Wyszukaj w serwisie

Szczepienia przeciwko SARS-CoV-2

25 stycznia 2021 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

W związku z sytuacją epidemiologiczną Covid-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 przypominamy, że Promedica24 podejmuje szereg działań mających na celu ograniczenie do minimum ryzyka infekcji dla naszych Opiekunów, Podopiecznych oraz Klientów. Przestrzegamy przepisów i zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Polsce oraz RKI w Niemczech. Na pierwszym planie stawiamy bowiem zdrowie wszystkich – naszych Opiekunów, Podopiecznych, Klientów, kierowców busów Promedica24 oraz pracowników biurowych!

Zachęcamy wszystkich naszych Opiekunów oraz Kandydatów na Opiekunów, by rozważyli szczepienia i zaszczepili się w możliwie szybkim terminie. Szczepionka przeciwko COVID-19 to odpowiedź na Twoje bezpieczeństwo i zdrowie, ale też na możliwość pracy za granicą jako Opiekunka osób starszych.

DLACZEGO WARTO SIĘ ZASZCZEPIĆ?

 1. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas, ale także to ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.
 2. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem – sięgającym nawet 95% – szczepienie uchroni Cię przed zakażeniem COVID-19.
 3. Szczepionki są badane przez polskie i unijne instytucje. Ich dopuszczenie do użytku jest zależne od decyzji Europejskiej Agencji Lekowej.
 4. Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami.
 5. Szczepionka zdobyła uznanie wśród polskich, jak i zagranicznych przedstawicieli świata medycyny, którzy zachęcają do szczepień twierdząc, że jest to najefektywniejszy sposób walki z pandemią.
 6. Szczepiąc się, przyczyniasz się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu nas wszystkich do normalnego życia.
 7. Jeśli zostałeś zaszczepiony na COVID-19 nie podlegasz kwarantannie (w Polsce).
 8. Osoby zaszczepione będą miały większą mobilność i możliwości zatrudnienia oraz wykonywania pracy.
 9. W tej chwili, aby wyjechać na kontrakt do Niemiec z Promedica24, należy mieć negatywny wynik testu Covid-19. Spodziewamy się, że osoby zaszczepione nie będą musiały już spełniać tego wymogu. Prawdopodobnie już niedługo osoby zaszczepione będą mogły bez przeszkód pracować za granicą.
 10. Klienci i Podopieczni w Niemczech w niedługim czasie będą zaszczepieni i tego samego wymagają od Opiekunów przyjeżdżających do ich domów.
 11. Zaszczepienie się przeciwko Covid-19 zapewni bezpieczeństwo Twojemu Podopiecznemu i jednocześnie daje Klientowi gwarancję, że Podopieczny nie zostanie zakażony przez Opiekuna – to lepszy komfort i bezpieczeństwo pracy.

Powstał Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19

Narodowy Program Szczepień służy zaplanowaniu działań, które mają zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli Polski. Aby się zaszczepić należy się zarejestrować. Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 już się rozpoczął. Procedura jest prosta i bezpieczna. Pierwsze szczepienia w Polsce odbyły się 27 grudnia. Tego samego dnia szczepienia zaczęły się również w większości państw UE. Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) przeznaczone są dla osób najbardziej narażonych na zakażenie. To tego grona należą: pracownicy sektora ochrony zdrowia, pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, rodzice wcześniaków.

W kolejnych etapach szczepieni będą:

 • etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;
 • etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;
 • etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Zasady krok po kroku:

 1. Zarejestruj się na szczepienie.
 2. Zgłoś się do punktu szczepień – ostateczna kwalifikacja następuje przez lekarza – zgodnie z harmonogramem dla poszczególnych grup określonych w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19. Szczepienia będą realizowane w:
  • placówkach POZ,
  • w innych placówkach medycznych,
  • w mobilnych zespołach szczepiących,
  • w centrach szczepiennych w szpitalach rezerwowych.
 3. Wykonaj szczepienie (obserwuj się po szczepieniu).
 4. Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.

Zgłoszenie chęci szczepienia

Każdy w wieku od 18 do 69 lat, od 15 stycznia może zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw Covid-19 poprzez formularz online. W momencie kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy – dostaniesz maila.

Jak można się zgłosić?

 1. Wypełnij prosty formularz znajdujący się na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/. Podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.
 2. Na adres e-mail, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
 3. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link – Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
 4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość e-mail z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
 5. Zarejestruj się na konkretny termin szczepienia.

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji to masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

 1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989.
  Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie – jeśli podałeś numer telefonu – otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
 2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl.
  System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany.
 3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień.
  Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień DOSTĘPNE SĄ TUTAJ.


Szczegółowe informacje znajdziemy na stronach rządowych: