Wyszukaj w serwisie

Parada Seniorów 2017 już 2 września w Warszawie!

22 sierpnia 2017 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Parada Seniorów 2017 już 2 września w Warszawie!

Parada Seniorów

W tym roku spotykamy się 2 września o godz. 12:00 przy rondzie Charles’a de Gaulle’a w Warszawie (początek ul. Nowy Świat), by wspólne przejść w paradzie na teren Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28), gdzie odbędzie się Piknik Pokoleń. Przed nami IV edycja Parady Seniorów „Dojrzali Wspaniali” – czyli wielkie święto całej społeczności seniorów i ich rodzin. Tego dnia wspólnie wychodzimy na ulicę Warszawy, by zamanifestować siłę solidarności międzypokoleniowej i świetnie się bawić! Promedica24 po raz kolejny wspiera to wydarzenie.

Piknik Pokoleń odbędzie się w tym roku na terenie Uniwersytetu Warszawskiego. Wybór miejsca nie jest przypadkowy! Piknik Pokoleń to spotkanie międzypokoleniowe, na którym obok siebie bawią się przedstawiciele wszystkich pokoleń. Tradycyjnie oprócz finałowego koncertu estradowej gwiazdy, do tańca będzie przygrywać Dj Wika. Równolegle będą odbywać się ciekawe panele dyskusyjne, warsztaty i ćwiczenia ruchowe. Na uczestników będzie czekać także darmowy poczęstunek i woda.

Szczegółowy program Parady Seniorów „Dojrzali Wspaniali” należy śledzić na stronie www.parada.zaczyn.org

Program Pikniku Pokoleń

STREFA GŁÓWNA (SCENA GŁÓWNA)

13:00 Joga Śmiechu
13:30 Cheerleaderki 50+
14:00 Tercet Egzotyczny
15:45 Dancing z DJ Wiką i Radiem Pogoda (DJ Wojtek Babiarczyk)

Szczególnie zapraszamy do wyjątkowego stoiska PROMEDICA 24:

Strefa Metamorfoz – Odważ się na zmiany z Promedica24

Promedica 24 przygotowała specjalne atrakcje dla Pań, które chcą być zawsze piękne, bez względu na wiek. Jak malować się na co dzień a jaki makijaż zastosować na specjalne okazje? Jak odpowiednio dobrać kosmetyki do makijażu? Na te i inne pytania odpowiedzą profesjonalne wizażystki, które także bezpłatnie wykonają makijaż. Można będzie porozmawiać o urodzie i aktualnych trendach, kosmetykach, a także dobrać odpowiednie do urody kolory z pomocą stylistki-kolorystki. Promedica 24 przygotowała także gadżety, które zadbają o widoczność uczestników.

Oraz do udziału w Warsztatach – m. in:

Warsztaty teatru ulicznego

Warsztaty poprowadzi Marek Kowalski z Teatru Akt. Aktorzy wykonują pokazy i warsztaty kuglarskie oraz różnego rodzaju animacje wśród ludzi.
Na uczestników spotkania czeka dużo interesujących sprzętów sportowo-rekreacyjnych, na których można będzie ćwiczyć zręczność, równowagę i wiele różnych umiejętności

Joga śmiechu to unikalna metoda gimnastyczna jak i również ścieżka rozwoju osobistego. Mimo lekkiej formy, ma wiele poziomów i zastosowań. Jest to okazja, by wzmocnić odporność, złagodzić ból emocjonalny, który automatycznie ludzie dokładają do bólu fizycznego i za sprawą śmiechu zacząć doceniać życie i piękno każdej chwili, otworzyć się na bardziej optymistyczne spojrzenie pomimo wszystko. A może być po prostu drogą do radości, takiej pełnej, bo zupełnie niezależnej od tego co na to powie cały świat.

Warsztat Mehendi, czyli sztuka zdobienia ciała henną

Zapraszamy na warsztat malowania henną- naukę samodzielnego zdobienia ciała tymczasowym tatuażem.
Małgorzata Fala: Mój związek z henną trwa od ponad 3 lat. Wprowadzam też hennę jako element ceremonii w ważnych chwilach dla ludzi, by wzmocnić na jakiś czas znaczenie uroczystości. Fascynuje mnie zabawa tą techniką, którą lubię propagować dla przyjemności i piękna, jakie możemy odnaleźć w połączeniu tej sztuki z każdym, kto jej się podda.

Warsztaty ceramiczne

Tworzeniem unikatowych prac z gliny może zajmować się każdy, bez ograniczenia wieku. Stowarzyszenie Amfora zaprezentuje jak powstają użytkowe naczynia ceramiczne wykonane na kole garncarskim. Dowiemy się jak ręcznie można tworzyć z gliny przy użyciu korb i szablonów. Odbędzie się również pokaz wypału ceramiki plenerowej metodą Raku.

Taniec w kręgu

Taniec w kręgu to przede wszystkim świetna zabawa i integracja. Przy pomocy profesjonalnej trenerki, w kilkanaście minut, uczestnicy warsztatu tańczą, jak profesjonalni tancerze.

STREFA PANELI – Dyskusje inspirowane badaniem społecznym przeprowadzonym przez Promedica 24 „ODWAŻ SIĘ NA ZMIANY”.

13:20 Gimnastyka umysłu – warsztat ze Zbigniewem Łuczyńskim
14:30 Odważ się na zmiany: Przekraczaj Granice
15:30 Odważ się na zmiany: Znajdź Siebie
16:30 Odważ się na zmiany: Zaprzyjaźnij się ze swoim ciałem