Wyszukaj w serwisie

Zasada 3G – co warto o niej wiedzieć

15 listopada 2021 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

W Niemczech w związku z nadejściem czwartej fali koronawirusa obowiązuje zasada „3G”, której nazwa pochodzi od pierwszych liter trzech słów – Geimpfte (zaszczepiony), Genesene (ozdrowieniec) i Getestete (przetestowany). Zasada ta zakłada ograniczenia w korzystaniu z zamkniętych przestrzeni dla osób niezaszczepionych oraz nałożenie na nie obowiązku poddawania się testom antygenowym nawet 2 razy w tygodniu. Zwracamy uwagę by zadbać o siebie i najbliższych – zachęcamy nasze Opiekunki i Opiekunów do zaszczepienia się.

Wielkim ułatwieniem jest okazanie przez zaszczepionych Kandydatów i Kandydatki Unijnego Certyfikatu Covid. Okazanie certyfikatu zwalnia nie tylko z częstego testowania, ale również z kwarantanny w razie kontaktu z osobą chorą.
Certyfikat można pobrać z Internetowego Konta Pacjenta za pośrednictwem Profilu Zaufanego lub bankowości internetowej. Po zalogowaniu się na stronie pacjent.gov wystarczy wejść w zakładkę „Certyfikaty” i pobrać plik.

Warto pamiętać, że okazując certyfikat każdy nasz Opiekun/Opiekunka zyskuje bonus o wartości 50 EUR.
Osoby nie posiadające certyfikatu zobowiązane będą do wykonywania testów przed oraz w trakcie trwania kontraktu. Promedica24 swoim Opiekunom i Opiekunkom zapewnia pakiet testów, których liczba będzie dostosowana do czasu trwania wyjazdu.

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo!

  • zapewniamy pakiet testów Covid-19 od ręki
  • przeprowadzamy dodatkowy wywiad epidemiologiczny przed wyjazdem na kontrakt
  • naszym Opiekunom zapewniamy brak kontaktu z osobami zewnętrznymi podczas podróży; podróż odbywa się spod domu Opiekuna bezpośrednio pod dom Podopiecznego
  • nasi Opiekunowie podróżują małymi, ozonowanymi przed każdym wyjazdem busami
  • sprawdzamy temperaturę ciała pasażerów przed wejściem do busa
  • dbamy o środki higieny na każdym etapie, począwszy od rekrutacji
  • wyposażamy Opiekunów w środki dezynfekujące, maseczki oraz rękawiczki
  • zapewniamy kontakt z Promedica24 przez cały okres trwania kontraktu