia oraz kompleksową organizację pobytu na terenie Niemiec.

Podstawowe dwa warunki, jakie musisz spełnić to komunikatywna znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi (może być nad członkiem rodziny).

Przed wyjazdem na kontrakt naszym kandydatom oferujemy kusy języka niemieckiego oraz kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki nad osobą starszą.

Opiekunkom, które podpiszą z nami umowę zapewniamy atrakcyjne zarobki i legalną pracę na podstawie umowy zlecenie. Dodatkowe oferujemy ubezpieczenie medyczne (ERGO). W trakcie kontaktu zapewniamy całodobowe wsparcie telefoniczne.

Opiekun osoby starszej ma mnóstwo obowiązków, do których należy szereg czynności, jakich podopieczny nie jest w stanie wykonywać sam. Seniorzy często potrzebują pomocy przy ubieraniu się, korzystaniu z toalety, a także myciu czy też spożywaniu posiłków. Dodatkowo praca na tym stanowisku związana jest z odpowiedzialnością za obowiązki domowe, takie jak sprzątanie, gotowanie oraz robienie zakupów.

Praca w opiece w Niemczech wiąże się także z koniecznością bycia cierpliwym, wyrozumiałym oraz empatycznym, by z radością oraz zaangażowaniem nieść pomoc tym, którzy nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.

Osoba podejmująca pracę jako opiekunka seniorów powinna charakteryzować się przede wszystkim cierpliwością i poczuciem empatii. Ważną cechą jest znajomość podstaw języka niemieckiego oraz choćby niewielkie doświadczenie w opiece nad osobą starszą.

Osoby, które myślą o pracy w opiece muszą wypełnić formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej. Po rozmowie telefonicznej z naszym konsultantem ustalany jest termin spotkania rekrutacyjnego.

Jego celem jest sprawdzenie poziomu znajomości języka, doświadczenia w opiece nad osobami starszymi i innych predyspozycji. Przed wyjazdem podpisywana jest umowa, która obejmuje cały czas pobytu, dzięki czemu można mieć pewność, że praca jest w pełni legalna oraz bezpieczna. Opieka nad seniorem w Niemczech, czy Anglii, to praca z zamieszkaniem.

Opiekunowie mają zapewniony przejazd oraz ubezpieczenie. W razie jakichkolwiek pytań można kontaktować się z opiekunem kontraktu lub dzwonić na całodobową infolinię alarmową. Kontrakt zwykle trwa od kilku tygodni do 3 miesięcy, w zależności od preferencji opiekuna.

Do podstawowych zadań w zawodzie opiekuna osób starszych należy przede wszystkim opieka nad seniorem. Ponadto opiekunka powinna organizować podopiecznemu czas oraz uczestniczyć w prostych pracach domowych, takich jak sprzątanie czy przygotowanie posiłku.