Wyszukaj w serwisie

Promedica24 otworzyła oddział w Bielsku-Białej

18 stycznia 2016 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Promedica24 otworzyła oddział w Bielsku-Białej

Będzie praca dla opiekunek za granicą. Swój oddział w Bielsku-Białej otworzyła Promedica24

Lider rynku usług opiekuńczych – Promedica24 – rozpoczął rok od otwarcia kolejnego oddziału w województwie śląskim. placówka w Bielsku-Białej jest trzydziestą ósmą w Polsce. Przedstawiciele firmy, obecni podczas uroczystego otwarcia, deklarują, że firma będzie szukać opiekunów i opiekunek do pracy za granicą, a ofert jest coraz więcej.

Jak mówi dyrektor regionalna w firmie, Barbara Kurzweil-Mosiołek, Promedica24 otrzymała szereg zapytań od bielszczanek, zainteresowanych warunkami i szczegółami współpracy. „Naszym opiekunkom oferujemy szereg szkoleń, w tym intensywne kursy językowe. Oczywiście, jesteśmy organizacją komercyjną, jednak naszą misją jest opieka nad ludźmi, a do tego potrzebny jest wykwalifikowany personel. Z naszego doświadczenia wynika, że coraz więcej osób w średnim wieku, głównie pań, zainteresowanych jest aktywizacją zawodową. Częściowo wynika to z potrzeby dorobienia sobie, na przykład na emeryturze, czy pomocy swojej rodzinie, ale również z chęci pozostania aktywnym zawodowo. Dlatego pomagamy zdobyć im niezbędne kwalifikacje”­ – mówi Kurzweil-Mosiołek.

Specjaliści rynku pracy szacują, iż ze względu na postępujący proces starzenia się społeczeństw krajów Europy Zachodniej, zawód opiekunki osób będzie coraz bardziej pożądany, zaś liczba podopiecznych będzie szybko rosła.

Bielska placówka mieści się przy ulicy 3 Maja. W każdym mieście, w którym działa oddział Promedica24, jego pracownicy aktywnie włączają się w inicjatywy, które mają przynieść korzyści lokalnym społecznościom osób
w średnim i podeszłym wieku. Tak samo ma być w przypadku Bielska-Białej.

 


Materiały do pobrania:

  • Komunikat prasowy (.docx)

Promedica24 to dynamicznie rozwijająca się firma zajmująca się świadczeniem usług opiekuńczych. W ciągu 10-letniej działalności firmy, do pracy w roli opiekuna seniorów pozyskano ponad 23 tysiące opiekunek, zaś liczba klientów firmy przekroczyła 16 tysięcy. Więcej na www.promedica24.pl