Wyszukaj w serwisie

W dalszym ciągu odpowiedzialnie podchodzimy do zagrożenia epidemiologicznego

30 września 2020 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

W Promedica24 w dalszym ciągu odpowiedzialnie podchodzimy do zagrożenia epidemiologicznego, które nie ustało i wciąż mamy z nim do czynienia.

Promedica24 uspokaja i zapewnia nasze Opiekunki oraz Opiekunów, że stosuje się do ogólnych zasad higieny oraz zaleceń przekazywanych przez Główny Inspektorat Sanitarny, WHO oraz polskie organizacje rządowe.

Aby jak najlepiej zadbać o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo wprowadziliśmy specjalne procedury, które mają zminimalizować ryzyko zarażenia podczas kontraktu, ale także w trakcie samej podróży do miejsc zamieszkania Podopiecznych. Niezwykle istotne jest także zabezpieczenie przejazdów naszymi busami – wszystkie kursy są pod nadzorem, a kierowców wyposażamy w odpowiednie środki dezynfekujące. Każda Opiekunka/Opiekun otrzymuje od nas pakiet, który zawiera rękawiczki, maseczkę oraz środek dezynfekujący. Te środki (rękawiczki, maseczki, chusteczki dezynfekcyjne, ale także termometry) dostępne są również w busach, stanowiąc ich wyposażenie. Wszystkie busy są poddawane ozonowaniu przed każdym kursem oraz przed rozpoczęciem powrotów. Warto też podkreślić, że pasażerowie busów i kierowcy przebywają w oddzielnych strefach. Dodatkowo, dbamy o to, aby wszystkie nasze Opiekunki i Opiekunowie jadący na kontrakt, byli zdrowi – przed umówionym dniem wyjazdu kontaktujemy się z osobami i pytamy o ich stan zdrowia. Nasi Klienci zostali również poinstruowani o zachowanie najwyższej ostrożności i poproszeni o zminimalizowanie konieczności wyjść Opiekunki/Opiekuna do miejsc, gdzie występują skupiska ludzi, np. do sklepu. Niemniej jednak pragniemy podkreślić, że dom Podopiecznego jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc, gdyż Podopieczny często jest osobą niewychodzącą.

Dzięki tym procedurom z pełną odpowiedzialnością za bezpieczeństwo naszych Opiekunów i Opiekunek oraz ich Podopiecznych kontynuujemy naszą działalność – cały czas rekrutujemy nowe osoby, organizujemy wyjazdy i świadczymy usługi opieki dla naszych Klientów/Pacjentów.

Aktualne ostrzeżenia, komunikaty i zalecenia dotyczące sytuacji epidemiologicznej można znaleźć na oficjalnych stronach najważniejszych instytucji:

W Niemczech aktualności odnośnie sytuacji epidemiologicznej pojawiają się na stronie Instytutu Kocha. W Wielkiej Brytanii informacje publikuje National Health Service – za pomocą kontaktu online (111 online coronavirus service) można także sprawdzić, czy w danym przypadku potrzebujemy pomocy medycznej. W Polsce aktualności odnośnie sytuacji epidemiologicznej publikuje Główny Inspektorat Sanitarny. Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił także całodobową infolinię o koronawirusie: tel. 800 190 590.

Więcej informacji o koronawirusie znajdziesz w naszym PORADNIKU.