Opiekun seniora – wakacyjna praca dla studentów

11 czerwca 2018 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Jesteś studentem i zastanawiasz się nad podjęciem wakacyjnej pracy? Zainteresować Cię może oferta przygotowana przez naszą firmę. Poszukujemy kandydatów na stanowisko opiekuna osób starszych w Niemczech oraz w Anglii. Praca ta daje duże możliwości zarobkowe, ponadto stanowi również doskonałą okazją do poznania nowych miejsc i podszlifowania umiejętności językowych.

Zawód: opiekun

Analizując dane demograficzne, można łatwo dostrzec pewną tendencję – społeczeństwa krajów europejskich starzeją się. Z tego powodu na rynku pracy odczuwalny jest deficyt personelu, który byłby w stanie zapewnić seniorom właściwą opiekę. Głównym zadaniem osób podejmujących pracę opiekuna jest wspieranie osób starszych i niesamodzielnych w codziennych czynnościach. Do obowiązków opiekunów należy wykonywanie prac domowych, takich jak robienie zakupów, gotowanie posiłków czy sprzątanie. Opiekunowie pomagają seniorom podczas spożywania posiłków i w trakcie wykonywania zabiegów higienicznych, odpowiedzialni są również za podawanie leków. Do zadań osób zatrudnionych na tym stanowisku należy również aktywizowanie swoich podopiecznych i organizowanie ich czasu wolnego.

Konieczne predyspozycje

Sprawowanie pieczy nad osobą starszą jest zadaniem wymagającym. Nie wszyscy są w stanie sprostać temu wyzwaniu. Osoby, które chciałby wykonywać zawód opiekuna, powinny wyróżniać się cierpliwością i wyrozumiałością. Te cechy są niezbędne, aby nawiązać nić porozumienia z podopiecznym. Bardzo ważna jest również zdolność przystosowania się do nowych warunków. W pierwszych dniach pracy opiekuni są niejako gośćmi w domach swoich podopiecznych, dlatego istotne jest, by szybko dostosowali się do panujących tam zasad. W tym zawodzie ważna jest również sprawność fizyczna – opiekun często pomaga seniorowi w przemieszczaniu się z miejsca na miejsce.

Kim jesteśmy i kogo szukamy?

Promedica24 to firma oferująca pracę dla opiekunów osób starszych, zarówno w Polsce, jak i w krajach Unii Europejskiej. Do tej pory współpracę z nami podjęło ponad 33 000 osób. Poszukujemy studentek, które zainteresowane są pracą w roli opiekuna seniora w Niemczech lub w Anglii. Kandydaci nie muszą posiadać wykształcenia medycznego, ważne dla nas jest, by dysponowali doświadczeniem w opiece nad osobami starszymi – może być ono nabyte podczas zajmowania się członkiem rodziny. Od osób ubiegających się o pracę na terenie Niemiec wymagamy podstawowej znajomości języka niemieckiego, zaś osoby aplikujące na stanowisko opiekuna w Anglii wykazywać powinny dobrą znajomość języka angielskiego. Dodatkowym atutem, branym pod uwagę podczas procesu rekrutacji, jest prawo jazdy.

Co oferujemy?

Zatrudnionym przez nas osobom oferujemy atrakcyjne zarobki i legalną pracę. Po naszej stronie leży odpowiedzialność za organizację i sfinansowanie pobytu za granicą. Opiekunom medycznym zapewniamy ubezpieczenie, transport, zakwaterowanie i wyżywienie. W przypadku wyjazdu do Wielkiej Brytanii pokrywamy również koszty związane z uzyskaniem wymaganych pozwoleń na pracę. Podczas wykonywania obowiązków każdy zatrudniony przez nas opiekun może liczyć na całodobowe profesjonalne wsparcie telefoniczne. Dla osób poszukujących pracy na wakacje istotny będzie fakt, że oferujemy elastyczne terminy wyjazdu.

Proces rekrutacji

Jeżeli jesteś zainteresowany wakacyjną pracą w roli opiekuna osoby starszej w Niemczech lub Anglii, możesz złożyć aplikację, dzwoniąc pod numer telefonu: 22 250 55 00. Możesz również przekazać nam Twoje dane kontaktowe za pomocą z formularza dostępnego na naszej stronie internetowej. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 godzin. Podczas rozmowy poznasz szczegóły dotyczące warunków i zasad zatrudnienia. Zostaniesz zapytany o szczegóły dotyczące Twojego doświadczenia, sprawdzona zostanie również Twoja znajomość języka niemieckiego lub angielskiego. Jeżeli pomyślnie przejdziesz przez ten etap rekrutacji, zaproszony zostaniesz na rozmowę kwalifikacyjną do wybranego przez Ciebie oddziału Promedica24. Tam odpędzie się drugi etap weryfikowania Twoich kwalifikacji i umiejętności językowych. Spotkanie potrwa około trzech godziny i, jeżeli obie strony będą zainteresowane nawiązaniem współpracy, zakończy się podpisaniem umowy.

Praktyczne szkolenia

Nowo zatrudnionym osobom oferujemy cykl szkoleń prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę. Odbywają się one w placówkach edukacyjnych znajdujących się w naszych miastach oddziałowych. Szkolenia przygotują Cię do wykonywania zawodu opiekuna, obejmują m.in. zajęcia z opieki nad osobą niesamodzielną oraz kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Opiekunowie mogą również skorzystać z doszkalających kursów językowych, a ponadto zyskają również dostęp do profesjonalnych materiałów on-line, które wykorzystać mogą do samodzielnego poszerzania wiadomości z zakresu opieki nad osobami starszymi. Wśród nich znajdują się m.in. filmy instruktażowe, przedstawiające procedury konieczne do prawidłowej pielęgnacji seniorów oraz poradniki, w których w szczegółowy sposób opisane są zasady odżywiania osób cierpiących na różne rodzaje schorzeń.