Praca dla opiekunek osób starszych

Praca dla opiekunek osób starszych

Praca w Niemczech

Zobacz oferty

Praca w Polsce

Zobacz oferty

Praca w Anglii

Zobacz oferty

Opieka nad osobami starszymi – praca jako opiekun seniora

W Niemczech, Anglii i Polsce rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel zajmujący się opieką nad osobami starszymi. Oferty pracy dla opiekunek stawiają przed chętnymi wiele wyzwań, ale jeżeli jesteś osobą empatyczną i cierpliwą, a dodatkowo znasz język niemiecki lub angielski i masz odpowiednie kwalifikacje, z łatwością znajdziesz zatrudnienie. Jak wygląda opieka nad osobami starszymi oraz w jaki sposób należy szukać takiej pracy?

Praca opiekunka osób starszych – jak wygląda?

Opiekun osoby starszej ma mnóstwo obowiązków, do których należy szereg czynności, jakich podopieczny nie jest w stanie wykonywać sam. Nasi seniorzy to osoby, które ze względu na podeszły wiek, niepełnosprawność, chorobę lub inne zaburzenia wymagają stałej opieki. Wielu z nich nie może się samodzielnie poruszać, dlatego też potrzebują pomocy przy ubieraniu się, korzystaniu z toalety, a także myciu czy też spożywaniu posiłków. Dodatkowo praca, opieka nad osobami starszymi, związana jest z odpowiedzialnością za prace domowe takie jak sprzątanie, gotowanie oraz robienie zakupów. Dzięki odpowiednim kwalifikacjom opiekun osoby starszej, starający się o tego typu pracę, będzie wiedział, jak zareagować w przypadkach nagłych i z łatwością sprosta wszelkim wyzwaniom. Znajomość języka na poziomie komunikatywnym jest równie ważna, by móc z łatwością porozumieć się z podopiecznym i spełnić jego prośby. Praca jako opiekunka do osoby starszej wiąże się także z koniecznością bycia cierpliwym, wyrozumiałym oraz empatycznym, by z radością oraz zaangażowaniem nieść pomoc tym, którzy nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.

Opiekunka do osoby starszej – praca, jak ją zdobyć i co wziąć pod uwagę?

Osoby, które myślą o tego typu pracy muszą wypełnić formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej. Po rozmowie telefonicznej z naszym konsultantem ustalany jest termin spotkania rekrutacyjnego. Jego celem jest sprawdzenie poziomu znajomości języka, doświadczenia w opiece nad osobami starszymi i innych predyspozycji. Przed wyjazdem podpisywana jest umowa, która obejmuje cały czas pobytu, dzięki czemu można mieć pewność, że praca jest w pełni legalna oraz bezpieczna. Opieka nad seniorem to praca z zamieszkaniem. Opiekunowie mają zapewniony transport do domu pacjenta oraz ubezpieczenie. W razie jakichkolwiek pytań można kontaktować się z opiekunem kontraktów lub dzwonić na całodobową infolinię alarmową. Kontrakt zwykle trwa od kilku tygodni do 3 miesięcy i w tym czasie opiekun mieszka w domu podopiecznego. Oferty pracy jako opiekunka osób starszych są zróżnicowane i warto poszukać dokładnie takiej oferty, jaka spełnia nasze oczekiwania. Często okazuje się, że opieka nad seniorem to idealna praca dla kobiet za granicą.

Jeżeli uważasz, że posiadasz odpowiednie predyspozycje i możesz się sprawdzić jako opiekun osób starszych za granicą, wypełnij formularz, a w ciągu 24 godzin nasz pracownik skontaktuje się z Tobą.

Rekrutacja

Dowiedz się jak się zgłosić i sprawdź swoje możliwości. Pomożemy Ci też nauczyć się języka i doradzimy w kwestii pierwszego zlecenia.

Zgłoszenie

1

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez formularz zgłoszeniowy. Otrzymasz od nas zaproszenie na spotkanie.

Spotkanie rekrutacyjne

2

Spotkanie rekrutacyjne odbywa się w wybranym przez Ciebie oddziale Promedica24. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Następnie po sprawdzeniu poziomu języka przedstawimy Ci wstępną ofertę współpracy.

Podpisanie umowy

3

Po podpisaniu umowy, wybierzemy dla Ciebie ofertę, która najlepiej odpowiada Twojemu doświadczeniu i znajomości języka.

Często zadawane pytania

Proponujemy dużą elastyczność w zakresie długości kontraktów. Standardowo to jeden miesiąc, zdarzają się też wyjazdy dwutygodniowe. Najdłuższy okres wyjazdu to nawet kilka miesięcy. Wszystko zależy od preferencji opiekuna/ki.

Rodzaj umowy jest uzależniony od docelowego kraju wyjazdu. W przypadku Niemiec proponujemy umowę zlecenia nawet na czas nieoznaczony, w przypadku Wielkiej Brytanii konieczna jest decyzja o założeniu własnej działalności gospodarczej.

Poziom wynagrodzenia opiekuna jest uzależniony od znajomości języka niemieckiego, bądź angielskiego. Zależy także od posiadanego doświadczenia w zakresie opieki nad osobami starszymi, lub niesamodzielnymi.

Najważniejszym kryterium zatrudnienia jako opiekun seniorów w Niemczech lub Anglii, jest znajomość języka niemieckiego, bądź angielskiego. Ważne jest także doświadczenie w zakresie opieki nad osobami starszymi, bądź niesamodzielnymi (może to być też doświadczenie rodzinne). No i oczywiście chęć do wyjazdu!

Tak, oferty pracy jako opiekun osób starszych w Niemczech, w Polsce lub w Anglii są dostępne na bieżąco. Codziennie je aktualizujemy i sprawdzamy ich dostępność.

Oferty pracy w Niemczech
Oferty pracy w Polsce
Oferty pracy w Anglii

Wyjazd może nastąpić bardzo szybko, nawet w ciągu kilku dni od podpisania umowy. Wszystko zależy od przedstawionych preferencji.

Składki ubezpieczeniowe odprowadzane są w Polsce. Wszelkie podatki leżące po stronie pracodawcy są opłacane na miejscu, zgodnie z prawem kraju, w którym pracuje opiekunka osób starszych. Prosimy pamiętać, że wszystkie formalności w tym zakresie są po naszej stronie.

W każdym przypadku prosimy o kontakt z naszą infolinią alarmową, która działa całodobowo, 7 dni w tygodniu.

Ważne numery telefonów

Po zgłoszeniu się do nas np. przez formularz na stronie internetowej, lub poprzez telefon, przeprowadzamy rozmowę telefoniczną, w trakcie której przedstawimy naszą firmę, ofertę i odpowiemy na wszystkie podstawowe pytania. Porozmawiamy także odnośnie posiadanego doświadczenia w zakresie opieki oraz znajomości języka niemieckiego lub angielskiego. W przypadku pozytywnego przebiegu rozmowy, zaprosimy na spotkanie do naszej siedziby najbliższej miejsca zamieszkania, gdzie przeprowadzimy wszystkie formalności.

Zapoznaj się z dokładnym opisem procesu rekrutacji.

Nie, nie pobieramy żadnych opłat od zatrudnianych przez nas osób na żadnym etapie współpracy z nami.

W każdym przypadku stawki są ustalane indywidualnie.

Promedica24 zajmuje się całkowitą organizacją Państwa wyjazdu do Niemiec/Anglii – załatwiamy transport, zamieszkanie i wyżywienie. Nasi opiekunowie nie ponoszą dodatkowych kosztów.

Staramy się zapewnić taką możliwość, lecz nie zawsze jest to możliwe.

Zapewniamy transport z umówionego miejsca, bezpośrednio do miejsca zamieszkania osoby wymagającej opieki.

Przed każdym kontraktem organizujemy kursy opiekuńcze, które pozawalają doszkolić osoby z nami wyjeżdżające. Dodatkowo mamy szereg instruktażowych filmów tutaj oraz materiały drukowane w naszych oddziałach. Ze swojej strony wymagamy, aby osoba chcąca zostać opiekunką osób starszych miała praktyczne (np. rodzinne) doświadczenie w tym zakresie.

Nie wszyscy. Mamy duża grupę osób, które wymagają różnej formy opieki. Wszystko jest uzależnione od danej oferty i preferencji.

Tak, oferujemy też pracę na krótkie zastępstwa, ale jest to uzależnione od konkretnego przypadku.

Wszelkie reklamacje prosimy przesyłać pod adres mailowy reklamacje@promedica24.pl

Zgłoś się do nas, przedstawimy Ci oferty pracy

Wypełnij formularz, bezpłatnie oddzwonimy
Zadzwonimy do Ciebie w dogodnym dla Ciebie terminie
Na ten adres e-mail wyślemy przypomnienie o rozmowie
Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody + zobacz więcej
Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej