Sprawdź nasze nowe oferty pracy i nowe wyższe stawki!

Wyjedź na święta i odbierz dodatkowy bonus!

Sprawdź nasze nowe oferty pracy i nowe wyższe stawki!

Wyjedź na święta i odbierz dodatkowy bonus!

Zgłoś się już teraz!

Upewnij się, że wszystkie wymagane pola są uzupełnione

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Tekst pomocy

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

SPRAWDŹ CO ZYSKUJESZ!

Bezpieczna praca dla Ciebie

Ze względu na zwiększoną zachorowalność na COVID-19 wdrożyliśmy nowe standardy rekrutacji, transportu i pracy w Niemczech:

Przychodząc na spotkanie rekrutacyjne masz pewność, że w naszych biurach stosujemy się do standardów bezpieczeństwa i higieny. Rozmowa z rekruterem odbywa się w odizolowanym pomieszczeniu z zachowaniem dystansu 1,5-2m.

Zapewniamy możliwość rekrutacji przez telefon – bez wychodzenia z domu.
W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa naszym opiekunkom, każda osoba podejmująca u nas pracę będzie bezpłatnie przebadania testem na COVID-19. Test wykonasz w domu, bez obowiązku spotkania z lekarzem czy wizyty w punkcie badawczym!
Podróż do Niemiec odbywa się małymi, firmowymi busami w małych grupach. Jesteś odbierany spod Twojego domu i zawożony pod dom Podopiecznego. Bez narażania na kontakt z dużą grupą osób. Każdemu przed rozpoczęciem jazdy mierzona jest temperatura. Busy są odkażane oraz wyposażone płyny i chusteczki antybakteryjne.
Podopieczni jak i ich rodziny zostały poinformowane o naszych zaleceniach. Dbają o bezpieczeństwo i zdrowie Podopiecznego oraz Opiekuna. W przypadku pojawienia się objawów choroby, zarówno Podopieczny jak i Opiekun otrzyma najlepsze i najszybsze wsparcie Niemieckiej służby zdrowia.
Każdy z naszych Opiekunów posiada zagraniczne ubezpieczenie (Ergo) oraz kartę EKUZ, która upoważnia do świadczeń zdrowotnych poza granicami kraju.
Nasi Opiekunowie Kontraktów są z Tobą w stałym kontakcie telefonicznym. Poza tym, oferujemy Ci całodobową linię alarmową.

Czy Promedica24 dalej rekrutuje Opiekunki i Opiekunów do pracy w Niemczech?

Promedica24 cały czas rekrutuje nowych Opiekunów! Organizujemy wyjazdy i świadczymy usługi opieki dla naszych Klientów/Pacjentów. Jednak ze względu na obecną sytuację w kraju i całej Europie związaną ze zwiększoną zachorowalnością na COVID-19, wdrożyliśmy nowe standardy obsługi potencjalnych kandydatów, a także dbamy o bezpieczeństwo podróży i pracy na kontrakcie. Podróż do Niemiec odbywa się małymi, firmowymi busami bez narażania na kontakt z dużą grupą osób. W busach przebywa maksymalnie 5-6 osób oraz kierowca.

Jak wygląda rekrutacja? Czy jest ona bezpieczna?

Przychodząc na spotkanie masz pewność, że w naszych biurach stosujemy się do standardów bezpieczeństwa i higieny. Rozmowa z rekruterem odbywa się w odizolowanym pomieszczeniu z zachowaniem dystansu 1,5-2m.
Rekrutacja może także odbyć się telefonicznie. W takim przypadku zainteresowana osoba otrzyma dokumenty poprzez kuriera i zostanie przeszkolona zdalnie.

Czy na terenie Niemiec muszę przejść kwarantannę?

Nie, wszystkie opiekunki Promedica24 przed wyjazdem przechodzą testy na koronawirusa. Dzięki temu nie muszą przechodzić kwarantanny na terenie Niemiec.

Jak wygląda zrobienie testu na COVID-19? Czy jest on obowiązkowy?

Test na Covid-19 jest obowiązkowy, żeby uniknąć kwarantanny na terenie Niemiec. Wszystkie opiekunki Promedica24 podejmujące pracę wykonują test bezpłatnie we własnym domu. Test przywozi oraz odwozi do punktu laboratoryjnego nasz kurier. Nie musisz dzięki temu spotykać się z lekarzem czy samodzielnie zgłosić się na test.

Czy w busach znajdują się jakieś środki antybakteryjne umożliwiające dodatkową ochronę?

Każdemu przed rozpoczęciem jazdy mierzona jest temperatura. Busy są dezynfekowane oraz wyposażone w płyny i chusteczki antybakteryjne.

Czy mogę odbyć kurs z języka niemieckiego zdalnie?

Promedica24 umożliwia swoim Opiekunkom i Opiekunom odbycia kursu od podstaw w formie zdalnej, za pomocą Skype lub poprzez wiadomości w Messengerze.

Co w przypadku kiedy zachoruję za granicą i będę potrzebowała opieki lekarskiej?

Każdy z naszych Opiekunów posiada zagraniczne ubezpieczenie (Ergo) oraz kartę EKUZ, która upoważnia do świadczeń zdrowotnych poza granicami kraju. Jeżeli porady wymaga Opiekun i mówi dobrze w języku niemieckim może skorzystać z porady lekarskiej telefonicznej jak powyżej lub zgłosić problem zdrowotny do centrum alarmowego ubezpieczyciela ERGO w języku polskim lub niemieckim, który po wstępnym wywiadzie ustali dalsze działania i zaproponuje termin wizyty lekarskiej na terenie DE. Nr tel. do całodobowego centrum alarmowego ubezpieczyciela ERGO to: 0048 58 309 11 00.

Lekarz zbada, dopyta o dolegliwości i zrobi wywiad epidemiologiczny i oceni, czy w danym przypadku trzeba wykonać test czy to zwykła grypa lub przeziębienie i wyda zalecenia.
Po wykonaniu testu wyniki są najczęściej w przeciągu 24 H i wówczas dalszych wytycznych udzielają wyznaczeni w danym landzie przedstawiciele Bundesministerium für Gesundheit (Ministerstwa Zdrowia) .
W zależności od wyników testów i nasilenia objawów jest zalecana 14 dniowa kwarantanna w domu lub stacjonarnie we wskazanej placówce o ile objawy i sytuacja tego wymaga.

Wszelkie zapytania związane z podejrzeniem koronawirusa u naszych Opiekunów w Niemczech, Podopiecznych czy potwierdzone wyniki testów u osób z ich otoczenia prosimy kierować na nasz dedykowany adres mailowy: ERGO-ERV@promedica24.pl. Obsługujący ten adres zespół zajmuje się na co dzień obsługą zachorowań Opiekunów za granicą i współpracą z ubezpieczycielem. Infolinie w DE, gdzie można uzyskać informację na temat koronawirusa to:
• 0 8000 11 77 22
• 00 49 30 34 64 65 100
• 115

Czy Podopieczni i ich rodziny podejmują jakieś środki prewencyjne, żeby nie ulec zarażeniu?

Podopieczni jak i ich rodziny zostały poinformowane o naszych zaleceniach. Dbają o bezpieczeństwo i zdrowie Podopiecznego oraz Opiekuna. W przypadku pojawienia się objawów choroby, zarówno Podopieczny jak i Opiekun otrzyma najlepsze i najszybsze wsparcie niemieckiej służby zdrowia.

Czy moje ubezpieczenie pokrywa leczenie na koronawirusa w Niemczech?

Nasi Opiekunowie są podwójnie ubezpieczeni, mają odprowadzane składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne w kraju pochodzenia i na ich podstawie pozyskujemy dla nich karty EKUZ. Na czas wyjazdów za granicę wszyscy nasi Opiekunowie są dodatkowo objęci ubezpieczeniem podróżnym ERGO (dawna nazwa ERV). Ochrona polisy ERGO obowiązuje na czas wyjazdu z Promedica24. Ubezpieczenia te dają naszym Opiekunom uprawnienia do korzystania z opieki w krajach, w których przebywają i świadczą opiekę. W kwestii koronawirusa zgodnie z wytycznymi WHO każde Państwo jest zobligowane do udzielenia zarówno opieki prewencyjnej (testy, kwarantanna), jak i leczenia wszystkich osób w ramach ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

Więcej pytań i odpowiedzi w naszym poradniku >> Pobierz poradnik

PROMEDICA24 TO SOLIDNY PRACODAWCA, KTÓREMU MOŻESZ ZAUFAĆ.

*Oferta dotyczy kontraktów na 62 dni przy dobrej znajomości języka niemieckiego

Oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech

Nie znalazłaś pracy dla siebie? Posiadamy ponad 107 interesujących ofert pracy. Nasz rekruter na pewno znajdzie odpowiednią dla Ciebie!

Zgłoś się, żeby dowiedzieć się więcej!

Upewnij się, że wszystkie wymagane pola są uzupełnione

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Tekst pomocy

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej