Opiekunka osoby starszej w Niemczech – jakie otrzymuje profity?

29 października 2018 Redakcja Promedica24
Oceń ten artykuł

Opiekunka osób starszych to praca pełna wyzwań, szczególnie jeśli jest wykonywana poza granicami rodzimego kraju. W Niemczech oraz w Anglii jest ogromne zapotrzebowanie na tego rodzaju pracowników. Z jakimi profitami wiąże praca w charakterze opiekuna seniorów? Na jakie korzyści mogą liczyć?

Ogromna satysfakcja

Chociaż opieka nad seniorem z całą pewnością nie należy do najłatwiejszych zajęć, niesie ze sobą mnóstwo korzyści, a przede wszystkim – ogromną satysfakcję. Wiele opiekunów oraz opiekunek spełnia się w tym zawodzie, głównie dzięki temu, że czerpie radość i przyjemność z niesienia pomocy drugiej osobie. Dla takich osób będzie to wymarzone zajęcie, z masą pozytywnych uczuć i emocji oraz możliwością samorealizacji.

Atrakcyjne wynagrodzenie

Często wysokość wynagrodzenia determinuje podjęcie pracy na konkretnym stanowisku. Opiekunki osób starszych w Niemczech mogą liczyć na bardzo korzystne warunki finansowe, co powoduje, że chętnie podejmują tam pracę. Na Zachodzie zapotrzebowanie na opiekunów jest bardzo duże, nic więc dziwnego, że osoby, które posiadają odpowiednie predyspozycje i kwalifikacje, szukają zatrudnienia za granicą, a nie w kraju, gdzie mogą liczyć nie tylko na ciekawsze oferty, ale też na wyższe wynagrodzenie.

Elastyczność długości wyjazdu

Kandydaci do pracy w charakterze opiekunów seniorów sami decydują, na jak długo chcą wyjechać z kraju. Równie dobrze mogą podjąć pracę na dwa tygodnie, miesiąc, a nawet pół roku. Co ważne, profesjonalne firmy, które organizują wyjazdy za granicę w celach zarobkowych, najczęściej zapewniają pracownikom transport do miejsca zatrudnienia, nocleg oraz wyżywienie. Wszystko oczywiście bezpłatne. To wszystko powoduje, że koszty wyjazdu są mniejsze, a opiekun może więcej zarobionych pieniędzy odłożyć dla siebie.

Możliwości rozwoju

Podczas pracy za granicą, opiekunka nie tylko zdobywa cenne doświadczenie w wykonywanym zawodzie, ale też, zyskuje możliwość podszkolenia umiejętności językowych. Znajomość języka niemieckiego z pewnością będzie przydatna nie tylko podczas szukania pracy za granicą, ale też w kraju. Dodatkowo pobyt w Niemczech to świetna okazja do poznania tamtejszej kultury, tradycji, zwyczajów czy zabytków.

Bezpieczeństwo

Szukając zatrudnienia w charakterze opiekuna osób starszych, warto korzystać jedynie z ofert sprawdzonych i wiarygodnych pracodawców. Tylko wtedy można mieć pewność, że kandydat zyska legalne i bezpieczne zatrudnienie. Praca bez wcześniejszego podpisania umowy to ryzyko, którego lepiej nie podejmować. Żeby mieć pewność, że po uczciwie wykonanej pracy, opiekunka otrzyma wynagrodzenie, na które w pełni zasłużyła, powinna podpisać stosowną umowę jeszcze przed wyjazdem.

Praca w Niemczech – liczne profity

Czy warto wyjechać do Niemiec, by podjąć pracę opiekuna osób starszych? Bez wątpienia tak! Wskazują na to wszystkie wymienione wyżej profity, które wynikają z podjęcia tego typu zatrudnienia poza granicami kraju. Praca w charakterze opiekuna seniora daje możliwość zyskania:

  • wysokich zarobków,
  • dostosowanych do indywidualnych potrzeb ofert pracy,
  • kompleksowej organizacji podróży i pobytu: od transportu, przez zakwaterowanie, aż po wyżywienie,
  • szkoleń merytorycznych z zakresu opieki nad osobami starszymi, potwierdzonych certyfikatami,
  • ubezpieczenia medycznego,
  • całodobowego wsparcia telefonicznego.

Choć możliwości finansowe wysuwają się na plan pierwszy, nie są jedynym profitem wynikającym z pracy za granicą. To zajęcie, które – samo w sobie – daje wiele możliwości rozwoju. Mowa tu przede wszystkim o szansie podszkolenia języka niemieckiego. Wiadomo, że języka obcego najlepiej uczyć się w jego naturalnym środowisku. Praca z seniorem i codzienne dbanie o jego dobrą kondycję fizyczną i psychiczną pozwala zdobyć cenne doświadczenie, a przy tym daje dużo satysfakcji. To również niepowtarzalna szansa na poznanie obcej kultury, zobaczenie na własne oczy zabytków oraz zapoznanie się z panującymi w innym kraju zwyczajami, tradycją i kulturą. Co bardzo ważne, wybierając ofertę z profesjonalnego biura, opiekun nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Całe wynagrodzenie, które otrzyma, może przeznaczyć na wybrany cel.