1. Promedica24 >
  2. Aktualności >
  3. Opiekunka seniorów zawodem z przyszłością?

Opiekunka seniorów zawodem z przyszłością?

24-02-2016
 

Wnioski z wyników badań w Polsce i Niemczech.

Rynek usług związanych z opieką będzie rósł, a struktura demograficzna społeczeństwa niemieckiego i opinie lekarzy na temat opieki nad seniorami wskazują na dobre perspektywy dla nowego, tworzącego się zawodu – opiekunki osób starszych.

PM24 opiekunka - infografika

Według danych statystycznych, w samych Niemczech żyje ponad 22 mln osób w wieku powyżej 60 roku życia, w tym aż 4,5 mln osób powyżej 75 roku życia (Dane za 2014 r., wg Europejskiego Urzędu Statystycznego „Eurostat”.), tj. w wieku wymagającym zazwyczaj stałej opieki. Oznacza to, że dla polskich opiekunek tworzą się stabilne podstawy pracy zawodowej, zarówno stałej, jak i tymczasowej.

Promedica24 Insight to cykl badań przeprowadzanych przez Promedica24, europejskiego lidera w branży usług opieki domowej.

Najnowsze wyniki badań, które były przeprowadzone na grupie niemieckich lekarzy pokazują, że aż 77% badanych twierdzi, że najlepszym otoczeniem dla seniora jest jego własny dom. Burzy to mit o powszechnej popularności domów opieki. Ci sami badani przyznają, że osoby spędzające jesień życia we własnym domu z reguły żyją dłużej niż ci, których opieka organizowana jest poza najbliższym im miejscem, np. w domach opieki.

Z drugiej strony wiemy z badań przeprowadzonych wśród Polek w wieku 35-65 lat, że aż 78% z nich deklaruje, że ma doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub niesamodzielną. Wynika to z zakorzenionej w polskim społeczeństwie tradycji opieki nad członkami najbliższej rodziny, jak mamą, czy babcią. Takie doświadczenie potwierdza, że opiekunka osób starszych, to jeden z możliwych sposobów na aktywizację zawodową kobiet (zwłaszcza po 50 roku życia). Szczególnie, że aż 40% respondentek informuje, że byłaby zainteresowana pracą jako opiekunka seniorów za granicą.

Komentując wyniki badań, Maria Korzeniewska-Jeleń, Dyrektor ds. Rekrutacji w Promedica24, dodaje, że podopieczni z Europy Zachodniej, w szczególności z Niemiec, bardzo cenią sobie opiekunki z Polski za ich sumienność i profesjonalne podejście.

Oznacza to, że zapotrzebowanie na tego typu usługi będzie w kolejnych latach rosnąć, a co za tym idzie, opiekunka seniorów jest zawodem z przyszłością.


Materiały do pobrania:


Promedica24 to dynamicznie rozwijająca się firma zajmująca się świadczeniem usług opiekuńczych. W ciągu 10-letniej działalności firmy, do pracy w roli opiekuna seniorów pozyskano ponad 23 tysiące opiekunek, zaś liczba klientów firmy przekroczyła 16 tysięcy. Więcej na www.promedica24.pl

 

Pracuj z solidnym pracodawcą i zyskaj

  • atrakcyjne zarobki
  • sprawdzone i indywidualnie dobrane oferty pracy
  • pełną organizację podróży i pobytu: transport, zakwaterowanie i wyżywienie
  • kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki nad seniorami, udokumentowane certyfikatami
  • dodatkowe ubezpieczanie medyczne (ERGO)
  • całodobowe wsparcie telefoniczne 24/7
  • dedykowanego Opiekuna Kontraktu

Rekrutacja na terenie całej Polski. Prosty i szybki proces rekrutacji!

Zgłoś się »

Zgłoś się do nas. Bezpłatnie oddzwonimy!

Fields with * are required

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Wyjedź na Święta i otrzymaj do 750 EUR bonusu !, Wiesbaden

Data wyjazdu: 2021-12-10

Okres wyjazdu: 1 miesiąc

Lokalizacja: Wiesbaden, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty

Wyjedź z nami święta i zgarnij bonus nawet do 600euro!, Bexbach

Data wyjazdu: 2021-12-10

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Bexbach, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty

Sprawdzony klient - bardzo dobre warunki mieszkaniowe, Kolonia

Data wyjazdu: 2021-12-24

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Kolonia, Niemcy

Znajomość języka: dobra

Opis oferty