Wyszukaj w serwisie

Praca w Anglii? Opiekun osób starszych

26 lutego 2016 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Praca w Anglii? Opiekun osób starszych

Dla szukających pracy granice kraju nie są już przeszkodą. Lepsze perspektywy zatrudnienia i wyższe wynagrodzenia sprawiają, że wiele osób decyduje się na wyjazd z Polski. Ciekawą propozycją dobrze płatnego zajęcia jest zawód opiekuna seniorów w Anglii. W związku ze stałym rozwojem i rozpoczęciem działalności na rynku angielskim, kandydatów do takiej pracy poszukuje obecnie Promedica24, europejski lider w zakresie usług opieki domowej dla osób starszych.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w naszym kraju zarejestrowanych jest około 1,8 mln bezrobotnych. W Polsce wciąż trudno o jakąkolwiek pracę, nie wspominając już o zajęciu gwarantującym godziwe zarobki. Trudno się zatem dziwić, że tak wielu Polaków szuka pracy za granicą. W takiej sytuacji warto stawiać na zawody z przyszłością, w których pracownicy zawsze będą poszukiwani i dobrze wynagradzani. Ze względu na postępujące starzenie się społeczeństwa, jednym z takich zawodów jest opiekun osób starszych. Popyt na tego typu profesjonalistów stale rośnie w wielu krajach, np. w Anglii, co wynika z wysokiej średniej długości życia, nowoczesnego systemu opieki i efektywnej profilaktyki prozdrowotnej.

Co zrobić, aby zostać opiekunem seniorów w Anglii?

Kilka miesięcy temu, na rynek angielski weszła polska spółka Promedica24, europejski lider w zakresie opieki nad osobami starszymi. – Firma poszukuje obecnie osób zainteresowanych pracą w Anglii. Polscy opiekunowie są bardzo cenieni w innych krajach. Podopieczni oraz ich rodziny podkreślają zaangażowanie i empatię naszych opiekunów, a także cierpliwość i chęć pomocy innym. Właśnie dlatego czeka na nich tak dużo atrakcyjnych ofert pracy – mówi Dorota Machnik, Członek Zarządu, Dyrektor Operacyjny Promedica24. – Osoby zainteresowane pracą w Anglii muszą znać język angielski na poziomie minimum komunikatywnym i mieć doświadczenie w opiece. Dla niepewnych swoich umiejętności nasza firma organizuje liczne kursy i szkolenia, dzięki czemu nawet opiekunowie bez wieloletniego doświadczenia są potem dobrze przygotowani do pracy za granicą – dodaje Machnik.

Zalety pracy w charakterze opiekuna osób starszych

Praca opiekuna seniorów jest wymagająca, ale dobrze płatna. Nie wiąże się też z wyjazdem na stałe – można zdecydować się na kilkumiesięczny kontrakt. Co ważne, jest to praca w pełni legalna i bezpieczna. Współpracujący z nami opiekunowie nie muszą się niczym przejmować, ponieważ to my organizujemy przejazd i powrót do kraju, zakwaterowanie i wyżywienie – podkreśla Dorota Machnik z firmy Promedica24. Zapewniamy także ubezpieczenie. Dzięki temu, w przeciwieństwie do osób pracujących na czarno, opiekunowie mogą w razie potrzeby korzystać z zaplecza medycznego. Dodatkowo, podczas swojej pracy za granicą są w stałym kontakcie z dedykowanymi Opiekunami Kontraktu, którzy pomagają rozwiązywać ewentualne problemy na miejscu – dodaje Dorota Machnik.

Obowiązki opiekuna

Zadaniem opiekuna osób starszych jest pomoc seniorom w różnych sytuacjach życia codziennego. Opiekun wykonuje domowe czynności. Powinien także – jeśli tylko pozwala na to stan podopiecznego – zachęcać go do podejmowania różnych aktywności, od spaceru poprzez np. kursy kulinarne. Opiekun staje się towarzyszem seniora, który spędza z nim czas i dzieli jego pasje oraz zainteresowania. Dlatego w tym zawodzie tak ważne jest, aby umieć dopasować się do potrzeb i charakteru osób starszych.

Jaką firmę wybrać?

Firma Promedica24 ma bardzo bogate doświadczenie – opiekuje się osobami starszymi już od 10 lat. Wyróżnia się dbałością o pracowników oraz wysoką jakością usług. Potwierdzają to liczne certyfikaty, m.in. certyfikat jakości ISO 9001:2008 i certyfikat TÜV Rheinland. Dodatkowo Promedica24 w tym roku otrzymała certyfikat „Firma Godna Polecenia”. Spółka współpracuje z bardzo dużą liczbą opiekunek i opiekunów – łącznie ponad 18 000 osób skorzystało już z jej oferty – i stale inwestuje w rozwój kompetencji swoich współpracowników. Promedica24 aktywnie działa także poza Polską, oferując usługi w Niemczech i w Anglii. Osoby zainteresowane pracą mogą się zgłosić do jednego z 30 oddziałów na terenie całej Polski. Ich lista znajduje się na stronie promedica24.com.pl

zostan_opiekunem_seniorow_w_anglii_informacja_prasowa_07.10