1. Promedica24 >
 2. Aktualności >
 3. Z jakimi chorobami najczęściej zmagają się Podopieczni?

Z jakimi chorobami najczęściej zmagają się Podopieczni?

08-01-2021 Choroby osób starszych, Opieka nad osobą starszą
 

Praca jako opiekun za granicą jest zarówno obowiązkiem, jak i powołaniem. Każdy, kto decyduje się na tę drogę, musi być gotowy zająć się osobą z jakąkolwiek diagnozą chorobową. Zadaniem opiekunki jest nie tylko zaspokojenie najbardziej potrzebnych potrzeb fizycznych podopiecznego, ale także stworzenie w domu przyjemnej atmosfery. Aby spełnić te warunki warto wykazać się znajomością zarówno choroby podopiecznego, jak i objawów oraz sposobów radzenia sobie z tym.

 

Z jakimi chorobami najczęściej zmagają się osoby starsze?

 

 • Upośledzenie słuchu lub wzroku – utrata któregokolwiek ze zmysłów powoduje poważne zakłócenia w życiu każdego człowieka. Nawyki zmieniają się drastycznie, a możliwości są znacznie bardziej ograniczone. Wraz z wiekiem problemy te stają się integralną częścią życia, a potrzeba pomocy jest oczywista.
 • Demencja (dosłownie z łaciny oznacza „bezmyślny”) dotyka starszych ludzi po 60 roku życia i ma różny stopień. Wśród głównych objawów są upośledzone zdolności umysłowe, słaba koncentracja lub brak koncentracji itp. Te i wiele innych cech choroby nie pozwalają ludziom zadbać o siebie.
 • Alzheimer to najczęstsza jednostka chorobowa dotykająca starszych, zaraz po demencji. Przechodzi przez nią dużą część osób między 60 a 70 rokiem życia i ma trwale negatywny wpływ na psychikę podopiecznych. Powoduje, to że są oni silnie uzależnieni od opiekuna. Cierpią na utratę pamięci krótkotrwałej, niezdolność do tworzenia nowych wspomnień i trwałą dezorientację w przestrzeni. Prowadzi to do izolacji i samotności, z którą może walczyć tylko dobry opiekun.
 • Depresja jest bardzo częstym problemem wśród osób starszych, a jej efekty mogą wpływać na wszystkie aspekty życia człowieka. Objawy są ściśle indywidualne i zależą od ustalonego rytmu dnia. Wśród nich jest głównie brak ambicji, ostry pesymizm, izolacja, ciągłe poczucie beznadziejności. Depresja może być chorobą współistniejącą, a także skutkiem ubocznym różnych leków. Ważne jest, aby wiedzieć, że problemy psychiczne są często przyczyną problemów fizycznych, a złe myśli mogą poważnie zaszkodzić ich zdrowiu.
 • Po 55 roku życia ryzyko udaru podwaja się, a jego konsekwencje mogą czasem drastycznie zmienić życie człowieka i stworzyć potrzebę stałej opieki. Powrót do codziennego życia jest ważnym krokiem w procesie rekonwalescencji, obok przestrzegania diety, aktywności fizycznej, ścisłych leków i innych norm, które monitoruje opiekun.

 

Każda choroba ma inny przejaw u ludzi, ale łączy wszystkich tych, którzy na nią cierpieli, to, że potrzebują specjalnej opieki, bez codziennego przypominania im, że są chorzy.

 

Pracuj z solidnym pracodawcą i zyskaj

 • atrakcyjne zarobki
 • sprawdzone i indywidualnie dobrane oferty pracy
 • pełną organizację podróży i pobytu: transport, zakwaterowanie i wyżywienie
 • kompleksowe szkolenia merytoryczne z zakresu opieki nad seniorami, udokumentowane certyfikatami
 • dodatkowe ubezpieczanie medyczne (ERGO)
 • całodobowe wsparcie telefoniczne 24/7
 • dedykowanego Opiekuna Kontraktu

Rekrutacja na terenie całej Polski. Prosty i szybki proces rekrutacji!

Zgłoś się »

Zgłoś się do nas. Bezpłatnie oddzwonimy!

Fields with * are required

Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody więcej+ przez wysłanie maila na adres: daneosobowe@promedica24.pl. lub drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: +48 22 120 21 00, pisemnie na adres: Aleje Jerozolimskie 94, 00-807 Warszawa, lub osobiście. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.-ukryj

Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Promedica Care Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-807) przy Al. Jerozolimskich 94. Dowiedz się więcej

Polecane oferty pracy dla opiekunek

Praca dla Opiekunki osób starszych, Neutrebbin

Data wyjazdu: 2021-02-11

Okres wyjazdu: 2 miesiące

Lokalizacja: Neutrebbin, Niemcy

Znajomość języka: dobra

Opis oferty

Zaopiekuj się Panią Elke, Monachium

Data wyjazdu: 2021-02-02

Okres wyjazdu: 3 tygodnie

Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty

BERLIN - Praca w opiece od zaraz, BERLIN

Data wyjazdu: 2021-01-28

Okres wyjazdu: 6 tygodni

Lokalizacja: BERLIN, Niemcy

Znajomość języka: bardzo dobra

Opis oferty