1. Promedica24 >
  2. Aktualności >
  3. Kampania „Zrozumieć Starość” w Domu Pomocy Społecznej i w Szpitalu Wolskim

Kampania "Zrozumieć Starość" w Domu Pomocy Społecznej i w Szpitalu Wolskim

11-07-2018 Aktualności
 

W dniach 26 i 27 czerwca przeprowadziliśmy kolejne warsztaty w ramach kampanii Zrozumieć Starość, której organizatorem są Promedica24 i Fundacja Zaczyn.

Zobacz reportaż z naszej wizyty w Szpitalu Wolskim w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim – materiał o nas rozpoczyna się w 15 minucie 47 sekundzie >>>>

 

W środę pracownicy socjalni i nieformalni opiekunowie osób starszych, którzy przybyli do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Białobrzeskiej, mogli przekonać się na własnej skórze, jak wygląda codzienność ich podopiecznych. Po merytorycznym wprowadzeniu nasi uczestnicy mieli okazję założyć kombinezon geriatryczny i wykonać kilka prostych czynności, m.in.: wypełnienie kwitka z poczty, nalanie wody do kubeczka, odliczenie odpowiedniej kwoty, sięgniecie po książkę, wejście po schodach czy włożenie kluczyka do zamka w drzwiach.

Wielu z uczestników warsztatów przyznało, że to, co dla nas nie stanowi na co dzień przeszkód, dla seniorów jest ogromnym wyzwaniem.

– Największą trudność sprawiły mi zawroty głowy, ograniczenie pola widzenia i otępiały słuch. Na pewno jest to ogromna lekcja pokory, choć tej pokory na co dzień nam nie brakuje z racji zawodu. Natomiast faktycznie jest to takie przypomnienie. Dzisiaj przypomniałam sobie, żeby nie mówić do seniora z boku – powiedziała pani Marta Pestka.

Kolejnego dnia przeprowadziliśmy warsztaty w Szpitalu Wolskim, gdzie przeszkoliliśmy wykładowców, studentów terapii zajęciowej oraz osoby zajmujące się seniorami. Na oddziale geriatrycznym przyjęli nas ordynator Mariusz Saganowski oraz terapeuta zajęciowy Jakub Żelawski, którzy podzielili się doświadczeniem związanym z opieką nad osobami starszymi.

 

 

 

Pracuj z solidnym pracodawcą i zyskaj

  • atrakcyjne zarobki
  • sprawdzone i indywidualnie dobrane oferty pracy
  • pełną organizację podróży i pobytu: transport, zakwaterowanie i wyżywienie
  • kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki nad seniorami, udokumentowane certyfikatami
  • dodatkowe ubezpieczanie medyczne (ERGO)
  • całodobowe wsparcie telefoniczne 24/7
  • dedykowanego Opiekuna Kontraktu

Rekrutacja na terenie całej Polski. Prosty i szybki proces rekrutacji!

Zgłoś się »

Zgłoś się do nas. Bezpłatnie oddzwonimy!

Fields with * are required

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Na zastępstwo - Świetne Warunki Kontraktu, Tuttlingen

Data wyjazdu: 2020-10-20

Okres wyjazdu: 2 miesiące

Lokalizacja: Tuttlingen, Niemcy

Znajomość języka: średnia

Opis oferty

Praca u Sprawdzonej Rodziny - Na Zastępstwo, Sinzig

Data wyjazdu: 2020-10-20

Okres wyjazdu: 1 miesiąc

Lokalizacja: Sinzig, Niemcy

Znajomość języka: dobra

Opis oferty

Opiekunka seniorów, Offenbach am Main

Data wyjazdu: 2020-10-19

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Offenbach am Main, Niemcy

Znajomość języka: średnia

Opis oferty