Wyszukaj w serwisie

Praca sezonowa jako opiekun seniora – co musić o niej wiedzieć?

17 maja 2023 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Jesteś studentem lub nauczycielem? A może masz inny zawód, ale czas wakacji chcesz poświęcić na dodatkowy zarobek? Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem do Niemiec jako opiekun seniora, z naszego artykułu dowiesz się, jak podjąć tę pracę już w te wakacje!

Na co zwrócić uwagę wyjeżdżając w charakterze opiekuna seniora w okresie wakacji?

Wyjeżdżając do pracy za granicę warto skorzystać z pomocy agencji. Zanim podejmie się pracę, należy zapoznać się z umową i jej warunkami. Umowę należy podpisać jeszcze przed wyjazdem. Warto pamiętać także o obowiązku zgłoszenia przez agencję do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz do właściwego Urzędu Skarbowego. W trakcie kontraktu każdy opiekun powinien też mieć zapewniony kontakt z koordynatorem, a także możliwość skorzystania z całodobowej infolinii alarmowej.

Dlaczego warto zdecydować się na pracę opiekunki/opiekuna osoby starszej?

Tuż przed wakacjami opiekunowie stali osób starszych często powracają do Polski, aby spędzić czas ze swoją rodziną. To właśnie wtedy agencje poszukują chętnych, którzy mogliby „chwilowo” zastąpić opiekunów pracujących na stałe w tym zawodzie.

Wyjazdy wakacyjne w charakterze opiekuna seniora mogą trwać 2-3 tygodnie, a także 2-3 miesiące. Jednak już kilka tygodni na kontrakcie może pozytywnie wpłynąc na budżet osoby zatrudnionej. Osoba na tym stanowisku może zarobić od 1500 euro do 1800 euro miesięcznie na rękę +bonusy wakacyjne.

Warto wspomnieć także, że wiele firm pośredniczących organizuje kursy oraz szkolenia, które pozwolą przygotować się do pracy w charakterze opiekuna.

Oferty pracy sezonowej dla opiekunów seniorów – dla kogo?

Praca w opiece podczas wakacji to sposób na dodatkowy zarobek dla osób, które ze względu na specyfikę swojego zawodu nie pracują w wakacje. Do pracy sezonowej jako opiekun ososby starszej wyjeżdzają np. nauczyciele, pedagodzy, przedszkolanki. Na kontrakt za granicę wyjechać mogą również studenci i osoby młode, które nie mają jeszcze stałego zatrudnienia w Polsce.

Zgłoś się do nas i zobacz, co możesz zyskać:

 • atrakcyjne wynagrodzenie i liczne bonusy;
 • bezpieczną i legalną formę współpracy;
 • aplikację na telefon, która pomoże w kontakcie z rodziną podopiecznego, a ponadto umożliwi Ci łatwy dostęp do najważniejszych informacji związanych z Twoją pracą
 • opłacone składki ZUS;
 • dodatkowe ubezpieczanie medyczne (ERGO);
 • kursy języka niemieckiego – od podstaw i doszkalające;
 • pełną organizację pobytu – transport, zakwaterowanie i wyżywienie;
 • dedykowanego Opiekuna Kontraktu;
 • całodobowe wsparcie telefoniczne 24/7;
 • sprawdzone i indywidualnie dobrane oferty pracy;
 • szybkie wyjazdy i elastyczne terminy;
 • kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki, udokumentowane certyfikatami.

PROMEDICA24 TO SOLIDNY PRACODAWCA, KTÓREMU MOŻESZ ZAUFAĆ.

Po więcej informacji zapraszamy do naszych oddziałów lub do kontaktu telefonicznego pod numerem: 22 250 55 00.