Kombinezon geriatryczny w Teleexpressie!

17 maja 2022 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Sukcesy są dla nas motywacją do działania. Dlatego nie posiadamy się z radości, że relacja z naszych warsztatów z kombinezonem geriatrycznym pojawiła się w piątkowym wydaniu Teleexpressu Extra!

W piątek 13 maja na nasza ekipa pojechała do Białegostoku na zaproszenie Studenckiego Koła Naukowego Andragogów i Gerontologów działające przy Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB.

Uczestnikami spotkania tym razem byli licealiści. Czym najbardziej zaskoczyła ich starość? Co stanowiło dla nich największe wyzwanie po założeniu kombinezonu? „Przede wszystkim ciężka do zniesienia była sztywność w stawach oraz ból pleców i kolan” – wyliczali uczestnicy.

Wideo – warsztaty z kombineconem geriatrycznym

Tego samego dnia w Teleexpressie pojawiła się relacja z tego wydarzenia – zapraszamy do obejrzenia:

Kampania Zrozumieć Starość

Nasze warsztaty to unikalny element naszej kampanii „Zrozumieć starość”. Założenie specjalnie zaprojektowanego kombinezonu pozwala postarzyć nasze ciało o kilkadziesiąt lat, co dla większość ludzi jest ciekawym i pouczającym doświadczeniem.

Nasze warsztaty z kombinezonem prowadzimy już od 2018 roku. Pandemia sprawiła, że musieliśmy ograniczyć tę aktywność. Jednak wiosną tego roku postanowiliśmy do niej wrócić i… to był strzał w dziesiątkę.

Oczywiście nawet najciekawszy pomysł nie gwarantuje powodzenia samego projektu. Dzięki charyzmie prowadzącego – Adama Kozińskiego (na co dzień marketing menedżera w naszym warszawskim biurze) żaden z uczestników spotkania nigdy nie pozostaje obojętny na problemy, z jakimi borykają się ludzie w podeszłym wieku.

Na tę chwilę na nasze warsztaty mamy coraz większe zapotrzebowanie – pojawia się coraz więcej zaproszeń do szkół, domów spokojnej starości oraz instytucji społecznych z całej Polski.