Wyszukaj w serwisie

Promedica24 szuka opiekunów seniorów w Pile

26 lutego 2016 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Promedica24 szuka opiekunów seniorów w Pile

Bezrobocie w naszym kraju ciągle utrzymuje się na dość wysokim poziomie. W sierpniu wynosiło 11,7 proc. Przy poszukiwaniu pracy warto zainteresować się zawodem opiekuna osób starszych. Duże zapotrzebowanie na tego typu pomoc, zwłaszcza w Niemczech, sprawia, że wiele osób może znaleźć zatrudnienie. Informacje o ofertach pracy można uzyskać w firmie Promedica24, która jest liderem usług opiekuńczych w Europie. Nowy oddział firmy w Pile zostanie otwarty 17 września br.

Opiekun osób starszych to praca bardzo dobrze płatna. Dodatkowo, ze względu na starzenie się społeczeństw, w perspektywie kilku lat wciąż będzie można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert w tym zawodzie.

Dla kogo jest praca?

Aby zostać opiekunem osób starszych, należy mieć doświadczenie w opiece. Dodatkowo, w przypadku wyjazdów do Niemiec, potrzebna jest znajomość języka na poziomie przynajmniej podstawowym, a do Wielkiej Brytanii na poziomie komunikatywnym. Jednak nawet osoby niepewne swoich umiejętności językowych mogą je podszkolić, dzięki wsparciu takich firm jak Promedica24. Dla naszych opiekunów organizujemy cykliczne szkolenia z języka niemieckiego prowadzone w celu przygotowania ich do nowej pracy. Wystarczy doświadczenie w opiece oraz dyspozycyjność do wyjazdu zaraz po kursie. Często możliwość wyjazdu pojawia się od razu po jego ukończeniu – mówi Aneta Wiśniewska, Młodszy Specjalista ds. Rekrutacji z firmy Promedica24.

Nowy oddział – nowe szanse na zatrudnienie

Zapotrzebowanie na personel opiekuńczy stale rośnie. Dodatkowo, wielu opiekunów, którzy już współpracują z naszymi oddziałami w Poznaniu i Bydgoszczy, pochodzi z powiatu pilskiego i wałeckiego. Właśnie dlatego jako lokalizację dla naszego nowego oddziału wybraliśmy Piłę. Dzięki temu, nasi współpracownicy będą mogli szybciej i łatwiej załatwić formalności związane z pracą oraz nie będą musieli jeździć do innych miast, aby brać udział w kursach – mówi Ramona Snarska, Dyrektor Regionu Poznań, Promedica24.

Nowy oddział Promedica24 znajdzie się przy ulicy Śródmiejskiej 4. Będzie on otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.

promedica24_nowy_oddzial_w_pile

promedica24_nowy_oddzial_w_pile