Wyszukaj w serwisie

Aktualne procedury bezpieczeństwa pracy

18 listopada 2021 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

W związku z sytuacją epidemiologiczną Covid-19 na świecie Promedica24 podejmuje szereg działań mających na celu ograniczenie do minimum ryzyka infekcji dla naszych Opiekunów, Podopiecznych oraz Klientów. Przestrzegamy przepisów i zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Polsce, WHO oraz RKI w Niemczech, zapewniamy niezbędne środki ochrony.

Na pierwszym planie stawiamy bowiem zdrowie naszych opiekunów, podopiecznych, klientów, kierowców busów Promedica24 oraz pracowników biurowych.

Procedury, które wprowadziliśmy, aby mają zapewnić naszym Opiekunom bezpieczną i komfortową pracę:

  • Możliwość rekrutacji zdalnej lub hybrydowej, tak aby żaden z kandydatów nie rezygnował z możliwości wyjazdu do pracy na terenie Niemiec. Natomiast spotkania, które odbywają się w oddziale są utrzymane w ściśle określonym reżimie sanitarnym.
  • Obowiązkowy wywiad epidemiologiczny oraz testy Covid, tak aby na kontrakt wyjeżdżały tylko osoby zdrowe. Na 48 godzin przed wyjazdem na kontrakt, każdy Opiekun ma wykonywany test na obecność Covid-19.
  • Bezpieczna podróż – wszystkie nasze busy są dezynfekowane przed każdym kursem. Opiekunowie podróżują flota busów PM24. Kierowcy regularnie przechodzą testy oraz wyposażani w odpowiednie środki dezynfekujące.
  • Pakiet testów antygenowych – nasi Opiekunowie wyposażeni zostają w testy, a w czasie trwania kontraktu zobowiązani są do testowania się dwa razy w tygodniu.
  • Pakiet środków ochrony – każdy Opiekun przed wyjazdem na kontrakt otrzymuje od nas pakiet, który zawiera niezbędną ilość rękawiczek, maseczek oraz środków dezynfekujących.
  • Bliska współpraca z Klientami – nasi Klienci zostali zobowiązani do zachowania najwyższej ostrożności i zminimalizowanie konieczności wyjść Opiekuna do miejsc, gdzie występują skupiska ludzi. Warto podkreślić, że dom Podopiecznego jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc, gdyż Podopieczny często jest osobą niewychodzącą.
  • Wsparcie koordynatora kontraktu oraz Infolinii Alarmowej – w każdej chwili zapewniamy wsparcie w sytuacjach trudnych na kontrakcie, gdy masz stan alarmowy, gdy się źle czujesz i podejrzewasz chorobę u siebie bądź u Podopiecznego
  • Oferujemy specjalny bonus 50 Euro dla tych opiekunów, którzy dostarczą nam Unijny Certyfikat Covid – posiadanie takie Certyfikatu zwalnia z konieczności przeprowadzania testów przy wjeździe do Niemiec ale także podczas kontraktu. Umożliwia także swobodne poruszanie się po mieście w którym się mieszka i sprawuje opiekę nad Podopiecznym.