1. Promedica24 >
 2. Aktualności >
 3. Ruszył I Ogólnopolski Konkurs – „Opiekun Seniora Roku 2018”

Ruszył I Ogólnopolski Konkurs – "Opiekun Seniora Roku 2018"

04-03-2019 Aktualności
 

Jest nam bardzo miło poinformować, że rozpoczyna się ogólnopolski Konkurs Opiekun Seniora Roku 2018, którego Promedica24 jest inicjatorem i Partnerem Merytorycznym. Celem konkursu jest podkreślenie roli opiekuna osób w podeszłym wieku, zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę i zawód opiekuna seniorów oraz uhonorowanie najbardziej oddanych i zasłużonych opiekunów i przyjaciół seniorów w Polsce. Organizatorem konkursu jest wydawca portalu „Czas dla Seniora” oraz Fundacja „Porozumienie bez Barier” Jolanty Kwaśniewskiej. Ambasadorką konkursu została Beata Tadla.

Żyjemy w czasach gwałtownych zmian demograficznych – Europa już niebawem będzie najstarszym kontynentem świata, a Polska najstarszym krajem Europy. Starzenie się społeczeństwa rodzi wiele potrzeb w obszarze opieki – zarówno w kontekście usług opiekuńczych, kompetencji opiekunów oraz zmian w służbie zdrowia i opiece socjalnej. To jednocześnie czas, w którym znacząco wzrasta potencjał i profesjonalizacja zawodu opiekuna osób starszych i niesamodzielnych. Konkurs “Opiekun Seniora Roku” to pierwsza tak szeroka, ogólnopolska inicjatywa, której celem jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej profesjonalnych i zaangażowanych opiekunów osób starszych.

Dzisiaj, kiedy temat starzenia się społeczeństw głębiej zaistniał w świadomości opinii publicznej, nadszedł moment, aby zwrócić uwagę na tych, którzy poświęcają swój czas, a niejednokrotnie całe życie, na opiekę nad osobami starszymi. Uznaliśmy, że trzeba pokazać ich trud i publicznie docenić podejmowany wysiłek. Osoby starsze, tak jak każdy z nas , pozostają ludźmi spragnionymi miłości, bliskości i szacunku. Dlatego tak ważne jest, by seniorzy, zdani na pomoc innych, spotkali na swojej drodze przepełnionego czułością i empatią opiekuna. Znamy takie osoby. Niech usłyszy o nich świat.” Gorąco zachęcam wszystkich do udziału w naszym konkursie” mówi Jolanta Kwaśniewska, Prezeska Zarządu Fundacji „Porozumienie bez Barier”, współorganizatora Konkursu.

 

Konkurs wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach:

 • Opiekun Seniora: Osoba wykonująca zawód opiekuna w sposób niezwykle zaangażowany, ciesząca się sympatią i uznaniem wśród podopiecznych, a także wysoko oceniana przez pracodawców, pobierająca za swoją pracę wynagrodzenie.
 • Wolontariusz: Osoba opiekująca się seniorami dobrowolnie i bez wynagrodzenia, podejmująca działalność na rzecz innych. Wyróżniająca się empatią i wyjątkowym podejściem do swoich podopiecznych.
 • Przyjaciel Seniora: Kategoria uwzględniająca pracowników służby zdrowia. To miejsce dla zasłużonego lekarza rodzinnego, pielęgniarki, geriatry, działacza społecznego, którego działanie wpływa na poprawę jakości życia niesamodzielnych seniorów. Ta kategoria dotyczy wszystkich tych, którzy nie opiekują się osobami starszymi bezpośrednio, ale przyczyniają się do poprawy ich samopoczucia i stanu zdrowia, między innymi poprzez świadczenie usług medycznych czy działań społecznych.

Zasady i zgłoszenia

Aby zgłosić do konkursu opiekuna bądź wolontariusza, należy wysłać zgłoszenie poprzez formularz zamieszczony na stronie www.opiekunseniora2018.pl do 21 kwietnia 2019 roku.

Organizatorzy konkursu wyłonią 15 kandydatów (po 5 osób w każdej kategorii). Ich profile pojawią się na stronie Konkursu.

 

O ostatecznym wyborze laureatów w każdej kategorii zadecyduje eksperckie  Jury w składzie:

 • Jolanta Kwaśniewska, Prezeska Fundacji „Porozumienie bez Barier”
 • prof. Tomasz Kostka, Konsultant Krajowy w dziedzinie geriatrii
 • prof. Maria Barcikowska, Dyrektor Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, kierownik Zespołu Kliniczno-Badawczego Chorób Zwyrodnieniowych CUN IMDiK PAN
 • prof. Barbara Bień kierownik Kliniki Geriatrii UM w Białymstoku, konsultant województwa podlaskiego w dziedzinie geriatrii
 • Celina Maciejewska, Rzecznik ds. seniorów
 • Marta Parafińska, Dyrektor Operacyjny, Promedica24
 • Monika Wysocka, Redaktor naczelna portalu „Czas dla Seniora”, współorganizator konkursu

 

 

 

Pracuj z solidnym pracodawcą i zyskaj

 • atrakcyjne zarobki
 • sprawdzone i indywidualnie dobrane oferty pracy
 • pełną organizację podróży i pobytu: transport, zakwaterowanie i wyżywienie
 • kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki nad seniorami, udokumentowane certyfikatami
 • dodatkowe ubezpieczanie medyczne (ERGO)
 • całodobowe wsparcie telefoniczne 24/7
 • dedykowanego Opiekuna Kontraktu

Rekrutacja na terenie całej Polski. Prosty i szybki proces rekrutacji!

Zgłoś się »

Zgłoś się do nas. Bezpłatnie oddzwonimy!

Fields with * are required

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Oferta na zastępstwo - Bardzo Dobre Warunki Mieszkaniowe, Dislaken

Data wyjazdu: 2021-11-10

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Dislaken, Niemcy

Znajomość języka: dobra

Opis oferty

Sprawdzona oferta, sympatyczna rodzina!, Kolonia

Data wyjazdu: 2021-10-28

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Kolonia, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty

Wyjazd jeszcze w październiku, Wiesbaden

Data wyjazdu: 2021-10-26

Okres wyjazdu: 3 miesiące

Lokalizacja: Wiesbaden, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty