1. Promedica24 >
  2. Aktualności >
  3. Wyłączenia spod kwarantanny na terenie Niemiec

Wyłączenia spod kwarantanny na terenie Niemiec

16-04-2020 Aktualności, Koronawirus
 

 

Drogie Opiekunki i drodzy Opiekunowie,

 

praktycznie każdy kraj mierzy się obecnie z wpływem nowego koronawirusa na społeczeństwo (w tym służby medyczne) oraz gospodarkę. Podejmowane są przeróżne środki mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa i niwelowania jego negatywnych skutków. Również nasi zachodni sąsiedzi podjęli kroki służące tym celom. Od 10 kwietnia 2020 r. obowiązuje w Niemczech 14-dniowa kwarantanna, która dotyczy osób wjeżdżających do tego kraju. Każdy land wydaje w tej sprawie własne szczegółowe rozporządzenie, oparte o przepisy ramowe zawarte w regulacjach dotyczących całych Niemiec.

Od wprowadzonego obowiązku kwarantanny są jednak wyjątki. Jednym z nich jest wyjątek dotyczą osób, których działalność jest bezwzględnie konieczna dla zapewnienia funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej i placówek opiekuńczych. Ideą uzyskania zwolnienia z konieczności odbycia kwarantanny jest udowodnienie na granicy polsko-niemieckiej przy pomocy odpowiednich dokumentów, że opieka nad Seniorem jest niezbędnym elementem systemu opieki zdrowotnej i że jej dostarczenie jest absolutnie konieczne i nie da się tego przełożyć w czasie. Promedica24 przy realizowaniu każdego kontraktu dostarcza swoim Opiekunkom oraz Opiekunom komplet dokumentów, który stanowi wystarczający dowód spełnienia wymogów wyłączenia spod obowiązku kwarantanny na terenie Niemiec. Niemniej jednak, w przypadku powrotu z kontraktu do Polski, Opiekunki czy Opiekunowie będą dalej poddawani przymusowej, 14-dniowej kwarantannie na terenie Polski.

Dodatkowo, istnieje zapis w niemieckim prawie, że kwarantanna nie dotyczy również osób, które ze względów zawodowych przewożą osoby, towary, pocztę lub dokonują przewozu towarów przez granicę drogą lądową, kolejową, morską lub powietrzną. Zgodnie z powyższym, kierowcy busików Promedica24 również podlegają wyłączeniu spod obowiązku odbycia 14-dniowej kwarantanny na terenie Niemiec.

 

W przypadku wszelkich wątpliwości czy powstałych niejasności, bardzo prosimy o kontakt z naszą Infolinią pod numerem: +48 22 250 55 00.

 

 

 

PO WIĘCEJ INFORMACJI PRZEJDŹ TUTAJ >>

 

Pracuj z solidnym pracodawcą i zyskaj

  • atrakcyjne zarobki
  • sprawdzone i indywidualnie dobrane oferty pracy
  • pełną organizację podróży i pobytu: transport, zakwaterowanie i wyżywienie
  • kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki nad seniorami, udokumentowane certyfikatami
  • dodatkowe ubezpieczanie medyczne (ERGO)
  • całodobowe wsparcie telefoniczne 24/7
  • dedykowanego Opiekuna Kontraktu

Rekrutacja na terenie całej Polski. Prosty i szybki proces rekrutacji!

Zgłoś się »

Zgłoś się do nas. Bezpłatnie oddzwonimy!

Fields with * are required

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Oferta na zastępstwo - Bardzo Dobre Warunki Mieszkaniowe, Dislaken

Data wyjazdu: 2021-11-10

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Dislaken, Niemcy

Znajomość języka: dobra

Opis oferty

Sprawdzona oferta, sympatyczna rodzina!, Kolonia

Data wyjazdu: 2021-10-28

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: Kolonia, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty

Wyjazd jeszcze w październiku, Wiesbaden

Data wyjazdu: 2021-10-26

Okres wyjazdu: 3 miesiące

Lokalizacja: Wiesbaden, Niemcy

Znajomość języka: brak

Opis oferty