1. Promedica24 >
 2. Aktualności >
 3. Wakacyjna praca za granicą

Wakacyjna praca za granicą

17-06-2018 Praca za granicą
 

Osoby, które studiują dziennie, nie mają zbyt wielu możliwości zarobkowych – często trudno jest pogodzić grafik na uczelni z obowiązkami zawodowymi. Z tego względu konieczne jest szukanie pracy na wakacje. Najlepiej, jeśli jest dobrze płatna; zarobione środki pozwalają potem na spokojne przeżycie kolejnych kilku miesięcy nauki. Gdzie najlepiej szukać pracy wakacyjnej i czym się kierować?

Praca w Polsce: dla osób, które cenią pracę na miejscu

Bardzo dużo młodych osób wyjeżdża latem poza granice kraju – głównie w celach zarobkowych. Niektórzy studenci wolą jednak (z różnych powodów) pozostać w kraju. Gdzie powinni szukać pracy? Jednym z rozwiązań są wszelkiego rodzaju prace dorywcze – rozdawanie ulotek, zbiory owoców, sezonowa praca w gastronomii. Nietrudno jednak zauważyć, że są to zajęcia raczej słabo opłacane. Innym rozwiązaniem jest próba zatrudnienia się na stanowisku asystenckim lub juniorskim; pozwala to na zdobycie doświadczenia w wybranej branży. Należy jednak pamiętać, że również w tym przypadku nie można liczyć na zbyt wysokie wynagrodzenie.

Praca za granicą: co można robić?

Jakich ofert mogą szukać studenci, którzy zamierzają spędzić wakacje za granicą, a w dodatku chcą podreperować swój budżet? Na pewno są to sezonowe zbiory owoców, które odbywają się praktycznie we wszystkich krajach zachodniej i północnej Europy. Jest to jednak ciężka praca i może sprawiać trudności osobom niedoświadczonym w pracach fizycznych. Innym rozwiązaniem jest zatrudnienie się jako opiekun osoby starszej – agencje w Polsce poszukują kandydatów dla swoich klientów w Niemczech i Wielkiej Brytanii (do jednej z takich agencji należy np. Promedica24). Opieka nad seniorami również jest niezwykle wymagającą pracą, jednak korzyści, jakie płyną z zatrudnienia się na tym stanowisku, są naprawdę spore. I nie jest to tylko stosunkowo wysoka pensja.

Opiekun osób starszych: kontrakt na wakacje

Należy zacząć od tego, że wyjazd za granicę jako opiekun osób starszych nie musi wiązać się z trwałą emigracją. Wiele agencji podpisuje z pracownikami kilkumiesięczne kontrakty – po jego zakończeniu pracownik wraca do kraju. Na przykład pracownik decydujący się na wyjazd z ramienia Promedica24 ma do wyboru kontrakt na 1,2 lub 3 miesiące, co idealnie wpisuje się w studenckie wakacje.

Jakie są zalety pracy?

 • Po pierwsze pracownik nie musi martwić się o transport – firma pokrywa organizuje przejazd w obie strony.
 • Nie musi przejmować się również kosztami zakwaterowania. Opiekun osób starszych to specyficzny zawód; pracownik mieszka po prostu w jednym domu ze swoim podopiecznym, tak, by w razie potrzeby móc służyć mu pomocą.

Należy oczywiście pamiętać, że senior nie może zażyczyć sobie wykonania czynności, która nie kwalifikuje się w umowie pod żadną zapisaną kategorię. Przed wyjazdem pracownik podpisuje bowiem dokument, w którym zgadza się na określone obowiązki; ich zakres jest dość szczegółowo ustalany, tak, by pracownik miał pełną świadomość tego, na co się zgadza.

Inne korzyści

Dobre zarobki, zapewniony transport, bezpłatne zakwaterowanie – to warunki, na które nikt nie może narzekać. To jednak nie jedyne korzyści. Warto po pierwsze zwrócić uwagę na okazję do szlifowania i doskonalenia umiejętności językowych. Opieka nad seniorem wymaga ciągłej komunikacji; osoby, które do tej pory wprawdzie posługiwały się językiem w sposób komunikatywny, jednak brakowało im pewności siebie w rozmowach z cudzoziemcami, teraz mają okazję do zmiany swojego podejścia. Kilkumiesięczny wyjazd do innego kraju to także okazja do poznania nowych ludzi jak również kultury i zwyczajów obywateli danego państwa.

Wymagania

Osoba, która chce aplikować na stanowisko opiekuna osób starszych powinna przede wszystkim mieć podstawowe doświadczenie w opiece (nie musi być zbyt długie), odznaczać się empatią i cierpliwością, a także dobrze komunikować się w języku obcym (w zależności od kraju – w j. angielskim lub niemieckim). Osoby, które wstępnie zostaną zakwalifikowane do wyjazdu, przechodzą specjalne kursy doszkalające, tak, by być w pełni przygotowane na wyzwania czekające ich na miejscu.

 

Pracuj z solidnym pracodawcą i zyskaj

 • atrakcyjne zarobki
 • sprawdzone i indywidualnie dobrane oferty pracy
 • pełną organizację podróży i pobytu: transport, zakwaterowanie i wyżywienie
 • kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki nad seniorami, udokumentowane certyfikatami
 • dodatkowe ubezpieczanie medyczne (ERGO)
 • całodobowe wsparcie telefoniczne 24/7
 • dedykowanego Opiekuna Kontraktu

Rekrutacja na terenie całej Polski. Prosty i szybki proces rekrutacji!

Zgłoś się »

Zgłoś się do nas. Bezpłatnie oddzwonimy!

Fields with * are required

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Oferta na zastępstwo - Bardzo Dobre Warunki Mieszkaniowe, Dislaken

Data wyjazdu: 2021-11-10

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Dislaken, Niemcy

Znajomość języka: dobra

Opis oferty

Sprawdzona oferta, sympatyczna rodzina!, Kolonia

Data wyjazdu: 2021-10-28

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Kolonia, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty

Wyjazd jeszcze w październiku, Wiesbaden

Data wyjazdu: 2021-10-26

Okres wyjazdu: 3 miesiące

Lokalizacja: Wiesbaden, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty