Wyszukaj w serwisie

Sposób na poprawę domowego budżetu po Świętach?

26 lutego 2016 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Sposób na poprawę domowego budżetu po Świętach? Praca w charakterze Opiekuna seniorów.

Wraz z początkiem grudnia rozpoczyna się wielkie odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Miasta rozświetlają świąteczne iluminacje, a galerie handlowe i sklepy wypełniają się ludźmi poszukującymi upominków dla najbliższych. Święta wiążą się też z dużymi wydatkami, które często nadwyrężają rodzinny budżet. Dlatego warto zastanowić się nad podjęciem w tym okresie dodatkowej pracy. Jedną z atrakcyjnych ofert jest opiekun seniora.

W okresie świątecznym przybywa ofert pracy oferujących dodatkowy zarobek. To dobry pomysł, bo świąteczne wydatki rzadko bywają niewielkie. Według badań, Polacy średnio planują wydać ponad 1100 złotych. Szukając sposobów na podreperowanie domowego budżetu, warto zwracać uwagę na oferty gwarantujące godziwy zarobek w stosunkowo krótkim czasie. Pod tym względem szczególnie ciekawą propozycją jest praca w charakterze opiekuna osób starszych. Tym bardziej, że w okresie świątecznym można liczyć na wynagrodzenie jeszcze lepsze niż zwykle. Przykładem jest Promedica24, europejski lider na rynku opieki nad osobami starszymi. Dzięki specjalnym bonusom, opiekunowie współpracujący z firmą mogą zarobić nawet 1000 zł więcej niż dotychczas.

Kto może zostać opiekunem osób starszych?

Aby zostać opiekunem, należy spełnić kilka warunków. Podstawowym kryterium zatrudnienia jest doświadczenie w opiece. W związku z tym, że największe zapotrzebowanie na tego typu usługi jest za granicą, wymagana jest także znajomość języka niemieckiego lub angielskiego w stopniu komunikatywnym. Warto jednak spróbować, nawet jeśli nie czujemy się do końca przekonani do własnych umiejętności. Niektóre firmy, takie jak Promedica24, oferują bowiem darmowe kursy doszkalające, przygotowujące opiekunów do pracy w innym kraju.

Znajomość języka to nie wszystko. Dla opiekuna niezwykle istotna jest umiejętność pracy z ludźmi i poczucie empatii. Zajmujemy się osobami starszymi, które często oprócz codziennej pomocy potrzebują rozmowy i wsparcia. Dlatego nawet krótkookresowe świąteczne wyjazdy pozwalają na nawiązanie więzi pomiędzy opiekunem a seniorem – podkreśla Maria Korzeniewska-Jeleń, Dyrektor ds. Rekrutacji z firmy Promedica24.

Na jaką ofertę się zdecydować?

Praca opiekuna seniorów jest wymagająca, dlatego tak ważna jest współpraca ze sprawdzoną i doświadczoną firmą, która zapewnia opiekunowi niezbędne wsparcie w czasie pobytu za granicą, pomoc w razie nieprzewidzianych sytuacji, a przede wszystkim gwarantuje ubezpieczenie i terminową wypłatę wynagrodzenia. To pozwala zminimalizować niepotrzebny stres i skupić się na opiece nad seniorem – mówi Maria Korzeniewska-Jeleń, Dyrektor ds. Rekrutacji z Promedica24.

Jaką firmę wybrać? Jedną z najbardziej doświadczonych jest Promedica24. Oprócz atrakcyjnych i terminowo wypłacanych zarobków opiekunowie mogą liczyć na legalną umowę, opłacony ZUS i pakiet dodatkowych ubezpieczeń. Dodatkowo firma organizuje transport do podopiecznego i powrót do kraju. Jest też w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami. Oprócz infolinii, opiekunowie mogą także porozmawiać ze swoim Opiekunem Kontraktu, który pomaga w rozwiązywaniu jakichkolwiek problemów.

Jakość oferowanych przez Promedica24 usług potwierdzają również liczne certyfikaty i wyróżnienia. Na początku lipca tego roku, ich poziom docenił TÜV Rheinland Polska, czołowa instytucja na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych. Firma w swoim dorobku posiada również certyfikat jakości ISO 9001:2008 i tytuł „Firmy Godnej Polecenia” przyznany w programie realizowanym przez Biuro Promocji Gospodarczej i Certyfikacji w Poznaniu. Promedica24 to także wieloletni członek najważniejszych organizacji branżowych: Sekcji Agencji Opieki (SAO), Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ), Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK) oraz Stowarzyszenia na rzecz Opieki Domowej w Wielkiej Brytanii (UKHCA).

promedica24_sposob_na_poprawe_domowego_budzetu_po_swietach_8_12 promedica24_sposob_na_poprawe_domowego_budzetu_po_swietach_8_12