„Promedica24 – Moja historia” – p. Danuta Kordaś

1 marca 2016 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Drogie Opiekunki, Drodzy Opiekunowie
Przedstawiamy pierwszą z dwunastu nagrodzonych historii.
Jesteśmy przekonani, że historia Pani Danuty zainspiruje wszystkich niezdecydowanych do pracy jako Opiekun/ka Osób Starszych.

„Nazywam się Danuta Kordaś, mam 54 lata, wykształcenie wyższe, 3 synów (wiek: 34,31,28) i dwoje wnucząt. Przez 33 lata pracowałam w jednym zakładzie w tym 20 lat na stanowiskach kierowniczych. Kiedy chwilowo podupadłam na zdrowiu po prostu mnie zwolniono jak zużyty przedmiot.

Rok czasu szukałam pracy zarówno przez urząd pracy jak i osobiście. Niestety kobiety w moim wieku nie są chętnie zatrudniane lub proponowana płaca jest bardzo niska. Na ostatniej wizycie w urzędzie pracy przeczytałam na plakacie o kursie na opiekuna osób starszych z zaznaczeniem, że jest to zawód z przyszłością. Przemyślałam to w domu i stwierdziłam, że to jest to i czas na całkowite przebranżowienie. Ukończyłam kurs z modułem języka niemieckiego i zaczęłam szukać pracodawcy. Wśród wielu firm wybrałam właśnie PROMEDICA24. Tu nikt mi nie powiedział, że jestem za stara, wręcz przeciwnie mój wiek jest właściwy. Znów czuję się wartościowym człowiekiem. Ta praca daje mi poczucie bezpieczeństwa a także wiele satysfakcji. Miło jest odczuwać zadowolenie podopiecznego i jego rodziny. Fajne jest również to, że nie muszę „stroić się” do pracy, chodzę w sportowym ubraniu, na luzie a nie na obcasach przez cały dzień. Cieszę się, że pieniądze przeze mnie zarobione są w całości odłożone, bo nic mnie nie kosztuje: wyżywienie, spanie, dojazdy.

Poza tym ta praca ma wartość poznawczą

Poznaję: obyczaje tego rejonu, nowych ludzi, zwiedzam a także uczę się języka niemieckiego.

Zauważyłam, że jestem bardziej wypoczęta i zrelaksowana niż kiedy pracowałam w Polsce – każda kobieta po powrocie z pracy bierze się za gotowanie, pranie itp. Czyli ma dwa etaty. Tutaj mam czas na czytanie, spacery, krzyżówki czy telewizję. Jedynym mankamentem jest rozstanie z rodziną, ale w dobie dzisiejszej cywilizacji rozmawiam z nimi przez komórkę, FaceTime lub na Skype.

Jestem zadowolona z wyboru firmy: wypłata na koncie zgodnie z umową, mam wsparcie koordynatora.

Każdej osobie poleciłabym firmę PROMEDICA24″