Wyszukaj w serwisie

Nowy rok to szansa na nową, lepszą pracę!

26 lutego 2016 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Nowy rok to szansa na nową, lepszą pracę!

Wielkimi krokami zbliża się 2015 rok – dla wielu z nas czas zmian i nowych postanowień. Jak się okazuje, co roku aż 45% Polaków stawia przed sobą noworoczne cele do realizacji. Jednym z nich jest znalezienie nowej, lepszej pracy. Dzięki nowemu oddziałowi firmy Promedica24 przed mieszkańcami Konina otwierają się nowe możliwości.

Jak wynika z badań, nasze noworoczne postanowienia to w większości deklaracje rzucenia nałogu (11%), czy pozbycia się zbędnych kilogramów (4%). Spora część z nas planuje również poprawić swoją sytuację materialną, zmienić pracę i zadbać o sprawy osobiste oraz rodzinne (7%). Zmiana pracy najczęściej wymaga determinacji, dobrego planowania i wsparcia. Kluczowy dla takiej decyzji jest wybór pewnej i sprawdzonej firmy. Jedną z nich jest Promedica24, lider usług opiekuńczych na rynku europejskim, który właśnie otworzył swój nowy oddział w Koninie, przy ulicy Alejach 1 Maja 12/3.

Stale rosnące zainteresowanie naszymi usługami sprawia, że nieprzerwanie poszukujemy kandydatów do pracy. Dzięki nowej placówce mieszkańcy Konina i okolic mogą łatwiej skontaktować się z naszą firmą, uzyskać potrzebne informacje, a w rezultacie – znaleźć nową, atrakcyjną pracę – wyjaśnia Marta Parafińska, Dyrektor Regionu Poznań z firmy Promedica24.

Branża z przyszłością

Ze względu na ogólnoświatowy trend starzenia się społeczeństwa, opieka nad osobami starszymi to niewątpliwie branża z przyszłością. Największe zapotrzebowanie na pracowników jest w Niemczech, w miastach oddalonych zaledwie o kilka godzin drogi od Konina, oraz w Anglii. Biorąc pod uwagę spore zainteresowanie usługami opieki dla seniorów w tym regionie, już dziś można liczyć na atrakcyjne warunki finansowe.

Do kogo skierowana jest oferta?

Głównym kryterium zatrudnienia jest doświadczenie w opiece. W związku z tym, że najczęściej jest to praca za granicą, bardzo ważna jest również znajomość języka obcego – niemieckiego lub angielskiego.

To podstawowe wymagania wobec każdego opiekuna. Jednak istotna jest również umiejętność pracy z ludźmi, cierpliwość i wytrwałość. Tego nie można się nauczyć, natomiast w przypadku pozostałych umiejętności przyszli opiekunowie mogą liczyć na darmowe kursy językowe i doszkalające. Dzięki temu osoby współpracujące z nami są odpowiednio przygotowane do pracy za granicą – tłumaczy Marta Parafińska z Promedica24.

Promedica24 przekonuje, że nie należy rezygnować z perspektywy pracy w charakterze opiekuna seniorów nawet, gdy nie jesteśmy przekonani, że posiadamy wystarczające umiejętności i wiedzę. Zapraszamy do oddziału wszystkich zainteresowanych. Pracownicy firmy chętnie odpowiedzą na pytania i pomogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z pracą opiekuna osób starszych – zachęcaMarta Parafińska.

Firma z gwarancją

Praca opiekuna jest wymagająca i wiąże się z wyjazdem z kraju, dlatego decydując się na wykonywanie tego zawodu, warto stawiać na renomowane firmy. Tylko w zeszłym roku na współpracę z Promedica24 zdecydowało się ponad 5 tys. osób. Firma już od 10 lat zajmuje się opieką nad osobami starszymi w Polsce i za granicą. Opłacamy opiekunom składki ZUS, zapewniamy dodatkowe ubezpieczenia, darmowy transport oraz wsparcie Opiekuna Kontraktu, który służy pomocą przez cały czas – od podpisania umowy do powrotu do kraju. W przypadku jakichkolwiek problemów, opiekunowie mogą także korzystać z dedykowanej infolinii – wyjaśnia Marta Parafińska.

Jakość oferowanych przez Promedica24 usług potwierdzają liczne certyfikaty i wyróżnienia. Na początku lipca tego roku, ich poziom docenił TÜV Rheinland Polska, czołowa instytucja na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych. Firma w swoim dorobku posiada również certyfikat jakości ISO 9001:2008 i tytuł „Firmy Godnej Polecenia” przyznany w programie realizowanym przez Biuro Promocji Gospodarczej i Certyfikacji w Poznaniu. Promedica24 to także wieloletni członek najważniejszych organizacji branżowych: Sekcji Agencji Opieki (SAO), Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ), Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK) oraz Stowarzyszenia na rzecz Opieki Domowej w Wielkiej Brytanii (UKHCA).

nowy_rok_szansa_na_nowa_prace_informacja_prasowa

nowy_rok_szansa_na_nowa_prace_informacja_prasowa