Wyszukaj w serwisie
opieka nad seniorem w domu

Dlaczego warto wybrać
domową opiekę nad seniorami

Kompleksowa opieka domowa nad osobami starszymi

Mamy za sobą lata doświadczeń i tysiące zadowolonych Klientów. Wybierając naszą ofertę zyskujesz pewność, że zajmiemy się wszystkim, od organizacji naszego pierwszego spotkania, aż do załatwienia wszelkich formalności związanych z zatrudnieniem opiekuna.

Korzystając z naszej usługi indywidualnej opieki domowej nad osobami starszymi masz gwarancje, że osoba, która zaopiekuje się Twoim bliskim będzie cechowała się kulturą osobistą, wrażliwością i zdolnością empatii. Wszyscy nasi opiekunowie charakteryzują się proaktywną postawą i wyjątkowym zaangażowaniem w wykonywaną pracę.

Dzięki obecności opiekuna domowego senior zachowa poczucie niezależności i godności osobistej. Opiekun przede wszystkim dotrzyma seniorowi towarzystwa, a także umiejętnie zachęci go do ulubionych aktywności. Do zadań na tym stanowisku należą także czynności, takie jak pomoc w poruszaniu się, przyrządzanie posiłków i utrzymywanie czystości wokół seniora.

Pamiętaj, jednak, że to nie wszystko, co może zaoferować Ci wykwalifikowany opiekun domowy. Zakres obowiązków osoby, która zajmie się Twoim bliskim zawsze jest indywidualnie dostosowany do potrzeb i oczekiwań Podopiecznego. Dzięki temu mamy pewność, że zatrudniona osoba należycie wykona swoje obowiązki względem Podopiecznego.

Potrzebujesz wsparcia w opiece nad Twoim bliskim? Zgłoś się do nas!

Wykwalifikowana kadra opiekuńcza

Nasza działalność opiera się na dostarczaniu najwyższej jakości profesjonalnych usług opiekuńczych. Osoba zatrudniona na stanowisku opiekuna już od pierwszego spotkania musi umiejętnie budować relację z Podopiecznym. Dzięki temu rodzina seniora może być pewna, że jakość życia i samopoczucie bliskiego seniora nie ulegnie obniżeniu.

Dzięki wieloetapowemu procesowi rekrutacji jesteśmy w stanie wyselekcjonować osoby najbardziej odpowiadające potrzebom Klientów. Każdy z kandydatów na opiekuna jest wnikliwie weryfikowany pod kątem posiadanego doświadczenia i kwalifikacji. Jako lider w branży opiekuńczej stawiamy na ciągły rozwój naszych pracowników. Każdemu opiekunowi zapewniamy kompleksowe szkolenie z zakresu opieki nad osobą starszą zarówno przed rozpoczęciem pracy, jak i w trakcie realizacji zlecenia.

Nasze usługi to jednak coś więcej, niż kwalifikacje. Staramy się zatrudniać opiekunów, którzy cechują się szczerą chęcią niesienia pomocy. Dla wielu z naszych pracowników opieka nad osobami starszymi jest czymś więcej, niż możliwością zarobku. Znaczna część z nich na własną rękę rozwija swoje umiejętności, inwestując w szkolenia i kursy w tym zakresie.

Zastanawiasz się, czy wybrać naszą usługę, czy może skorzystać z oferty jednego z domów opieki dla seniorów?

Opieka domowa to ulga dla członków rodziny

Opieka nad osobą niesamodzielną to praca na pełny etat wymagająca wiele zaangażowania. Należy pamiętać, że komfort psychiczny opiekuna jest kluczowym czynnikiem przy sprawowaniu opieki nad osobą starszą. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o własnych potrzebach.

W skrajnych przypadkach wypalenie długotrwałą opieką nad drugą osobą może prowadzić do wystąpienia Zespołu Stresu Opiekuna objawiającego się całkowitym wyczerpaniem i utratą chęci do życia. Jeśli więc opiekun nie umie zaopiekować się samym sobą czy będzie w stanie kontynuować opiekę nad osobą niesamodzielną?

Dzięki obecności opiekuna domowego znajdziesz czas na chwilę wytchnienia. Nasi opiekunowie domowi to osoby o ludzkim podejściu, pełne empatii i cierpliwości, które szybko dostosują się do przyzwyczajeń i potrzeb seniora.

Zatrudnienie opiekuna domowego nie zawsze wiąże się z rezygnacją z opieki nad seniorem na stałe. Czasem zatrudnienie kogoś na okres choćby dwóch miesięcy, pozwoli zregenerować siły osobie, która dotychczas zajmowała się osobą starszą.

Pewność i bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich

Wpuszczenie obcej osoby do swojego domu często budzi obawy. Właściwie trudno się temu dziwić. Niełatwo jest zaufać obcej osobie w domu. Jeszcze trudniej jest powierzyć takiej osobie bliskiego seniora. A weryfikacja kandydatów na własną rękę może okazać się nieskuteczna.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku europejskim współpracujemy z opiekunami godnymi zaufania. Każdego kandydata na stanowisko opiekuna przed zatrudnieniem dokładnie sprawdzamy. A na stanowisko opiekuna osoby starszej zatrudniamy wyłącznie osoby o nieposzlakowanej opinii. Już na początkowym etapie rozmów rekrutacyjnych weryfikujemy również kompetencje miękkie kandydatów, takie jak wysoka kultura osobista czy odpowiedzialność.

Powierzając opiekę nad Twoim bliskim profesjonalistom nie musisz się martwić o bezpieczeństwo seniora.

Polityka jakości

Oferujemy usługi opiekuńcze na rynkach zagranicznych oraz w Polsce. Naszym celem jest zapewnienie możliwie najwyższej jakości takich usług, bo naszymi klientami są seniorzy. Naszą misją jest zapewnienie im opieki rozumianej jako bezpieczeństwo i komfort funkcjonowania w jesieni życia.

To dlatego rygorystycznie podchodzimy do weryfikacji cech naszych pracowników, opiekunek i opiekunów. Tylko tak możemy dopasować swoje usługi do potrzeb naszych klientów. Z dumą możemy powiedzieć, że pracujemy z setkami partnerów na kilku rynkach w Europie.

Ponieważ jesteśmy liderem europejskiego rynku usług opiekuńczych, to wymagamy od siebie więcej niż inni. Dlatego chcemy ciągle dostosowywać się do zmieniających się potrzeb naszych klientów i podopiecznych. W jaki sposób? Ciągle badamy potrzeby i oczekiwania klientów, niezmiennie surowo weryfikujemy kwalifikacje naszych opiekunów i szkolimy ich oraz naszych pracowników. Tak postrzegamy realizację przyjętej polityki jakości w praktyce.

W codziennej pracy zobowiązujemy się do ciągłego doskonalenia systemu zarządzania jakością oraz spełniania wymagań.

Porozmawiaj z naszym ekspertem o możliwościach opieki

Wypełnij formularz, a my niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy!