1. Promedica24 >
 2. Aktualności >
 3. Szczepienia przeciwko SARS-CoV-2

Szczepienia przeciwko SARS-CoV-2

08-01-2021 Aktualności, Koronawirus
 

Promedica24, jako lider rynku opieki domowej nad seniorami w Niemczech, cały czas oferuje stabilną pracę przy zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa – w czasie podróży i w trakcie wykonywania zlecenia. Dodatkowo, załatwiamy wszelkie formalności związane z wyjazdem.

W związku z sytuacją epidemiologiczną Covid-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 przypominamy, że Promedica24 podejmuje szereg działań mających na celu ograniczenie do minimum ryzyka infekcji dla naszych Opiekunów, Podopiecznych oraz Klientów. Przestrzegamy przepisów i zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Polsce oraz RKI w Niemczech.

Na pierwszym planie stawiamy bowiem zdrowie wszystkich – naszych Opiekunów, Podopiecznych, Klientów, kierowców busów Promedica24 oraz pracowników biurowych!

 

Zachęcamy wszystkich naszych Opiekunów oraz Kandydatów na Opiekunów, by rozważyli szczepienia i zaszczepili się w możliwie szybkim terminie (w zależności od harmonogramu szczepień). Już teraz Opiekunowie 60+ mogą rejestrować się i przystąpić do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Szczepionka przeciwko COVID-19 to odpowiedź na Twoje bezpieczeństwo i zdrowie, ale tez na możliwość pracy za granicą jako Opiekunka osób starszych.

 

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZASZCZEPIĆ?

 1. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas, ale także to ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.
 2. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem – sięgającym nawet 95% – szczepienie uchroni Cię przed zakażeniem COVID-19.
 3. Szczepionki są badane przez polskie i unijne instytucje. Ich dopuszczenie do użytku jest zależne od decyzji Europejskiej Agencji Lekowej.
 4. Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami.
 5. Szczepionka zdobyła uznanie wśród polskich, jak i zagranicznych przedstawicieli świata medycyny, którzy zachęcają do szczepień twierdząc, że jest to najefektywniejszy sposób walki z pandemią.
 6. Szczepiąc się, przyczyniasz się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu nas wszystkich do normalnego życia.
 7. Jeśli zostałeś zaszczepiony na COVID-19 nie podlegasz kwarantannie (w Polsce).
 8. Osoby zaszczepione będą miały większą mobilność i możliwości zatrudnienia oraz wykonywania pracy.
 9. W tej chwili, aby wyjechać na kontrakt do Niemiec z Promedica24, należy mieć negatywny wynik testu Covid-19. Spodziewamy się, że osoby zaszczepione nie będą musiały już spełniać tego wymogu. Prawdopodobnie już niedługo osoby zaszczepione będą mogły bez przeszkód pracować za granicą.
 10. Klienci i Podopieczni w Niemczech w niedługim czasie będą zaszczepieni i tego samego wymagają od Opiekunów przyjeżdżających do ich domów.
 11. Zaszczepienie się przeciwko Covid-19 zapewni bezpieczeństwo Twojemu Podopiecznemu i jednocześnie daje Klientowi gwarancję, że Podopieczny nie zostanie zakażony przez Opiekuna – to lepszy komfort i bezpieczeństwo pracy.

  

JAK SIĘ ZASZCZEPIĆ?

Powstał Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19

Narodowy Program Szczepień służy zaplanowaniu działań, które mają zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli Polski.  Aby się zaszczepić należy się zarejestrować. Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 już się rozpoczął. Procedura jest prosta i bezpieczna.

 

Zasady krok po kroku:

 1. Zarejestruj się online poprzez Internetowe Konto Pacjenta: https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta, u lekarza POZ lub dzwoniąc na Infolinię punktu szczepień.
 2. Zgłoś się do punktu szczepień (lista tutaj: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/gdzie-moge-sie-zaszczepic) – ostateczna kwalifikacja następuje przez lekarza – zgodnie z harmonogramem dla poszczególnych grup określonych w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19. Szczepienia będą realizowane w:
  • przychodniach (POZ),
  • szpitalach,
  • szpitalach rezerwowych,
  • u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę.
 3. Wykonaj szczepienie (obserwuj się po szczepieniu.
 4. Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.

 

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień ochronnych, punkty szczepień uruchomiono w każdej gminie -> https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien

 

KTO MOŻE SIĘ ZASZCZEPIĆ I OD KIEDY?

Pierwsze szczepienia w Polsce odbyły się 27 grudnia. Tego samego dnia szczepienia zaczęły się również w większości państw UE.

Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) przeznaczone są dla osób najbardziej narażonych na zakażenie. To tego grona należą: pracownicy sektora ochrony zdrowia, pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, rodzice wcześniaków.

Szczepionki dla kolejnych grup – Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna.

W kolejnych etapach szczepieni będą:

 • etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;
 • etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;
 • etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

 

Szczegółowe informacje znajdziemy na stronach rządowych:

 

Pracuj z solidnym pracodawcą i zyskaj

 • atrakcyjne zarobki
 • sprawdzone i indywidualnie dobrane oferty pracy
 • pełną organizację podróży i pobytu: transport, zakwaterowanie i wyżywienie
 • kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki nad seniorami, udokumentowane certyfikatami
 • dodatkowe ubezpieczanie medyczne (ERGO)
 • całodobowe wsparcie telefoniczne 24/7
 • dedykowanego Opiekuna Kontraktu

Rekrutacja na terenie całej Polski. Prosty i szybki proces rekrutacji!

Zgłoś się »

Zgłoś się do nas. Bezpłatnie oddzwonimy!

Fields with * are required

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Oferta pracy z podsawowym niemieckim, Mainz

Data wyjazdu: 2021-01-23

Okres wyjazdu: 1 miesiąc

Lokalizacja: Mainz, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty

Pani Waltraud do objęcia opieką, Weinheim

Data wyjazdu: 2021-02-02

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Weinheim, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty

Pani Ursula szuka Opiekunki, Aalen

Data wyjazdu: 2021-02-01

Okres wyjazdu: 1 miesiąc

Lokalizacja: Aalen, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty