II część live o chorobach otępiennych jeszcze w czerwcu!
Mamy termin drugiej części naszego live o demencji i chorobie Alzheimera! Spotkanie odbędzie się już w środę 29.06 o godzinie 19.30. Już dziś zarezerwujcie sobie środowy wieczór i koniecznie przeczytajcie poniższy materiał. Zdradzamy w nim, jaki mamy plan na to wydarzenie!
Pierwsza część naszego live zgromadziła przed ekranami sporą grupę osób zaangażowanych w tematy okołosenioralne. Wśród naszej publiczności byli nie tylko profesjonalni i doświadczeni opiekunowie, mający na kontach dziesiątki kontraktów. Pojawiło się również wiele osób bez doświadczenia w opiece, osób posiadających bliskich z objawami choroby otępiennej.
Choć jako ekspert w branży opieki senioralnej do tej pory przeprowadziliśmy setki różnych wydarzeń, zaangażowanie naszych odbiorców podczas live 27 kwietnia nieco nas zaskoczyło. Pojawiło się tyle pytań, że zabrakło czasu, aby odpowiedzieć na wszystkie z nich! Dlatego już wtedy wiedzieliśmy, że organizacja drugiej części live’a jest kwestią czasu.
Agenda kolejnego spotkania
Niewątpliwie podczas naszego spotkania 27.06 zajmiemy się poszerzeniem tematu live’a. Odpowiemy sobie o tym, czy demencja może być genetycznie dziedziczona oraz o tym, co może pomóc opóźnić jej objawy. Poruszymy również temat przełamania oporu podopiecznego w kwestii wizyty u lekarza. Nasza ekspertka poruszy również temat pozafarmagologicznych sposobów łagodzenia objawów demencji i Alzheimera.
Spodziewajcie się również listy lektur do przeczytania. Nasz ekspertka przygotowała już spis interesujących i wartościowych pozycji do przeczytania dla każdego zainteresowanego tematem chorób otępiennych.
Problemy z agresją
Temat agresji u podopiecznego to temat wzbudzający najwięcej emocji podczas naszego pierwszego spotkania. 29 czerwca dowiecie się miedzy innymi skąd wynika takie zachowanie oraz jak sobie z nim radzić. Wiele w Was pytało o to kiedy powinno się pomyśleć o farmakologicznym rozwiązaniu problemów z agresją u osób starszych. W trakcie wydarzenia postaramy się wyczerpująco rozwinąć ten problem. Opowiemy sobie również o przypadkach, kiedy rozwiązaniem może okazać się tylko skierowanie do szpitala.
Aktywność dla podopiecznego
Podczas spotkania w ostatnią środę czerwca spodziewajcie się także zastrzyku wiedzy na temat aktywności, w które warto zaangażować podopiecznego. Planszówki, wycinanki a może rysowanie symulataniczne? Nasza ekspertka wskaże, czym się kierować przy wyborze.
Dobrostan opiekuna
Nie moglibyśmy nazwać się ekspertami w opiece, gdybyśmy podczas nadchodzącego wydarzenia nie planowali poruszyć kwestii dobrostanu opiekuna. Odpowiedź na pytanie, jak znaleźć kompromis między komfortem opiekuna a zdrowiem podopiecznego nie należy do łatwych, i nie jest jednoznaczna. Ale uważamy, że warto o tym rozmawiać i próbować szukać rozwiązania.
O czym warto pamiętać?
To chyba wszystkie tematy, które mamy w planie zrealizować podczas II części spotkania o chorobach otępiennych. Mamy nadzieję, że zdążymy poruszyć każde z opisanych powyżej zagadnień.
Jeśli ktoś z Was nie widział jeszcze pierwszej części spotkania, to nic straconego. Możecie obejrzeć klikając w poniższy przycisk:
Jeśli przychodzą Wam do głowy jakieś zagadnienia, które zostały przez nas pominięte, a wydają Wam się istotne do omówienia, koniecznie nam o tym napiszcie. Na informacje od Was czekamy na Messegerze.
Do zobaczenia na live’ie!