1. Promedica24 >
  2. Aktualności >
  3. Nowy rok szkolny dla seniorów

Nowy rok szkolny dla seniorów

26-02-2016 Aktualności
 

Nowy rok szkolny dla seniorów

Koniec wakacji nie oznacza zmniejszonej liczby propozycji na ciekawe spędzanie czasu dla osób starszych. To właśnie na przełomie września i października startuje większość kursów i wykładów organizowanych przez uczelnie wyższe, domy kultury i inne instytucje. Dlatego osoby opiekujące się seniorami powinny zachęcić ich do kontynuowania swoich zainteresowań i rozwoju.

Aktywność, zarówno fizyczna, jak i umysłowa, jest niezwykle ważna dla osób starszych. Pozwala na kontakt z rówieśnikami, wymianę poglądów, zachowanie dobrego stanu zdrowia i poczucie przynależności do grupy. Uczestnictwo w wydarzeniach edukacyjnych i kulturalnych, to także świetny pomysł na zagospodarowanie wolnego czasu, pogłębianie swoich zainteresowań i rozwijanie tych, na które wcześniej nie było czasu bądź możliwości. Z inicjatywą wychodzą uczelnie wyższe oraz rozmaite placówki kulturalno-naukowe. Oferują regularne, często bezpłatne zajęcia, spotkania i wydarzenia, skierowane do ludzi w każdym wieku, w tym do seniorów.

Seniorzy na studiach

Prężnie działającą inicjatywą są Uniwersytety Otwarte i Uniwersytety Trzeciego Wieku, tworzone przy tradycyjnych uczelniach w całej Polsce. Gama zajęć do wyboru jest ogromna. Tylko na Uniwersytecie Warszawskim oferowanych jest prawie 300 kursów. Bogata tematyka i różnorodność spotkań gwarantuje znalezienie wykładów, które zainteresują naszych bliskich. Kursy toczą się w ramach kierunków ścisłych i humanistycznych oraz odbywają się regularnie, zazwyczaj przez okres semestru. – Uniwersytety Otwarte i Uniwersytety Trzeciego Wieku to idealne rozwiązanie dla osób starszych, które mają więcej czasu i nadal chcą się rozwijać. Dzięki nim mogą również poznawać i integrować się z nowymi osobami  – mówi Mariusz Kisiel, Dyrektor ds. Sprzedaży w Polsce, Promedica24. W ramach Uniwersytetu Otwartego słuchaczom często przysługuje darmowy wstęp na organizowane przez uczelnię imprezy, wystawy i inne wydarzenia kulturalne i naukowe. Informacji o wykładach należy szukać na uczelniach wyższych, na ich stronach internetowych i w dziekanatach.

Nauka, muzyka i film

Poza zajęciami akademickimi, seniorzy skorzystać mogą również z bogatej oferty bezpłatnych imprez plenerowych. Popularną inicjatywą są festiwale nauki organizowane przez instytucje naukowe, uczelnie i media. Jest to wspaniała okazja do poszerzenia wiedzy, zainteresowań i spotkań z ciekawymi ludźmi. W dniach 19-28 września w Warszawie odbędzie się Festiwal Nauki.

W całej Polsce odbywają się również rozmaite koncerty, np. muzyki klasycznej. W Warszawie we wrześniu będzie można brać udział w Koncertach Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Natomiast koneserzy kina powinni zapoznać się z propozycjami kin studyjnych w swoich miastach. Często w ich repertuarze znaleźć można projekcje starszych filmów oraz festiwale filmowe, które także mogą zainteresować osoby starsze. Dodatkowo niektóre kina oferują niższe ceny dla seniorów w wybrane dni.

Organizacja czasu seniora w domu

Czasami stan zdrowia naszych najbliższych nie pozwala na aktywne uczestnictwo w odbywających się w okolicy inicjatywach. Dodatkowo, wciąż zwiększająca się liczba obowiązków i pracy, często uniemożliwia nam pełnowymiarową i samodzielną opiekę nad chorym w naszej rodzinie. W takim wypadku pomocne może się okazać skorzystanie z opiekuna domowego. Taką usługę oferuje firma Promedica24, lider usług opiekuńczych na rynku.

Opiekunowie nie tylko pomagają w codziennych obowiązkach. Stają się także towarzyszami swoich podopiecznych. Spędzają z nimi czas, mobilizują do różnych zajęć i aktywności. Dodatkowo mogą także pomóc seniorom w rozwoju, np. poprzez internetowe kursy oferowane przez uczelnie wyższe – tłumaczy Mariusz Kisiel.

Osoby starsze, niezależnie od stanu zdrowia wciąż mogą się rozwijać i uczyć nowych rzeczy. Nawet umiarkowana mobilność i problemy zdrowotne nie muszą ich ograniczać. Mogą w domu poszerzać swoje zainteresowania, przy wsparciu profesjonalnego opiekuna. 

promedica24_nowy_rok_szkolny_dla_seniorow_mazowieckie promedica24_nowy_rok_szkolny_dla_seniorow_mazowieckie

 

Pracuj z solidnym pracodawcą i zyskaj

  • atrakcyjne zarobki
  • sprawdzone i indywidualnie dobrane oferty pracy
  • pełną organizację podróży i pobytu: transport, zakwaterowanie i wyżywienie
  • kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki nad seniorami, udokumentowane certyfikatami
  • dodatkowe ubezpieczanie medyczne (ERGO)
  • całodobowe wsparcie telefoniczne 24/7
  • dedykowanego Opiekuna Kontraktu

Rekrutacja na terenie całej Polski. Prosty i szybki proces rekrutacji!

Zgłoś się »

Zgłoś się do nas. Bezpłatnie oddzwonimy!

Fields with * are required

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Praca w Niemczech dla doświadczonej opiekunki, wieś

Data wyjazdu: 2022-02-14

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: wieś, Niemcy

Znajomość języka: dobra

Opis oferty

Praca u Sprawdzonej Rodziny - Wysokie Wynagrodzenie, Göppingen

Data wyjazdu: 2022-02-14

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Göppingen, Niemcy

Znajomość języka: podstawowa

Opis oferty

Sprawdzona oferta dla doświadczonego Opiekuna!, Wolfsburg

Data wyjazdu: 2022-02-07

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Wolfsburg, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty