Wyszukaj w serwisie

Promedica24 zaprasza do swoich oddziałów na dni brytyjskie i dni niemieckie

17 marca 2016 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Promedica24 zaprasza do swoich oddziałów na dni brytyjskie i dni niemieckie

Ponad 24 000 osób znalazło do tej pory legalną pracę za granicą w charakterze opiekuna osoby starszej. Największa na europejskim rynku firma organizująca pracę dla opiekunów osób starszych rozpoczęła właśnie cykl wydarzeń przybliżających zainteresowanym pracą za granicą kulturę i specyfikę pracy w Wlk. Brytanii i Niemczech. Dni brytyjskie i dni niemieckie odbędą się w 13 wybranych oddziałach firmy w Polsce.

Mapka Dni Brytyjskich i Dni Niemieckich w Promedica24
[kliknij, aby powiększyć mapkę]
Starzejące się społeczeństwa Europy Zachodniej będą wymagać coraz większej liczby wykwalifikowanych i doświadczonych opiekunów. W ostatnich latach jednym z dobrze rozwijających się zawodów, wskazywanych jako zawód przyszłości, jest opiekun osoby starszej. To z kolei stwarza możliwości aktywizacji zawodowej dla osób z mniejszych ośrodków miejskich, albo regionów wciąż dotkniętych bezrobociem, szczególnie wśród osób w wieku dojrzałym. Popyt na pracę opiekunów rośnie szczególnie w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Wynika to z coraz dłuższego życia i niskiego przyrostu naturalnego społeczeństw krajów wysokorozwiniętych. Z myślą o osobach, które rozważają wyjazd do legalnej pracy w Wlk. Brytanii albo Niemczech, Promedica24 organizuje od 15 marca tzw. dni brytyjskie i dni niemieckie w wybranych oddziałach na terenie Polski. Odbędzie się łącznie 13 spotkań, w czasie których można będzie poznać specyfikę pracy w danym kraju, aktualne oferty współpracy, a także porozmawiać z doświadczonymi opiekunkami i opiekunami. Wszystko to w otoczeniu typowych dla kultury brytyjskiej i niemieckiej kolorów, zapachów i smaków. Firma chce stworzyć w swoich oddziałach atmosferę kojarzącą się jednoznacznie z Wlk. Brytanią i Niemcami.

Przedstawiciele Promedica24 deklarują, że firma pomaga w załatwieniu wszelkich formalności i pozostaje w kontakcie ze wszystkimi swoimi opiekunami. Dla opiekunów i opiekunek organizowane są również kursy i szkolenia, w tym oczywiście językowe. Jak mówią w lokalnych oddziałach, Polki i Polacy cieszą się dobrą opinią jako opiekunki i opiekunowie i są bardzo cennymi pracownikami na tamtejszych rynkach.

Szczegóły dotyczące dni brytyjskich i niemieckich w wybranych oddziałach pokazuje grafika.


Materiały do pobrania:

  • Komunikat prasowy (.docx)
  • Mapa dni brytyjskich i niemieckich (.pdf)

Promedica24 to dynamicznie rozwijająca się firma zajmująca się świadczeniem usług opiekuńczych. W ciągu 10-letniej działalności firmy, do pracy w roli opiekuna seniorów pozyskano ponad 23 tysiące opiekunek, zaś liczba klientów firmy przekroczyła 16 tysięcy. Więcej na www.promedica24.pl