Jak opiekować się seniorem? Promedica24 udostępnia poradnik opieki nad osobami starszymi

7 czerwca 2017 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Problem starości i opieki dotknie każdego z nas. I chociaż wielu Polaków ma doświadczenia w opiece nad najbliższymi, którzy wchodzą w wiek senioralny, to wciąż brakuje powszechnej wiedzy na temat opieki. Z myślą o tych, którzy chcą lepiej zatroszczyć się o swoich najbliższych, Promedica24 udostępnia poradnik pt. „Opieka nad osobami starszymi”. Ma on pomóc wszystkim zainteresowanym opieką nad seniorami i zawiera zebrane tematycznie porady eksperckie w zakresie opieki.

Poradnik_opieki_Seniorzy_Promedica24_mediaW Polsce żyje przynajmniej kilka milionów osób starszych, a wiele dostępnych badań mówi wprost o postępującym starzeniu się społeczeństwa. Nie jest to proces wyjątkowy na tle innych krajów Unii Europejskiej. Zjawisko starzenia się społeczeństw dotyka coraz większej liczby krajów, zwłaszcza tych wysokorozwiniętych.

Polacy – co pokazuje wiele badań i opinii psychologów – z atencją podchodzą do seniorów, zwłaszcza w gronie najbliższych. I chociaż prawie każdy z nas ma doświadczenie w opiece nad najbliższą osobą, to często brakuje nam wiedzy na temat profesjonalnej opieki. A taką zapewne chcielibyśmy otoczyć swoich najbliższych seniorów. Z myślą o tym powstał poradnik „Opieka nad seniorami” przygotowany przez firmę Promedica24, europejskiego lidera rynku opieki nad seniorami.

Kiedy zaczyna się starość i po czym poznać, że to już? Jak opiekować się osobą starszą lub chorą? Jakie są objawy udaru mózgu? Jak udzielić pierwszej pomocy? Jaką dietę powinna stosować osoba chora na cukrzycę? Jak gra w domino może pomóc osobom z demencją? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, pomocne w codziennej opiece nad bliskim seniorem, można znaleźć właśnie w poradniku. Dla łatwości poruszania się po jego treści, całość podzielono na bloki tematyczne i poprzedzono wprowadzeniem. Promedica24 przygotowała również wersję niemieckojęzyczną poradnika, to z myślą o osobach, które albo już pracują jako opiekunowie, albo rozważają podjęcie takiej pracy. Chociaż poradnik ma charakter specjalistyczny, to w założeniu autorów ma również pomóc rodzinom w poznaniu sposobów na dobrą opiekę nad ich najbliższymi. Jak mówi Iwona Błaszczykiewicz, dyrektor ds. sprzedaży usług w Promedica24: „Chcieliśmy możliwie kompleksowo podejść do zebrania wiedzy i praktycznych porad nt. opieki nad seniorami. Dlatego nasz poradnik, chociaż zawiera sporą liczbę stron i jest obszerny, to łatwo w nim nawigować. Wystarczy pobrać go w postaci elektronicznej i skorzystać z przejrzystego układu treści.” Więcej informacji na temat poradnika można znaleźć na stronie http://bit.ly/2lqSYVm.

Zapis w postaci pliku z rozszerzeniem .pdf powoduje, że poradnik można z powodzeniem przechowywać w swoich zasobach sieciowych, ale również na urządzeniach przenośnych. Łatwo zatem dzielić się nim z innymi osobami, w tym z bliskimi nam seniorami. Agnieszka Niedziela, dyrektor marketingu, odpowiedzialna w Promedica24 za badania rynkowe i projekty specjalne podkreśla, że udostępnienie poradnika ma również wymiar działania firmy pro publico bono.

„Chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniami z osobami, które są związane z opieką nad seniorami, czy to prywatnie, czy zawodowo. Udostępnienie poradnika to element praktycznej realizacji naszej misji, jaką jest opieka nad osobami starszymi.” – mówi Niedziela. Powstanie poradnika możliwe było dzięki gromadzeniu wiedzy i praktycznych doświadczeń przez lata działalności firmy nie tylko na polskim rynku, zaś projekt przygotowania i udostępniania poradnika stanowi jeden z elementów podejścia firmy do opieki nad seniorami – edukację ich najbliższych w zakresie sytuacji i oczekiwań osób starszych.

Do pobrania poradnika wymagane jest jedynie podanie swojego adresu email. Poradnik można pobrać ze strony http://bit.ly/2lqSYVm.

 


Materiały do pobrania:


 

Grupa kapitałowa Promedica24 to dynamicznie rozwijająca się firma zajmująca się świadczeniem usług opiekuńczych dla osób w wieku senioralnym. Promedica24 to lider rynku opieki domowej w Europie, oferujący profesjonalną i łatwo dostępną alternatywę dla domów opieki. W ciągu 12-letniej działalności firmy, do pracy w roli opiekuna seniorów pozyskano ponad 27 tysięcy osób, zaś liczba klientów firmy przekroczyła 21 tysięcy. Promedica24 dysponuje siecią 53 biur rekrutacyjnych w Europie, z czego 41 w Polsce, zapewniających opiekunom i opiekunkom legalną formę współpracy oraz organizując pobyt za granicą. Firma świadczy usługi opieki domowej dla klientów na terenie Niemiec i Anglii poprzez sieć 128 partnerów franczyzowych, a także dla klientów z Polski. Promedica24 jest autorem unikalnego na rynku polskim projektu mobilnej rekrutacji. W ramach tego projektu przedstawiciele firmy docierają do wielu miast na terenie całej Polski, prezentując rodzaj i oferty pracy kandydatom do pracy w charakterze opiekuna i opiekunki osoby starszej. Misją Promedica24 jest hasło: „opiekujemy się ludźmi”. Prezesem grupy kapitałowej Promedica24 jest Łukasz Puciłowski. Firma od wielu lat należy do Sekcji Agencji Opieki (SAO), Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ), Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK). Promedica24 legitymuje się certyfikatami jakości DEKRA oraz TÜV Rheinland. Firma została wyróżniona tytułem Solidny Pracodawca Roku 2016, godłem Odpowiedzialny Pracodawca Lider HR oraz certyfikatem Firma Godna Polecenia. Więcej na: www.promedica24.pl, www.facebook.com/Promedica24, www.linkedin.com/company/promedica24. Profil firmy na Google+ https://plus.google.com/u/0/+Promedica24PL/videos