Praca w Niemczech dla opiekunów osób starszych

Znajomość języka: Bardzo dobra
Długość wyjazdu: 3 miesiące
Od 07 marca 2024

Nawet: 4 946€

Nowa oferta!
na zastępstwo
BONUS do 350€

Pilnie zatrudnimy Opiekunkę - świetne warunki kontraktu, Memmingen

Pan J. (lat 86) cierpi na demencję starczą, potrzebuje pomocy przy transferze, na miejscu do wykorzystania rollator oraz wózek inwalidzki. Ma lekko zaburzoną orientację czasowo-przestrzenną.

Ogłoszenie dodano: 22.02.2024
Znajomość języka: Bardzo dobra
Długość wyjazdu: 6 tygodni
Od 07 marca 2024

Nawet: 2 511€

Nowa oferta!
na zastępstwo

Praca dla Opiekunki osób starszych, Harz

Pani D. (lat 92) choruje na Parkinsona, ma problemy z mową.

Ogłoszenie dodano: 22.02.2024
Znajomość języka: Bardzo dobra
Długość wyjazdu: 2 miesiące
Od 06 marca 2024

Nawet: 3 496€

Nowa oferta!
na zastępstwo

Praca dla Opiekunki osób starszych, Darmstadt

Pani I. (lat 91) ma problemy z poruszaniem się uwarunkowane wiekiem. Występują umiarkowane problemy ze słuchem i wzrokiem – Podopieczna nosi okulary. Poruszanie odbywa się przy asekuracji, wymagana jest częściowa pomoc przy transferze.

Ogłoszenie dodano: 21.02.2024
Znajomość języka: Dobra
Długość wyjazdu: 3 miesiące
Od 06 marca 2024

Nawet: 4 888€

Nowa oferta!
na zastępstwo
BONUS do 350€

Pilna rekrutacja - Oferta Na Zastępstwo, Regensburg

Pan B. (lat 90) cierpi na demencję starczą, potrzebuje pomocy przy transferze, na miejscu do wykorzystania rollator oraz wózek inwalidzki. Ma lekko zaburzoną orientację czasowo-przestrzenną.

Ogłoszenie dodano: 21.02.2024
Znajomość języka: Dobra
Długość wyjazdu: 3 miesiące
Od 06 marca 2024

Nawet: 4 888€

Nowa oferta!
na zastępstwo
BONUS do 350€

Praca od zaraz - Bardzo Dobre Warunki Mieszkaniowe, Greifswald

Pan S. (lat 91) ma problemy z poruszaniem się uwarunkowane wiekiem, cierpi na reumatyzm, zaburzenia rytmu serca oraz nadciśnienie.

Ogłoszenie dodano: 21.02.2024

Chcę tę pracę

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody + zobacz więcej
Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej


Praca opieka Niemcy

Promedica24 poszukuje i przygotowuje do pracy opiekunki i opiekunów osób starszych na terenie Niemiec. Współpracującym z nami osobom zapewniamy legalną formę zatrudnienia oraz kompleksową organizację pobytu na terenie Niemiec.

Podstawowe dwa warunki, jakie musisz spełnić to komunikatywna znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi (może być nad członkiem rodziny).

Przed wyjazdem na kontrakt naszym kandydatom oferujemy kusy języka niemieckiego oraz kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki nad osobą starszą.

Opiekunkom, które podpiszą z nami umowę zapewniamy atrakcyjne zarobki i legalną pracę na podstawie umowy zlecenie. Dodatkowe oferujemy ubezpieczenie medyczne (ERGO). W trakcie kontaktu zapewniamy całodobowe wsparcie telefoniczne.

Opiekun osoby starszej ma mnóstwo obowiązków, do których należy szereg czynności, jakich podopieczny nie jest w stanie wykonywać sam. Seniorzy często potrzebują pomocy przy ubieraniu się, korzystaniu z toalety, a także myciu czy też spożywaniu posiłków. Dodatkowo praca na tym stanowisku związana jest z odpowiedzialnością za obowiązki domowe, takie jak sprzątanie, gotowanie oraz robienie zakupów.

Praca w opiece w Niemczech wiąże się także z koniecznością bycia cierpliwym, wyrozumiałym oraz empatycznym, by z radością oraz zaangażowaniem nieść pomoc tym, którzy nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.

Osoba podejmująca pracę jako opiekunka seniorów powinna charakteryzować się przede wszystkim cierpliwością i poczuciem empatii. Ważną cechą jest znajomość podstaw języka niemieckiego oraz choćby niewielkie doświadczenie w opiece nad osobą starszą.

Osoby, które myślą o pracy w opiece muszą wypełnić formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej. Po rozmowie telefonicznej z naszym konsultantem ustalany jest termin spotkania rekrutacyjnego.

Jego celem jest sprawdzenie poziomu znajomości języka, doświadczenia w opiece nad osobami starszymi i innych predyspozycji. Przed wyjazdem podpisywana jest umowa, która obejmuje cały czas pobytu, dzięki czemu można mieć pewność, że praca jest w pełni legalna oraz bezpieczna. Opieka nad seniorem w Niemczech, czy Anglii, to praca z zamieszkaniem.

Opiekunowie mają zapewniony przejazd oraz ubezpieczenie. W razie jakichkolwiek pytań można kontaktować się z opiekunem kontraktu lub dzwonić na całodobową infolinię alarmową. Kontrakt zwykle trwa od kilku tygodni do 3 miesięcy, w zależności od preferencji opiekuna.

Do podstawowych zadań w zawodzie opiekuna osób starszych należy przede wszystkim opieka nad seniorem. Ponadto opiekunka powinna organizować podopiecznemu czas oraz uczestniczyć w prostych pracach domowych, takich jak sprzątanie czy przygotowanie posiłku.