Wyszukaj w serwisie

Mobilna Rekrutacja z Promedica24 – praca za granicą dla opiekunek/ów osób starszych na wyciągnięcie ręki.

10 maja 2016 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Mobilna Rekrutacja z Promedica24!

Praca za granicą dla opiekunek/ów osób starszych na wyciągnięcie ręki.

Firma Promedica24, która organizuje legalne wyjazdy za granicę do pracy w charakterze opiekuna/ki osób starszych – już na wiosnę rusza z akcją ogólnopolską pt. „Mobilna rekrutacja”. Aby wyjść naprzeciw osobom, które mają problem z dojazdem do najbliższego oddziału firmy, a są zainteresowane współpracą z nami, powstał pomysł busa rekrutacyjnego, który dociera nawet do najmniejszych miejscowości. Od maja do września busy mobilnej rekrutacji będą odwiedzać różne miasta w całej Polsce. Podczas akcji, Promedica24 będzie szukała opiekunek/ów osób starszych, które podejmą się pracy w Niemczech, Anglii lub w Polsce. W tym roku Promedica24 planuje odwiedzić ponad 100 miast i miasteczek.

Przychodząc do busa rekrutacyjnego Promedica24, już na miejscu, każdy zainteresowany pracą za granicą może zapoznać się z warunkami zatrudnienia oraz charakterystyką zawodu opiekuna/ki osób starszych. Nasza Rekruterka odpowie na wszystkie pytania. Podstawowym kryterium zatrudnienia jest znajomość języka niemieckiego na poziomie podstawowym w przypadku pracy w Niemczech lub znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym w przypadku wyjazdu do Anglii oraz dośwbusiadczenie w opiece (może to być doświadczenie rodzinne). Jednak o pracę mogą starać się także osoby bez wskazanych umiejętności, ponieważ firma organizuje liczne kursy językowe i szkolenia z zakresu opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi. Natomiast w przypadku, kiedy osoba odwiedzająca nas spełnia wszystkie wymogi – umowę o współpracy z nami może podpisać już w busie, bez konieczności podróżowania do naszego oddziału – wystarczy dokument tożsamości ze zdjęciem.

Według ostatnich badań i danych demograficznych w samych tylko Niemczech mieszka ponad 22 mln osób w wieku 60 i więcej lat. Oznacza to, że zapotrzebowanie na profesjonalną opiekę będzie rosło, zwłaszcza, że starzenie się społeczeństwa w krajach Europy będzie postępowało w szybkim tempie. Niemieccy lekarze otwarcie mówią, że najlepszym środowiskiem dla podopiecznych jest oczywiście ich własny dom,
a to z kolei wymaga wykwalifikowanego personelu. Co ciekawe, część osób potencjalnie zainteresowanych podjęciem legalnej pracy za granicą wskazuje na trudności w dotarciu do dużych ośrodków miejskich. To dlatego Promedica24 postanowiła skierować mobilne punkty rekrutacji do mniejszych miejscowości. Chcemy być tam, gdzie są osoby szukające pracy i chcące się rozwijać w zawodzie opiekunki.

„W zeszłym roku udało nam się odwiedzić 112 lokalizacji – mówi Maria Korzeniewska-Jeleń, dyrektor ds. rekrutacji w firmie Promedica24, jednej z największych firm organizujących legalną pracę dla opiekunek i opiekunów w Europie Zachodniej. – Busy rekrutacyjne stawialiśmy najczęściej w miejscach, gdzie przechodzi dużo osób, które są widoczne dla mieszkańców, aby łatwo było nas znaleźć. Zainteresowanie Pań, a także Panów było bardzo duże, a ich nastawienie życzliwe, dlatego zrekrutowaliśmy w ten sposób sporo nowych opiekunek i opiekunów. Większość tych osób współpracuje z nami do dziś.”


Materiały do pobrania:


Promedica24 to dynamicznie rozwijająca się firma zajmująca się świadczeniem usług opiekuńczych. W ciągu 10-letniej działalności firmy, do pracy w roli opiekuna seniorów pozyskano ponad 24 tysiące opiekunek, zaś liczba klientów firmy przekroczyła 19 tysięcy. Więcej na www.promedica24.pl