Wyszukaj w serwisie

Bartek Rzońca na mecie wyprawy ze Świnoujścia do Zakopanego!

23 sierpnia 2016 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Bartek Rzońca na mecie wyprawy ze Świnoujścia do Zakopanego!

[get_social_shares id=”13394″]

Bartek Rzońca – niepełnosprawny student Politechniki Koszalińskiej – wielkim sukcesem zakończył swoją podróż na wózku inwalidzkim przez Polskę ze Świnoujścia do Zakopanego. W 20 dni odwiedził 20 miast i przejechał 900 kilometrów. Bartka na mecie powitali jego rodzice, przyjaciele oraz przedstawiciele władz miasta oraz mediów. Przez całą wyprawę Bartkowi pomagał Stanisław Ogrodnik, opiekun Promedica24.

A .psd template for creating continuous Facebook cover photo and profile picture designs for your Business Page or personal timeline. Designed by Adomas Baltagalvis from http://www.adomasbaltagalvis.comLicznie zgromadzeni w siedzibie zakopiańskiego magistratu goście długimi brawami nagrodzili wjazd Bartka na metę wyprawy. Jak sam przyznał na konferencji zorganizowanej w zakopiańskim magistracie: „Nie ma tak naprawdę ograniczeń fizycznych, są tylko w naszych umysłach”. Dodał też coś bardziej osobistego, mówiąc, że ”Czuję się jak żołnierz, bo przez całe swoje życie toczę bój. Okleiłem swój wózek, prowadzę go przez Polskę, pokonuję przeszkody, spełniam swoje marzenia. Mam tylko nadzieję, że swoim przykładem poruszę inne osoby niepełnosprawne. Niech uwierzą w swoje możliwości. Niech się nie poddają. Wiem sam najlepiej, jak jest ciężko, ale mogę powiedzieć, że robię to, czego pragnę.”

Pomysł wyprawy w Polskę narodził się w głowie Bartka mniej więcej dwa lata temu, podczas wędrówek po okolicach Świnoujścia. Bartek wyruszył w trasę 1 sierpnia. W ciągu niecałych trzech tygodni przejechał przez sześć województw, zatrzymując się na nocleg w miastach, w których kończyły się kolejne etapy. Trasa wyprawy objęła Świnoujście, Nowogard, Ińsko, Brzeziny, Drezdenko, Sieraków, Tarnowo Podgórne, Kórnik, Jarocin, Ostrów Wlkp., Ostrzeszów, Bolesławiec, Częstochowę, Zawiercie, Olkusz, Kraków, Myślenice, Rabkę Zdrój i Zakopane.

Bartek i jego towarzysze z wyprawy – Pan Stanisław, opiekun Promedica24 i Pan Sylwester, wolontariusz z Caritasu – podkreślają, że na każdym etapie spotykali się z życzliwym zainteresowaniem mieszkańców, władz
i mediów lokalnych.

Serdecznie Bartkowi gratulujemy i życzymy sukcesów w zdobywaniu kolejnych szczytów!