Oferty pracy

  1. Promedica24 >
  2. Oferty pracy >
  3. Praca w Niemczech

Już teraz możesz otrzymać BONUS świąteczny nawet 300€

Dowiedz się więcej »

Praca w Niemczech dla opiekunek osób starszych

Promedica24 poszukuje i przygotowuje do pracy opiekunki i opiekunów osób starszych na terenie Niemiec. Współpracującym z nami osobom zapewniamy legalną formę zatrudnienia oraz kompleksową organizację pobytu na terenie Niemiec.

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech:

Praca dla Opiekunki osób starszych - Aalen

NOWOŚĆna zastępstwowyjazd z bonusem

Pani Schmidt (lat 90) choruje na demencję starczą, większość dnia przebywa w łóżku.
Opis oferty »

Data ogłoszenia: 2017-10-23

Data wyjazdu: 2017-11-13

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Znajomość języka: średnia

Praca dla Opiekunki osób starszych - Stuttgart

Pani Sabina (80 lat) cierpi na demencję starczą i problemy krążeniowe.

Okres wyjazdu: 2 miesiące

Znajomość języka: podstawowa

Praca dla Opiekunki osób starszych - Bamberg

NOWOŚĆwyjazd z bonusem

Pani Neuer (lat 84) jest po operacji zdjęcia zaćmy, przez co lekko niedowidzi. Nie może się też schylać, ani podnosić nic ciężkiego.

Data ogłoszenia: 2017-10-20

Data wyjazdu: 2017-11-10

Okres wyjazdu: 1 miesiąc

Praca dla Opiekunki osób starszych - Dortmund

Pani Hanna (80 lat) cierpi na Alzheimera, jest w pełni sprawna ruchowo. Ma lekko zaburzoną orientację czasowo-przestrzenną.

Opiekunka osób starszych w Niemczech

Osoby w podeszłym wieku bardzo często potrzebują stałej opieki i pomocy przy wykonywaniu podstawowych czynności. W wielu przypadkach, członkowie ich rodzin ze względu na pracę zawodową lub z innych powodów niestety nie mogą się nimi zająć, dlatego też decydują się na zatrudnienie profesjonalnej opiekunki. Zawód ten jest gwarancją znalezienia pracy nie tylko w Polsce, ale m.in. w Niemczech. Z niniejszego artykułu dowiesz się jakie kroki należy podjąć, by wyjechać do Niemiec w celu wykonywania tego zawodu oraz jakie zadania są zaliczane do obowiązków opiekunki osób starszych.

Czym się zajmujemy?

Nasza firma zajmuje się rekrutacją oraz szkoleniem osób, które chcą pracować w charakterze opiekunki/opiekuna osób starszych. Organizujemy także wyjazdy do pracy w Niemczech i Wielkiej Brytanii, a także szukamy pracowników, którzy chcą wykonywać ten zawód w Polsce. Z tymi, którzy decydują się na współpracę, podpisujemy umowę oraz gwarantujemy im ubezpieczenie oraz bilet na przejazd. Przez czas trwania umowy, pracownik jest zobowiązany tymczasowo zamieszkać w domu podopiecznego. Podczas pobytu, w razie jakichkolwiek pytań, opiekun ma możliwość skontaktowania się z nami za pomocą dostępnej całodobowo infolinii alarmowej.

 Jak wygląda rekrutacja?

Jeżeli myślisz o wykonywaniu tego typu pracy, pierwszym krokiem jaki musisz wykonać jest wypełnienie aplikacji na naszej stronie. Następnie, jeden z naszych pracowników skontaktuje się z Tobą, by ustalić termin rozmowy rekrutacyjnej, podczas której należy się spodziewać sprawdzenia znajomości języka niemieckiego lub angielskiego (w zależności od tego, gdzie kandydat chce pracować), a także kilku pytań na temat dotychczasowego doświadczenia w opiece osób starszych (także bliskich). Na podstawie umiejętności kandydata oraz jego indywidualnych predyspozycji, jest on przydzielany do konkretnego podopiecznego.

Obowiązki opiekunki osób starszych

Kandydat, który chce podjąć tego typu pracę będzie pomagać osobie starszej w codziennym funkcjonowaniu. Nasi podopieczni cierpią na różnorodne choroby fizyczne (m.in. choroby układu kostnego, niedowład kończyn, niedowidzenie, niedosłuch, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze) oraz zaburzenia takie jak Alzheimer, demencja starcza, problemy z pamięcią. Z tego względu, wymagają stałej opieki i pomocy podczas poruszania się, toalety, mycia, spożywania pokarmów i przyjmowania leków. Do zadań opiekunów należy także robienie zakupów, gotowanie oraz prowadzenie domu. Ze uwagi na konieczność wykonywania wszystkich wyżej wspomnianych obowiązków, kandydat na opiekuna powinien wyróżniać się cierpliwością oraz wyrozumiałością w stosunku do osób starszych oraz łatwością w nawiązywaniu kontaktów. Istotną kwestią jest także sprawność fizyczna, gdyż wielu podopiecznych nie jest w stanie samodzielnie się poruszać, co wiąże się z potrzebą częstego podnoszenia chorego.

Jeżeli uważasz, że posiadasz predyspozycje do wykonywania tego typu pracy, skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz aplikacyjny.

Szukasz pracy? Zadzwoń!

22 250 55 00

poniedziałek - niedziela / 8:00 - 20:00

Pola oznaczone * są wymagane

Zaufany Pracodawca