Wyszukaj w serwisie

Koronawirus – zmiany regulacji po stronie niemieckiej

13 listopada 2020 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Promedica24 jako odpowiedzialny pracodawca wprowadziła i cały czas respektuje specjalne procedury, które mają zminimalizować ryzyko zarażenia podczas kontraktu oraz w trakcie samej podróży do miejsc zamieszkania Podopiecznych. Dzięki tym procedurom z pełną odpowiedzialnością za bezpieczeństwo naszych Opiekunów i Opiekunek oraz ich Podopiecznych kontynuujemy naszą działalność – cały czas rekrutujemy nowe osoby, organizujemy wyjazdy i świadczymy usługi opieki dla naszych Klientów/Pacjentów. Przestrzegamy przepisów i zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Polsce oraz RKI w Niemczech.


Koronawirus w Niemczech – nowe ograniczenia i restrykcje. Wprowadzone zmiany.

Zgodnie z nowymi regulacjami Rządu Federalnego, osoby wjeżdżające do Niemiec (obostrzenie to dotyczy także Opiekunów Promedica24) muszą być zarejestrowane przed przybyciem na . Po wypełnieniu formularza znajdującego się na tej stronie, generowany jest dokument PDF potwierdzający zgłoszenie wraz z unikalnym numerem ID takiego zgłoszenia. Zgłoszenie stanowi tzw. Cyfrową Deklarację Wjazdu. Posiadanie tego dokumentu w wersji online w formacie PDF lub papierowej jest wymagane od osób przekraczających granice. Dopuszczono również możliwość posiadania przy sobie tylko numeru ID takiego zgłoszenia.

Wszystkie Opiekunki Promedica24 przekraczające granicę polsko-niemiecką przy wjeździe do Niemiec będą otrzymywały od Promedica24 na przesiadce, na granicy „Zaświadczenie PM24”, które informuje, że Opiekunka została skierowana przez Promedica24 na test w kierunku wykrycia SARS-CoV-2, a wykonany test wykazał negatywny wynik. Zaświadczenie to umożliwia zwolnienie Opiekunki z obowiązku odbycia kwarantanny, zgodnie z prawem kraju związkowego.

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo!

  • bezpłatny test Covid-19 praktycznie od ręki
  • dodatkowy wywiad epidemiologiczny przed wyjazdem na kontrakt
  • brak kontaktu z osobami zewnętrznymi podczas podróży busikami Promedica24, podróż spod domu Opiekuna bezpośrednio pod dom Podopiecznego
  • małe, ozonowane busy przed każdym wyjazdem
  • oddzielenie kierowców busów od pasażerów
  • kontrola temperatury ciała przed wejściem do busa
  • przestrzeganie środków higieny na każdym etapie, począwszy od rekrutacji
  • wyposażenie Opiekunów w środku dezynfekujące, maseczki oraz rękawiczki
  • stały kontakt z Promedica24 przez cały okres trwania kontraktu

Więcej informacji >> TUTAJ