Wyszukaj w serwisie

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

7 marca 2024 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Tradycyjnie już z okazji Dnia Kobiet przeprowadziliśmy badania*, w których poruszyliśmy temat kobiecej odwagi do zmian. Zobaczcie, co powiedziały nasze ankietowane i jak bardzo opinie zmieniły się na przestrzeni lat.

Czy kobiety są gotowe na zmianę zawodu?

Przekwalifikowanie się wymaga od nas nakładu sił i pracy, ale to gra warta świeczki! Zmiana zawodu może otworzyć przed nami nowe możliwości rozwoju osobistego i zawodowego, umożliwiając odkrycie pasji i zainteresowań, których wcześniej nie mieliśmy świadomości. Przekwalifikowanie się może również przyczynić się do poprawy jakości życia poprzez zwiększenie satysfakcji z pracy, a także otworzyć drogę do nowych doświadczeń i sukcesów w życiu zawodowym!

Dlaczego dobrze czuć się młodszą niż się jest?

Utrzymywanie młodzieńczego ducha może zachęcać do podejmowania nowych wyzwań i eksplorowania świata w sposób bardziej otwarty i ciekawy, co sprzyja rozwojowi osobistemu i aktywnemu stylowi życia.

Czy niezależność popłaca?

Samodzielność w podejmowaniu decyzji daje kobietom kontrolę nad swoim życiem i pozwala im realizować swoje cele i marzenia w sposób autentyczny i zgodny z własnymi wartościami. Ma to również pozytywny wpływ na ich poczucie niezależności, pewności siebie i samorealizacji, co sprzyja budowaniu silnej i niezależnej tożsamości.

Czy warto porzucać swoją strefę komfortu?

Tylko poprzez wyjście poza strefę komfortu możemy się rozwijać – zarówno osobiście, jak i zawodowo. Odwaga pozwala nam przełamać ograniczenia i przekroczyć bariery, otwierając drogę do nowych możliwości i osiągnięć, które mogą być kluczem do sukcesu i spełnienia w życiu.

Co daje nam samodzielność w działaniu?

Większość ankietowanych kobiet uważa, że w życiu można liczyć tylko na siebie. Taka postawa może motywować do działania i podejmowania inicjatywy w dążeniu do osiągnięcia celów, niezależnie od sytuacji czy wsparcia innych osób. Przekonanie o tym, że można polegać tylko na sobie, może pomóc w unikaniu rozczarowań czy oczekiwań, które mogą być niespełnione przez innych, co prowadzi do większej samodeterminacji i autonomii w życiu.

*wyniki przedstawione w oparciu o badanie przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia w lutym 2024 na zlecenie Promedica Care. N=511 kobiet