Wyszukaj w serwisie

Pamiętaj o babci i dziadku nie tylko od święta

26 lutego 2016 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Pamiętaj o babci i dziadku nie tylko od święta

21 stycznia w Polsce obchodzony jest Dzień Babci, a następnego dnia – Dzień Dziadka. To doskonałe okazje do życzeń i wspólnych spotkań, zwłaszcza, że jak wynika z badań jesteśmy blisko z naszymi dziadkami. Pamiętajmy jednak, że nasi bliscy potrzebują wsparcia na co dzień, a nie tylko podczas swoich świąt.

Dzień Babci i Dziadka pojawił się w polskich kalendarzach w latach 60. ubiegłego wieku i zagościł w nich już na stałe. Święta te przypominają nam o roli, jaką odgrywają dziadkowie w naszym życiu. Kojarzą się z tymi, którzy się nami opiekują, rozpieszczają i przekazują lekcje prawdziwej historii. Co więcej, prawie trzy czwarte Polaków (72%) ma poczucie, że coś im zawdzięcza. To dzięki nim czujemy, że jesteśmy kochani, a także świadomi dziejów naszej rodziny.

Osoby starsze są filarem w wychowaniu młodego człowieka, a wraz z wiekiem stają się naszymi życiowymi doradcami i wsparciem. To niezwykle ważne, aby odwdzięczać się i okazywać im naszą pomoc oraz miłość każdego dnia – mówi Iwona Błaszczykiewicz Dyrektor ds. Sprzedaży Usług w Polsce, Promedica24, lidera rynku usług opiekuńczych w Polsce i za granicą.

Pomoc nie tylko od święta

21 i 22 stycznia to świetna okazja do pokazania dziadkom, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu. Wspólny spacer, rozmowa i laurki od najmłodszych wnuków nie tylko poprawią im nastrój, ale także dadzą poczucie bycia potrzebnym. Ludzie starsi jak najdłużej chcą być samodzielni i nie sprawiać kłopotów rodzinie, dlatego często nie przyznają się do swoich słabości. Warto zatem porozmawiać z nimi o ich problemach oraz sytuacjach, w których sobie nie radzą i potrzebują naszej pomocy. Wyjdźmy z inicjatywą i zaproponujmy, że zabierzemy ich do lekarza czy wspólnie posprzątamy mieszkanie. Nawet codzienne obowiązki w podeszłym wieku mogą okazać się dużą trudnością.

Gdy opieka wymaga wsparcia

Natłok pracy i obowiązków sprawia, że czasem trudno nam wygospodarować odpowiednią ilość czasu dla dziadków. Sporadyczne odwiedziny i telefony nie zastąpią wspólnie spędzonego czasu i odpowiedniej opieki w sytuacji, gdy nasi bliscy nie są już w stanie radzić sobie samodzielnie. W takich sytuacjach warto rozważyć zatrudnienie wykwalifikowanego opiekuna, który o nich zadba. Zakres jego pomocy i obowiązków dostosować można do naszych potrzeb i możliwości. Opiekuna można zatrudnić na kilka godzin, kilka dni w tygodniu, a w najtrudniejszych przypadkach nawet na całą dobę – wtedy opiekun mieszka razem z podopiecznym.

Nasi pracownicy podchodzą do osób, którymi się zajmują z empatią i sercem. Pomagają im w codziennych obowiązkach, w chorobie, są na co dzień ich towarzyszami. Zatrudnienie profesjonalnego opiekuna to gwarancja najlepszej opieki nie tylko dla osób, które nie mają czasu samodzielnie zajmować się bliskimi, ale i dla tych, którzy robią to codziennie, jednak potrzebują chwili wytchnienia lub wsparcia z zewnątrz– mówi Iwona Błaszczykiewicz z Promedica24.

Opieka z gwarancją

Opiekun musi być osobą godną zaufania, skoro powierzamy mu zdrowie, a nawet życie naszych bliskich. Dlatego decydując się na współpracę, warto wybrać sprawdzoną i wiarygodną firmę. Promedica24 wyróżnia się pod względem jakości oferowanych usług – potwierdzają to liczne certyfikaty. Na początku lipca 2014 roku wyróżnił ją TÜV Rheinland Polska, czołowa instytucja na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych. Firma w swoim dorobku posiada również certyfikat jakości ISO 9001:2008 i tytuł „Firmy Godnej Polecenia” przyznany w programie realizowanym przez Biuro Promocji Gospodarczej i Certyfikacji w Poznaniu. Promedica24 to także wieloletni członek najważniejszych organizacji branżowych: Sekcji Agencji Opieki (SAO) oraz Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ).

promedica24_pamietaj_o_babci_i_dziadku_nie_tylko_od_swieta_informacja_prasowa promedica24_pamietaj_o_babci_i_dziadku_nie_tylko_od_swieta_informacja_prasowa