Wyszukaj w serwisie

Testy na koronawirusa dla Opiekunek i Opiekunów

19 października 2020 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną Covid-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 chcielibyśmy poinformować, że Promedica24 podjęła szereg działań mających na celu ograniczenie do minimum ryzyka infekcji dla naszych Opiekunów, Podopiecznych oraz Klientów. Przestrzegamy przepisów i zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Polsce oraz RKI w Niemczech.
Na pierwszym planie stawiamy bowiem zdrowie wszystkich – naszych Opiekunów, Podopiecznych, Klientów, kierowców busów Promedica24 oraz pracowników biurowych!

Koronawirus w Niemczech. Ograniczenia i restrykcje

Na chwilę obecną kraje europejskie podejmują różne kroki mające na celu spowolnienie wzrostu zakażeń na ich terenie. Władze niemieckie wprowadzają ograniczenia w podróżach dla osób przyjeżdżających do Niemiec z obszarów (krajów lub regionów) o podwyższonym ryzyku.

Od soboty, 17.10.2020 r. godz. 0:00 województwa kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie są uznawane za obszar podwyższonego ryzyka. Dlatego przy podróży do Niemiec z tych województw należy liczyć się z obowiązkiem wykonania testu na obecność koronawirusa.

testy Covid-19

Testy COVID-19 dla wszystkich Opiekunów Promedica24

Promedica24, jako odpowiedzialny pracodawca i zarazem lider usług opiekuńczych na rynku europejskim, wprowadza zasadę wykonywania testu Covid-19 wśród naszych Opiekunów wyjeżdżających na kontrakt do Niemiec do landów, gdzie podniesiony jest wymóg posiadania negatywnego wyniku testu Covid-19. Tym przedsięwzięciem chcemy dać sygnał nie tylko wszystkim naszym Opiekunom czy Klientom, ale także osobom chcącym podjąć u nas zatrudnienie, że bezpieczeństwo osób współpracujących z nami jest dla nas najważniejsze i że nie pozostawiamy nikogo samego z formalnościami, które trzeba załatwić zagranicą w związku z testem Covid-19.

Zapewniamy pełną organizację wyjazdu, w tym przeprowadzenie testu Covid-19 na maksymalnie 48 godzin przed wyjazdem na kontrakt do Niemiec i załatwienie w związku z tym wszelkich formalności. Dzięki nam nasi Opiekunowie nie muszą martwić się o to, gdzie udać się w celu wykonania testu czy też o stanie w długich kolejkach. Promedica24 umożliwia wykonanie bezpłatnego testu Covid-19 od ręki, w sposób szybki i prosty, co de facto daje naszym Opiekunom, ale także wszystkim osobom chcącym podjąć zatrudnienie w naszej firmie, szansę bezproblemowego kontynuowania bądź rozpoczęcia świadczenia opieki i pomocy domowej na terenie Niemiec.

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo!

  • bezpłatny test Covid-19 praktycznie od ręki
  • dodatkowy wywiad epidemiologiczny przed wyjazdem na kontrakt
  • brak kontaktu z osobami zewnętrznymi podczas podróży busikami Promedica24, podróż spod domu Opiekuna bezpośrednio pod dom Podopiecznego
  • małe, ozonowane busy przed każdym wyjazdem
  • oddzielenie kierowców busów od pasażerów
  • kontrola temperatury ciała przed wejściem do busa
  • przestrzeganie środków higieny na każdym etapie, począwszy od rekrutacji
  • wyposażenie Opiekunów w środku dezynfekujące, maseczki oraz rękawiczki
  • stały kontakt z Promedica24 przez cały okres trwania kontraktu

Pamiętaj!

Podczas przebywania na terenie Niemiec należy stosować się do ograniczeń w kontaktach społecznych oraz do zasad zachowania higieny wprowadzanych przez poszczególne kraje związkowe.

We wszystkich krajach związkowych obowiązują nakazy zakrywania ust i nosa w komunikacji zbiorowej, podczas robienia zakupów oraz w wybranych budynkach użyteczności publicznej. W niektórych przypadkach należy dodatkowo zdezynfekować ręce. Informacje są umieszczone przy wejściach do budynków. W większości krajów związkowych przyłbice nie są uznawane za skuteczne zakrycie ust i nosa. Brak zakrycia ust i nosa może wiązać się z nałożeniem mandatu. Ponadto, istnieją ograniczenia nałożone na hotele oraz inne miejsca noclegowe, które nie zezwalają na przyjmowanie gości z obszarów podwyższonego ryzyka podróżujących w celach turystycznych. Na obszarach, gdzie następuje duży wzrost zachorowań, wprowadzane są dodatkowe ograniczenia (np. zamknięcie restauracji, barów i sklepów w godzinach nocnych, obowiązek noszenia maseczek w pieszych strefach śródmiejskich).

Więcej informacji >> TUTAJ