Wyszukaj w serwisie

Ruszyła kampania #zrozumiecstarosc

28 lutego 2018 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Twoje zrozumienie wiele znaczy – start kampanii „Zrozumieć starość”

TWOJE ZROZUMIENIE WIELE ZNACZY (1)

22 lutego 2018 r. Fundacja Zaczyn zaprezentowała film inicjujący kampanię społeczną Zrozumieć Starość. Ruszyła również strona poradnikowa www.ZrozumiecStarosc.pl. Łącznie w ramach kampanii przewidziano kilkadziesiąt działań które mają na celu uwrażliwienie na potrzeby seniorów.

Spot kampanii #zrozumiecstarosc

Celem kampanii jest podniesienie wrażliwości społecznej, zrozumienia i szacunku dla osób starszych oraz edukacja na temat starości, schorzeń i ograniczeń związanych z wiekiem oraz możliwości ich leczenia.

Kampania potrwa co najmniej kilka miesięcy podczas których do szerokiej emisji trafi specjalny spot video – można go będzie obejrzeć w wybranych telewizjach, w internecie czy na nośnikach w komunikacji miejskiej we większych miastach. W ramach kampanii uruchomiono serwis www.ZrozumiecStarosc.pl, a w marcu 2018 r. do rąk tysięcy opiekunów seniorów trafi obszerny poradnik drukowany. Przygotowywane są również spotkania w szkołach oraz specjalne wydarzenia z udziałem osób publicznych wrażliwych na kwestie starzenia.

Organizatorem kampanii jest Fundacja Zaczyn (www.zaczyn.org), a inicjatorem Promedica24. Koncepcja filmu oraz strony została przygotowana przez agencję Walk. W kampanię angażują się również partnerzy: Teb Edukacja, EMC Szpitale, Kinoteka. Patronat nad konferencją inicjująca kampanię objęło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz redakcja pisma „Polityka Senioralna”.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej kampanii www.zrozumiec-starosc.pl