Wyszukaj w serwisie

Polska firma rusza na podbój angielskiego rynku

26 lutego 2016 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Polska firma rusza na podbój angielskiego rynku

Promedica24, polska firma będąca europejskim liderem w zakresie usług opieki domowej dla osób starszych, wchodzi na angielski rynek. Firma otrzymała wymagane certyfikaty i obecnie rozwija bazę agentów sprzedaży oraz klientów. Promedica24 w ciągu 5 lat planuje zdobyć czołową pozycję na rynku usług opiekuńczych w Anglii. Polska spółka na początku roku weszła także na rynek słowacki, gdzie prowadzi rekrutację opiekunów.

Promedica24 jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą, która już od dekady świadczy usługi opiekuńcze w kraju i za granicą. Oferuje całodobową opiekę z zamieszkaniem z podopiecznym, a także opiekę godzinową.

Firma sukcesywnie zwiększa udział w rynku, współpracując z bardzo dużą liczbą opiekunek i opiekunów – łącznie ponad 18 000 osób, z czego 5 000 w 2013 roku. W celu zapewnienia jak najwyższej jakości usług Promedica24 organizuje liczne szkolenia i kursy, stale poszerzając wiedzę i rozwijając umiejętności swoich opiekunów. Spółka aktywnie działa także poza Polską. Oferuje swoje usługi w Niemczech, a w Rumunii, Bułgarii i na Słowacji rekrutuje opiekunki, i opiekunów. To nie koniec europejskiej ekspansji polskiej firmy – kolejnym krokiem jest obiecujący rynek angielski.

Promedica24 otrzymała zgodę CQC (Care Quality Commission), brytyjskiego organu będącego regulatorem państwowych i komercyjnych usług medycznych oraz opiekuńczych, co oznacza, że może już prowadzić działalność na tamtejszym rynku. Obecnie firma skupia się na pozyskiwaniu lokalnych klientów oraz budowie struktury sprzedaży. Do końca roku angielska baza agentów Promedica24 ma liczyć 100 osób. Jednocześnie w Polsce trwa rekrutacja personelu opiekuńczego, który będzie świadczył usługi w Anglii.

Nasza firma aktywnie działa na rynku usług opiekuńczych od 10 lat. Przez ten czas zdobyliśmy ogromne doświadczenie i wypracowaliśmy wysoką pozycję w Europie, co pozwala nam z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość. Źródłem naszego sukcesu jest szeroki zakres oferowanych usług, ich wysoka jakość oraz indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta. Mamy także rozbudowaną i wysoko wykwalifikowaną kadrę opiekunów. Na rynku angielskim nie istnieje drugi tak silny podmiot – wyjaśnia Bartłomiej Jędrzejczyk, Członek Zarządu firmy Promedica24.

Angielski rynek usług opiekuńczych jest bardzo konkurencyjny, ale niezwykle rozdrobniony. Działa na nim wiele małych firm, oferujących swoje usługi na bardzo ograniczoną skalę. Chcemy stworzyć nową jakość w angielskim sektorze opiekuńczym. Jesteśmy przekonani, że w ciągu najbliższych pięciu lat będziemy w gronie liderów tamtejszego rynku – dodaje Jędrzejczyk.

Głównym odbiorcą usług spółki w Anglii będą rodziny, które opiekują się rodzicami czy dziadkami w podeszłym wieku oraz samotne osoby starsze. Nieustannie postępujące starzenie się brytyjskiego społeczeństwa, związane z rozwojem medycyny, profilaktyką prozdrowotną oraz nowoczesnym systemem opieki, sprawiają, że rynek angielski oferuje bardzo duże szanse na rozwój.

polska_firma_rusza_na_podboj_angielskiego_rynku

polska_firma_rusza_na_podboj_angielskiego_rynku