Wyszukaj w serwisie

Wzięliśmy udział w Regionalnej Konferencji Kido & Senior Care

17 kwietnia 2024 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

W tym roku regionalna Konferencja Kido & Senior Care w Trzebiatowie odbyła się w dniach 12-13 kwietnia i zgromadziła około 400 profesjonalistów z branży opieki senioralnej. Cieszymy się, że mogliśmy być wśród nich – wydarzenie to stanowiło doskonałą platformę do wymiany wiedzy oraz prezentacji innowacyjnych rozwiązań.

Konferencja podzielona była na dwie częście – wykładową i warsztatową. Wykłady i panele dyskusyjne, na których uczestniczyliśmy pozwoliły na pogłębienie wiedzy na temat aktualnych trendów i wyzwań w opiece nad osobami starszymi, a także na podzielenie się własnymi doświadczeniami w tym zakresie. W drugiej części mieliśmy okazję zaprezentować nasz kombinezon geriatryczny oraz przedstawić nasz projekt społeczny „Zrozumieć Starość”.

Nasz stymulator starości zabrał kilkoro chętnych w podróż w czasie – dzięki niemu uczestnicy na własnej skórze doświadczyli, jak to jest w krótkim czasie postarzeć się o kilkadziesiąt lat. Jak zwykle zrobiło to na uczestnikach ogromne wrażenie i pozwoliło inaczej spojrzeć na osoby starsze w ich otoczeniu.

Udział w Regionalnej Konferencji Kido & Senior Careto to dla nas cenne doświadczenie. Wydarzenie to to nie tylko świetna okazja do debaty na temat podnoszenia standardów opieki nad seniorami, ale też przestrzeń do wymiany doświaczeń i przeprowadzenia warsztatów wśród osób zainteresowanych życiem seniorów w Polsce.